men0410

Duża ilość areału względem mocy ciągników.

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie na ok 350 h, pracuje JD 7830 który w rok zrobil ok 1300 mth, JD 6430 który również w rok zrobił ok 1000mth, jest jeszcze case mxm 175 pro z 2005r, który zrobił już jakies 7000 mth ( jak nie więcej :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid241    13

Ja posiadam 170 ha i pracują u mnie 3 massey ferguson 6490, 6480, 7465, ładowarka JCB 531-70 i ursusy 912 i 1222 :) Na takie hektary sprzęt spokojnie daje rade u mnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

Ja znam gościa który ma ponad 150 ha i do tego ma 2x 1201,1224,2x 385,902,C-360,MF 255 i ostrówka i mówią u nas wszyscy że on obrabia tylko 60 ha z tego ! i to w dodatku c-360 i MF. O kombajnach już nie wspomnię - Forszaj E-517,Claas Dominator 106,2x 105 i Bizon który tylko kosi. Jak ja tam kolegą zajechałem to doznaliśmy szoku............ w krzakach naliczyliśmy 14 pługów ! przyczep chyba z 20 i każda rozj**a*a Gościu postawił sobie 4 nowe BIN'y bodajże jeden na 100 ton to jak przyjechał tir po zboże to żmijka nie chciała sypać bo podobno woda w nich stała,jakiś żelazo złom pleśn i inny syf....................


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Ja mam 13 ha i mam ursus 914, oczywiście c 360 ;) i T25 , bizon zo56 , i planuje jeszcze dokupic pronara 1025 .

Bo jak koledzy piszą krzywda komu odpinac maszyne np. w zniwach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy tak czytam i czytam... ja mam 43 ha i mam fendta 611 fiata 880DT zetora 7011 i c-330 i czasami ciągnika braknie... myśle że to zależy od profilu produkcji. moja znajoma ma ok. 40 ha i jej wystarczy zetor 10145 i c-330, ale sieje same zboża i nie ma żadnych łąk i chowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

U nas ludzie na 15 ha ornego mają nowe JD 120konne i 4 ciągniki pomocnicze do produkcji warzyw tak jak napisali na poczatku zalezy od pordukcji, a przy warzywach potrzeba duzo sprzętu, maszyn. Pola ora sie nawet 3x do roku wiec i sprzetu musi być. Ja mam U912 do uprawy zetora 5211 do kombajnów i c330 do sadzarek i redlin kapusty selerow itp Mam 16ha i wyrabiam ale jesli kupowałbym nowy to minimum 90 konny bo mniejszym raczej bym nie wyrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

U mnie na ok 350 h, pracuje JD 7830 który w rok zrobil ok 1300 mth, JD 6430 który również w rok zrobił ok 1000mth, jest jeszcze case mxm 175 pro z 2005r, który zrobił już jakies 7000 mth ( jak nie więcej :D)

 

 

I to sie nazywa opłacalny zakup nowych maszyn, a nie, że ktoś ma 30 ha i kupuje nowy 120 konny ciągnik i zrobi nim 150 mtg na rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

popieram kolege turtojsa, mądrze gada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale wytłumacz nie którym że 120 km na 30 ha to za dużo jak już myślą żeby drugi ciągnik kupować.

I postawić na podwórku, niech oko cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Jak za dużo? To min przy takim areale. Lekki agregat uprawowo-siewny(aktywny) wymaga takiej mocy to gdzie za dużo. Jak sobie ktoś chce kupić to niech kupuje. Za swoje kupuje.

Edytowano przez ochen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wszystko ok jak się kupuje nowy ciągnik, im większa moc tym droższy, lecz rynek ciągników używanych to co innego. Najdroższe są ciągniki 60-80km bo to chodliwy towar, do wszystkiego- pługa, prasy, tura itp. I jak ktoś szuka ciągnika na np 40 ha tylko do orki to woli kupić coś większego praktycznie za te same pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11

Witam odnowie temat 😋 ja obecnie mam 28ha i obrabiam to ursusem c330 tylko tyle że 20ha to łąki a 8 orne więc już sporo jak na ciapka ale jakoś daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj