Radzio1

zetor7211 [słabo podnosi]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3039

co do drazka skretnego to probowalem go wybic zeby zalozyc nowe oringi. mlot 10 kg i nie wyszedl wd-40 itp. i nic. nie chcialem rozwalic wiec dalej cieknie. a filtr magnetyczny raz wykrecilem i tez myslalem ze olej nie wycieknie. dobrze ze mielem pod reka duzy pojemnik to sporo uratowalem. kupilem uzywany i ktos cos wykrecil.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
co do drazka skretnego to probowalem go wybic zeby zalozyc nowe oringi. mlot 10 kg i nie wyszedl wd-40 itp. i nic. nie chcialem rozwalic wiec dalej cieknie. a filtr magnetyczny raz wykrecilem i tez myslalem ze olej nie wycieknie. dobrze ze mielem pod reka duzy pojemnik to sporo uratowalem. kupilem uzywany i ktos cos wykrecil.

 

jacus - mylisz pojęcia - to co Ty wybijałeś to nie drążek skrętny!!!!!

To jest oś na której są ramiona od podnośnika i jej nie wybijesz bo w środku podnośnika masz zamocowane na nim ramię od podnośnika!!!! Aby tą oś wyjąć musiał byś zdjąć podnośnik (czyli górę tylego mostu)!!! - nic młotem!!!!!

Aby to uszczelnić wystarczy zdjąć ramiona podnośnika i przy minimalnym wysiłku wymienisz oringi - ale z doświadczenia Ci powiem, że to niewiele daje przy starszych ciągnikach szczególnie jak dużo pracują z podnośnikiem. W moim 7245 były wymienione przed żniwami i znów są tam wycieki.......

Jeśli chodzi o drążek skrętny w podnośniku to wyjmuje się go w PALCACH!!! Jest to wałek o średnicy dużego kciuka i długości około 20-30 cm. Jego nie widać jeśli nie pdkręcisz małej obudowy u góry z prawego boku podnośnika. Na nim (nie bezpośrednio) jest zamocowany górny łącznik podnośnika (tam gdzie mocuje się śrubę rzymską TUZ) poprzez taki wachliwy łącznik - jak by się okazało że są jakieś problemy z idetyfikacją tego elementu to dołączę fotki.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

ten filtr znajduje się na środku tylniego mostu nad zaczepem dolnym tam jest takie duże kółko mocowane na bodajze 7 srubach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

dzis podczas siewu zboza moj zetorek zaczoł bardzo wolno podnosic ,co to za przyczuna?sprawdzałem jak wywraca i wszystko jest oki tylko słabo podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Cylinder ,mało oleju, rozdzielacz przyczyn jest wiele

oleju maks hydraulika działa a wiec rozdzielacz chyba ok?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

to ze hydraulika zewnetrzna dziala dobrze nei oznacza ze rozdzielacz sie nei zuzyl bo przeciez podnosnik i hydraulka to oddzielna sekcja, jesli wolno podnosi i opuszcza to mogly wysiąść pierscienie na tloku ale i tak najbardziej podejrzana jest pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

może być ta dzwignia od szybkości podnoszenia a jeszcze sprawć filtry bo może być tak że jest syf ijak ciagnik stał to brut opadł i podnosił a jk pare razy uniesiesz to sie osadzi na filtrze i d*pa tylko pamiętaj że jest filtr pod ciągnikiem taki mały pod podnośnikiem na klucz 24 i tam sie znajdują magnesy i sie często tam zapycha ja stawiam na filty


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

ja mam zetora 11741 FORTERRA i jak narazie to problemow nie mam


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 22:40, keram7719 napisał:

 

irokez85 - P,M,D masz to opisane na http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...p;hl=d%BCwignia

 

Co do tego samoczynnego podnoszenia sie i opadania podnośnika, czy to sie dzieje jak masz tą małą wajchę w położeniu D, ewentualnie na M?

 

Jeśli się to dzieje na pozycji D i gdy masz na podnośniku jakąś maszynę lekką (np. brony, kosiarka - chociaż właściwie pozycja D i M są do pługa) i sam się podnosi to może to być złamany drążek skrętny górnego łącznika w podnośniku. Łatwo to sprawdzisz jeśli złapiesz górny łącznik (tam gdzie mocujesz śrubę rzymską) i wyczujesz duży luz do przodu i do tyłu. Pewności nabierzesz jak właczysz ciągnik, przełączysz małą dźwignię do pozycji D, ustawisz podnośnik w połowie wysokości (oczywiście beż żadnej maszyny na podnośniku) i spróbuj na chwilę rękoma trącić ten górnyłącznik do przodu a potem do tyłu - jeśli przy ciągnięciu do tyłu (w rękach) podnośnik zacznie Ci się podnosić to na pewno masz złamany ten drążek skrętny (ewentualnie źle założony) - jeśli jest OK to nie powinno Ci sie tego ruchu podnośnika wywołać rękami.

Natomiast samoczynne podnoszenie i opadanie podnośnika na pozycji D (M) - jest normalne jest to regulacja siłowa podnośnika do orki i działa to tak jak pług idzie ciężej to podnośnik go lekko unosi.

 

Jak by się okazało, że podnośnik reaguje na "ręczne" oddziaływanie na górny łacznik to masz złamany ten drążek skrętny, ale nie martw się wymiana jest łatwa (może być tylko problem z wyjęciem złamanej części ale da się to zrobić). Sam drążek nie jest tani. Można go zamienić takim samym drążkiem z U-C360, jest duuużo tańszy ale nie warto zakładać uleci w pierwszej pracy w polu. Lepiej kup oryginał wierz mi zamienniki są tylko na chwilę. Ważne przy zakładaniu jest aby ten drążek włożyć w odpowiednie położenie (jest on na końcach rowkowany) bo przekrecenie go o jeden ząbek do przodu lub do tyłu może spowodować, że podnośnik będzie zbyt czuły albo wogóle nie będzie reagował - ale dotego dojdziesz na drodze prób i błędów jak byś to rozregulował.

 

Jak byś miał do tego jakieś wątpliwości albo pytania to daj znać to dam więcej info+fotki.

A jak załączę wałek przekaźnika mocy to podnośnik z automatu podnosi się wysoko mimo że wajcha od załączania podnośnika pozostaje w pozycji

neutralnej co może by przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj