Radzio1

zetor7211 [słabo podnosi]

Polecane posty

Radzio1    0

Pytanie do znawców mam zetora 7211 i jak podepnę do niego np plug to żeby podniósł to muszę gazu na maksa dać i jeszcze wolno unosi. Czy ktoś wie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

jest taka raczka po prawej stronie przy błotniki i nia sie ustawia wydjaność pompy (powinna być skierowana do końca do błotnika,znajduje się ona przed raczkami od podnośnika i od hydrauliki)a olej w skrzyni masz??podnosi co równo czy szarpie??


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

To zależy, przyczyn może być wiele....

Czy to stało się nagle? Czy też wydajność podnośnika systematycznie zmniejszała się?

Czy hydraulika zewnętrzna też jest słaba (np. od podnoszenia przyczeby)?

Jeśli podnośnik jest do bani i zewnętrzna hydraulika też jest do luftu to na 90% padła pompa (ile masz motogodzin, czy już coś było robione z pompą)......

Może też być zapchany filtr oleju (czyściłeś kiedyś filtr magnetyczny - ten pod ciągnikiem w tylnim moście)?

Jeśli podnośnik jest do bani a hydraulika zewnętrzna ok, to mogą być wytarte uszczelnienia (mażety) tłoka w podnośniku - ale wtedy podnośnik błyskawicznie opada......

A może coś szperaleś przy podnośniku - miałem już taki przypadek, że ktoś wykrecił pokrywe z pompą (tą u dołu w tylnim moscie) potem wyjął oringi (uszczelnienia) z przewodów ciśnnieniowych, a potem je zapomniał założyć, poskładał i nie było ciśnienia......

Może być walnięty rozdzielacz (ale to naprawdę rzadko się zdarza) itd....

 

Napisz coś więcej.....

 

No właśnie masz olej, i tak jak kolega powyżej szarpie...?

 

Zresztą podnośnik zetorów 52... do 72... jest prawie taki sam jak w 360 (różnice w wydatkach pomp, dodatkowe siłowniki,regulacja mieszana, sterowanie szybkością reakcji, etc. zreszta 360 ma korzenie od zetorów :-)))


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie przy siedzeniu powinna byc taka wajcha z plastiku i ona steruje przeplywem hydrauliki. Sprobuj ja perzelaczyc w 2 polozenie. Jak nie pomoze to pewnie slaba pompa albo rozdzielacz. Zakladam ze stan oleju w skrzyni sprawdziles i jest ok. Aby sprawdzic czy pompa jest w porzadku to pusc olej na obwod zewnetrzny. Jak przudusi ciagnik to pompa ok. A jak nie to zbieraj pieniazki na nowa pompe albo na regeneracje. Ja za nowa zaplacilem cos kolo 400 zl.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Co do tej rączki to nawet przechylenie jej w minimalny stan nie powoduje, aby trzeba było gazować aby coś podnieść, w zetorze jak jest podnośnik ok, to podnosi nawet na wolnych obrotach .... a do tego ta rączka to ma za zadanie sterować czasem reakcji przy regulacji siłowej, a pośrednio ma wpływ na wydatek pompy.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam co jest przyczyna tego ze ramiona podnisnika nie zabardzo chca opadac pod wlasnym ciezarem? Jest wstawiony nowy siłownik wspomagajacy ale to chyba nie od tego co?Czy musi sie rozchodzic?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

przy okazji chciałby, zapytac czy ktoś może wie jak jest przyczyna tego że podnośnik samoczynnie się podnosi bez uzywania raczki do podnoszenia...a gdy się podniesie to później trzeba go opuszczać samemu recznie i to jeszce nie za bardzo chce opaśc tzn jak juz sie ruszy to sam opadnie ...ale jak ciągnik pracuje np. przy prasie to cały czas podnosnik jest w górze (podnosi się dopiero wtedy gdy ciagnik chodz na dużych obrotach..Spotkał się ktos z czymś takim??

Edytowano przez Nikita_Bennet
literówki

http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Co do wolnego opadania, to jest problem, raczej nie uważam, zeby to była sprawka silownika (w swoim wymieniłem usczelnienia głównego siłownika i pomocniczego, ciasno to chodziło ale opadało).

Pytanie jeszcze czy też wolno opada pod obciążeniem, jak to tylko wolno opada pod obiążeniem samych ramion to sie wyrobi (no jeszcze zimny olej) - jeszcze co to jest wolno (o co dla jednego jest wolno moze być normalnie ;-)

Był u mnie facet co mu ramiona nawet pod obciażeniem nie chciały za bardzo opadać - no ale tam było źle poskładane sterowanie podnośnikiem.

----polączone----

przy okazji chciałby, zapytac czy ktoś może wie jak jest przyczyna tego że podnośnik samoczynnie się podnosi bez uzywania raczki do podnoszenia...a gdy się podniesie to później tzreb ago opuszczać samemu recznie i to jeszce nie za bardzo chce opaśc tzn jak juz sie ruszy to sam opadnie ...ale jak ciągnik pracuje np. przy prasie to cały zcas podnosnik jest w górze(podnosi się dopiero wtedy gdy ciagnik chodz na dużych obrotach..Spotkał się ktos z czymć takim??

 

Sorki, ze tak raz za razem, ale wtedy jeszce nie było tego pytania.

 

A czy był rozbierany podnośnik?

Coś było robione?

Bo mi to wygląa na problem w sterowaniu podnośnika.

Edytowano przez Nikita_Bennet
łączenie postów

No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak dzwignia jest ustawiona na opuszczanie to Ci sie podniosi?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa;) Cos z rozdzielaczem ale co to nie wiem. Masz jakiegos mechanika dobrego to mu daj niech zajrzy i bedzie wiadomo.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to rozdzielacz. Bo na logike to olej nie idzie tam gdzie trzeba gdy jest dzwignia w pozycji opuszczanie. Olej powinien wracac do skrzyni a idzie do silownika.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio1    0

Olej w skrzyni mam, jak podnoszę to trochę szarpie.

paktofonikas1987 jak to zrobić żeby puścić olej na obwód zewnętrzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olej w skrzyni mam, jak podnoszę to trochę szarpie.

paktofonikas1987 jak to zrobić żeby puścić olej na obwód zewnętrzny?

Jestem prawie pewien że masz zapchany filtr ssawny w tylnym moście,radzę zacząć od niego! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Pytanie do znawców mam zetora 7211 i jak podepnę do niego np plug to żeby podniósł to muszę gazu na maksa dać i jeszcze wolno unosi. Czy ktoś wie dlaczego?

Może być jeszcze taki dżingiel B)-do tej "czapy" z siłownikiem i z ramionami dochodzi niewystarczająca ilość oleju a spowodowane to bywa tym iż po prostu siadają oringi na połączeniu tylnego mostu z podnośnikiem (tam jest taka krótka rurka i 2 oringi zdaje się 14*2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olej w skrzyni mam, jak podnoszę to trochę szarpie.

paktofonikas1987 jak to zrobić żeby puścić olej na obwód zewnętrzny?

 

 

Poprostu zrób tak jakbys chcial wykiprowac przyczepe. Tylko nic nie podlaczaj pod gniazda hydrauliki zewnetrznej.

A co do opadania to te ramiona nieobciazone nie chca opadac. Jak sa obciazone to nie ma tego problemu. Zaraz po remoncie bylo tez takie cos ze podnosnik jak byl na max opuszczony to bez obciazenia nie chcial podnosic. Teraz to juz nie wystepuje.Pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

dzwignia szybkosci reakcji[ta plastikowa] nie ma znaczenie gdy podnosisz na max.tylko gdy przestawiasz podnosnik troche w gore lub dol.a to ze sam sie podnosi i opuszcza to masz przestawiona dzwignie regulacji na silowa[to jest walkowane co chwila na wszystkich forach rolniczych]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Radzio1 - zanim zaczniesz kopać w pompie i rozkręcać pokrywy sprawdź filtr na zasilaniu pompy!

Czy kiedykolwiek czyściłeś ten filtr? (chodzi ten u dołu pod mostem, nie bój się można go spokojnie wykrecić a olej Ci nie wypłynie).


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irokez85    0

Mam taki sam problem w Zetorze 6211 (podnośnik sam się podnosi i opada). Jest dźwignia, którą można ustawić w 3 położeniach: P, M, D; tylko nie wiem co oznaczajaą i w którym położeniu ją ustawić... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Mam taki sam problem w Zetorze 6211 (podnośnik sam się podnosi i opada). Jest dźwignia, którą można ustawić w 3 położeniach: P, M, D; tylko nie wiem co oznaczajaą i w którym położeniu ją ustawić... B)

 

irokez85 - P,M,D masz to opisane na http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...p;hl=d%BCwignia

 

Co do tego samoczynnego podnoszenia sie i opadania podnośnika, czy to sie dzieje jak masz tą małą wajchę w położeniu D, ewentualnie na M?

 

Jeśli się to dzieje na pozycji D i gdy masz na podnośniku jakąś maszynę lekką (np. brony, kosiarka - chociaż właściwie pozycja D i M są do pługa) i sam się podnosi to może to być złamany drążek skrętny górnego łącznika w podnośniku. Łatwo to sprawdzisz jeśli złapiesz górny łącznik (tam gdzie mocujesz śrubę rzymską) i wyczujesz duży luz do przodu i do tyłu. Pewności nabierzesz jak właczysz ciągnik, przełączysz małą dźwignię do pozycji D, ustawisz podnośnik w połowie wysokości (oczywiście beż żadnej maszyny na podnośniku) i spróbuj na chwilę rękoma trącić ten górnyłącznik do przodu a potem do tyłu - jeśli przy ciągnięciu do tyłu (w rękach) podnośnik zacznie Ci się podnosić to na pewno masz złamany ten drążek skrętny (ewentualnie źle założony) - jeśli jest OK to nie powinno Ci sie tego ruchu podnośnika wywołać rękami.

Natomiast samoczynne podnoszenie i opadanie podnośnika na pozycji D (M) - jest normalne jest to regulacja siłowa podnośnika do orki i działa to tak jak pług idzie ciężej to podnośnik go lekko unosi.

 

Jak by się okazało, że podnośnik reaguje na "ręczne" oddziaływanie na górny łacznik to masz złamany ten drążek skrętny, ale nie martw się wymiana jest łatwa (może być tylko problem z wyjęciem złamanej części ale da się to zrobić). Sam drążek nie jest tani. Można go zamienić takim samym drążkiem z U-C360, jest duuużo tańszy ale nie warto zakładać uleci w pierwszej pracy w polu. Lepiej kup oryginał wierz mi zamienniki są tylko na chwilę. Ważne przy zakładaniu jest aby ten drążek włożyć w odpowiednie położenie (jest on na końcach rowkowany) bo przekrecenie go o jeden ząbek do przodu lub do tyłu może spowodować, że podnośnik będzie zbyt czuły albo wogóle nie będzie reagował - ale dotego dojdziesz na drodze prób i błędów jak byś to rozregulował.

 

Jak byś miał do tego jakieś wątpliwości albo pytania to daj znać to dam więcej info+fotki.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irokez85    0

keram7719 dzięki za wyczerpującą odpowiedz :P naprawdę wyrazy szacunku i uznania dla Ciebie :P pozdrawiam, irokez85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj