Skocz do zawartości
FERDEKKKK

FENDT 415 czy 716?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fendt

FERDEKKKK    0

Witam. Który wy byście wybrali? Ciągnik do ciężkich prac polowych. Lepsze 4 czy 6 cylindrów? I jeszcze jedno pytanie. Ile one kosztują w wyposażeniu standardowym?

Do ciężkich prac polowych to zdecydowanie 716, silnik 6 cylindrowy o wiele lepiej sprawdzał by się w uprawach. Natomiast 415 według mnie dobra jest dla hodowców, ponieważ czasami trzeba dużej mocy np. przyczepa samozbierająca czy prasa a gabaryty nie są wskazane.

FERDEKKKK    0

A on właśnie też z przyczepą samozbierajacą by pracował.

Edytowano przez FERDEKKKK

Wiadomość z agroFakt.pl

F1traktors    0

No jeśli ma być tylko do ciężkich prac polowych już nawet nie licząc tej przyczepy samozbierającej to na pewno dużo lepsza będzie 6-tka. Ale też i cena za 716 jest chyba troche większa aniżeli 415.

nie wiem dlaczego sądzicie że 415 nie będzie się nadawała do ciężkich prac polowych,być może też miałbym takie zdanie gdym wcześniej nie pracował na tym ciągniku jeszcze 2 lata temu do klejzowania używaliśmy 818 tzn z przodu i z tyłu traktor miał zaczepiony agregat czynny z tyłu lemken zirkon 7/10 a z przodu lemken zirkon 3/10 uprawialiśmy pola pod tunele do truskawek było trzeba bardzo dobrze rozdrobnić aby nie były za duże baryłki gleby traktor pracował na wysokich obrotach z prędkością w zakresie od2,0 3km/ha problem pojawiał gdy było trzeba od razu ciągnąć tunele bo nie było drugiego traktora do maszyny o takiej mocy jak 818 więc do uprawy używaliśmy 412 z 1 agregatem zaczepianym na tył ale oczywiście wtedy 2 razy było trzeba przejechać po tym samym aby mieć odpowiednią strukturę gleby,w tamtym roku szef wypożyczył 415 na próbę a w tym postanowił ją kupić również ona pracowała z tymi klejzami oczywiście z mniejszą prędkością od 1,5 w ekstremalnych warunkach do 2,5 na przeschniętym polu uważam że śmiało może ona wykonywać podobne prace jak 716 nie wiem jak wersja 700 bo wiem że 800ma isobusa wersja 400 nie ma tej opcji w komputerze bardzo prawdopodobne że wersja 700 ją ma,szef nie posada żadnej wersji typu 700 więc nie mam porównania ale mam do 818 lub 820 wiadomo że nie zrobi to samo co one a nawet jeśli to będzie dłuższy czas pracy ale wg mnie 415 również nadaje się do ciężkich prac wiadomo każdy ma rożne wymagania i mi co niektórzy powiedzą że 415 to tylko do fonlady ale to jest wyłącznie moje zdanie.

Edytowano przez maverick1803

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomaszek767
      Jaki macie akumulator w 412 Vario? Mój coś ciężko pali i musze kupić nowy i nie wiem czy to za mała liczba Ah czy coś innego?
    • Przez Rogalski021091
      Witam.  Mam nadzieję że ktoś mi pomoże bo ja już się poddaje. Mam następujący problem. Pacjentem jest fendt 412 vario gdy chcialem nim ruszyć dokończyć orke wyskoczył mi błąd 4.1.A1 4.1.A5 i nie mogę nim ruszyć z miejsca (z czego doczytałem na forum te błędy odpowiadają za nastawnik skrzyni). Dodam że czujnik jakby widzi zakresy a i b a także n(luz) lecz gdy chce ruszyć dzoistikiem wyskakuje błąd i odcina skrzynie. Zdjąłem koło kostki dochodzące oczyściłem i spryskałem kontakt sprejem. Ciągnik nie był (przynajmniej u mnie) ani zalany lecz wiadomo jaka ostatnio pogoda słoneczna... Sprawdziłem też bezpieczniki i wygląda na to że wszytsko jest ok. Nie wiem co dalej dzwoniłem po fachowcami i każdy nabiera wodę w usta i że oni bez podłączenia komputera nic nie zrobią a jak próbuje przynajmniej dopytać się o koszta dojazdu i diagnostyki to jak to mi panowie powiedzieli że od 200 do 1200 w zwyż... Co może być winowajca tej usterki? bo ja już wyczerpałem limit swojej wiedzy a dalej boje się sadzić pazurów bez głębszego rozeznania... Uszkodzony kabel nastawnik ? Ręce opadają pomocy... 
    • Przez danonek21
      Witam proszę o opinie o ciągniku FENDT 410 Vario 2003r, najczęstsze usterki? itp
    • Przez center
      Posiadam od nowości ciagnik F 412 vario, po przepracowaniu niespełna 1tys mth wystapił błąd czujnika położenia ramion tylnego tuz-a. Okazało się że przyczyną jest nadmierny luz na tulejach tylnego wału tuz. Serwis podjął się wymiany tulejek co w ich przekonaniu poprawi zaistniałą sytuację. W trakcie naprawy odwiedziłem warsztat i okazało się, że na nowych tulejach jest identycznie, wał ma nadal wyczuwalny ok 1mm luz. Wobec powyższego chciałbym zapytać jak to jest w waszych ciągnikach?