tomek2006pl

Jakie opony wybrać?

Polecane posty

tomek2006pl    0

Witam jakie opony wybrać do t-25 w okolicy mam do wyboru

 

kormoran 12.4 x 28

 

mitas 12.4 x 28

 

ozka czy okza (tureckie) 11.2 x 28

 

ewentualnie nalewki

 

Także jakie opony polecacie? Ceny porównywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Oczywiście tylko 12.4.Najlepiej radialki.

Kormorany jakie?Mitasy też diagonalne?Z tych

dwóch wybierz te które mają 8 płocien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Chodziło mi o to czy radialne czy diagonalne.Diagonalne są 6-płócienne

i jeśli mitasy są też diagonalne a są 8-płócienne to wybierz mitasy.

Nalewki to są dobre ale do kieliszka.Wjedziesz na pieniek i sie rozpadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2006pl    0

Zapomniałem dopisać ze wszystkie opony są diagonalne i raczej będą 6 płócienne.

Tak wiec ktore polecacie kormoran czy mitas.

Mitas wydaje mi się że ma wyższy bieżnik a kormoran jest chyba bezdętkowa.

 

Wkleję zdjęcia

post-7165-0-62702200-1313879568_thumb.jpg

post-7165-0-15493200-1313879589_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Od ok 8 lat na 30 mamy założone kormoranki i nie ma żadnych pęknięć.Co prawda 30 nie ma zbyt dużo u nas roboty(opryskiwacz,zgrabiarka,lejek i czasem do lasu wyskoczyć)i nie jeździ po asfaltach.Z mitasem nie miałem do czynienia.Jeżeli cena jest podobna to ja wybrałbym polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

ja polecam kormorany mam c 360 juz 3 lata i jezdzi naprawde duzo po asfalcie i nie widac sladu zuzycia 0 jakichkolwiek pekniec i dobrze ciagna

tureckich nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Bierz kormorana, co z tego że bez dętkowa, jak felga do dętki przystosowana. Felga musi mieć rant wewnętrzny by opona się nie zsówała jak nie ma tętki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Rolnik1973 pojechałeś ostro z tą tętką.Spokojnie możesz założyć bezdętkową bez dętki,oczywiście na wulkanizacji.

To nie osobówka lub ciężarówka,nie ma takich prędkości i obciążeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja kupiłem radialki bezdętkowe i wólkanizator nie chciał bez dętki zakładać. Oj rozrzutnik 1no osiowy trochę dusi i jak mało powietrza to może zjechać opona z felgi do wewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Zmień wulkanizatora,jakiś przedpotopowy.Trzeba pilnować ciśnienia powietrza no i felgi muszą byc proste i bez rdzy.

Dętki to same problemy,wystarczy gwoździk i koniec jazdy.Bezdętkowe mają wzmocnione boki opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

To ja dodam tylko, że mam w swoim T-25 Kormorany na tylnych kołach już od około 6 lat i jestem z nich zadowolony. Traktor nie grzęźnie, opony wyglądają prawie jak nowe do tej pory (mało jeżdżę po asfalcie to może dlatego), nie ma pęknięć i nie widać objawów starzenia pomimo tego, że prawie cały czas stoi na słońcu (oprócz dni kiedy jest pochmurno ;)). Jedyna wada to wg mnie zbyt wąska felga w T-25 jak do tych opon. Opona nie za dobrze się układa na ziemi, trzeba trochę zaniżyć ciśnienie powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Witam , zbliża się wymiana opon rozmiar 11,2-28 i oto moje pytanie ,jakie firmy polecacie ?????

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Durexy :P

Polecam z własnego doświadczenia kormorany,barumy,mitasy.Oczywiście 12.4 radialki

Zresztą temat był wiele razy wałkowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

A stomil ???

A czym się roznia radialne a diagonalne??

Edytowano przez Domino788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Stomila jako takiego już nie produkują chyba nie produkują chyba?

Za to jest Taurus. Też zbiera w miarę dobre opinie w stosunku do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

http://allegro.pl/komplet-opon-opony-rolnicze-trayal-12-4-28-c330-i3093131962.html

 

Polecam osobiście te oponki, miałem porównanie bo mam jedną taką, a drugą zwykłą Stomila.

 

Stomil się strasznie kopie i do tyłu nie ciągnie w ogóle, a Trayal ciągnie ładnie :)

 

Radialne i Diagonalne różnią się głównie budową i twardością.

 

Radialne lepsze do transportu, nie trzęsą i tym samym nie drą się tak nierówno na asfalcie, że np jeden protektor jest cały, a sąsiedni do połowy zużyty.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego nie polecam Ci tureckich opon,sąsiad ma takie to się rozwarstwiły tylne a przednie zdarły w rok.

Radialka różni się ułożeniem warstw płócien od diagonalnej.Taka opona o wiele lepiej sprawuje się zarówno w polu jak i transporcie,równo się zużywa.

Dzięki twardemu czołu opony lepiej układa się w glebie zapewniając dużo większy uciąg.Polecam również taurusy o których zapomniałem wcześniej.

Diagonalną polecam do prac na zrywce w lesie.Ma mocniejsze boki opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Nie chcę zakładać nowego tematu ale mam takie pytanko może ktos jest bardziej zorientowany chcę założyć nowe opony do traktora i czy można założyć opony takich samych rozmiarów takich sam protektor tylko innej marki np Mitasa i Taurus czy to bedzie jakiś problem bo mam możliwość zakupu pojedyńczych opon w dobrych cenach 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Panie i panowie, potrzebuje pomocy.

 

Mam do wymiany w kombajnie dwie opony 7.00-12 balonówki, i pytanie do was jakie szerokości opon będą pasować na taką felgę?

 

Myślałem nad takimi

 

http://allegro.pl/23x8-50-12-unia-grudziadz-lemken-krone-sipma-i6429653449.html

 

lub

 

http://allegro.pl/opony-wanda-p332-23x9-5-12-23x9-50-12-traktorek-i5996250806.html

 

lub

 

http://allegro.pl/opona-10-0-80-12-10pr-tl-imp01-farmrich-bezdetkowa-i6087470527.html

 

Im wyższe byłyby to opony tym lepiej, aby bez większych problemów nałożyć opony na felgę :) Kombajn mf 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

podaj jeszcze szerokość obręczy

te ogrodowe raczej nie bardzo będą się nadawały, czasem idzie dostać używkę z widlaka w ładnym stanie i dobrej cenie, więc może warto o takie pomyśleć


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Może ktoś mi poleci opony do ciągnika 80KM, rozmiar 520/70/R34 zastanawiam się nad TAURUS, PETLAS i BKT i nie wiem którą wybrać ceny prawie takie same Taurus posiada 5lat gwaranci, proszę o jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie czy jest jakiś wymóg co do opony jodelki na tył traktora aby przeszła przegląd. Naprzykald ile ma jodelka wystawiać lub coś innego. 
      Czy opona nacinana tez może przejść przegląd? 
    • Przez Dzik997
      Siemanko ,mam do was takie małe pytanko. Posiadam Claasa Celtisa 456 i muszę mu zmienić opony na nowe. Rozmiar starych opon to [13.6R28 , 16.9R38]  i jakie najszersze opony moge kupić żeby założyć na te same felgi? Podajcie mi rozmiary i opinie czy ktoś z was coś takiego robił?
    • Przez binek85
      Witam!Panowie pomóżcie ..wczoraj pryskalem maliny o co się okazało że walek wom mi staje..jadąc do przodu i mając lekko z górki traktor tak jakby wskakiwal na luz i po chwili jest spowrotem na biegu. .dzisiaj jechalem z przyczepa i dodajac gazu nie bylo reakcji przyspieszenia od razu tylko tak jakby z opoznieniem i szarpniecie..A jadąc znów z górki tak jakby właśnie nie było biegu wlozonego i nagle jest bieg i szarpniecie...takie duganie..co to może być?Władimirec z jedną wajcha..
       
    • Przez Frager188
      Witam serdecznie szukam mechanika do mojego T25, najprawdopodobniej jest do naprawy zwolnica prawego koła, wogole nie ciągnie na to koło, słychać tylko głośny szum z tego koła.
    • Przez pieter1991
      Witam. 
      Chętnie kupiłbym parę opon w rozmiarze jak w temacie. W grę wchodzą tylko radialki o nośności przynajmniej 125 A8. Bieżnik chociaż z 50%. Jakby ktoś takie posiadał albo wiedział gdzie takie znajdę to proszę o wiadomość  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj