men0410

Duża ilość areału względem mocy ciągników.

Polecane posty

men0410    0

Ojciec ma 60ha. wszystko jest obrabiane 3 x c360, c-355, c-385. Ciagle sie psuja ale jakos idzie. :D

Już lepiej jak by sprzedał 2x60 i 50 i kupił np. 1224.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

ale za to mój sąsiad jest najlepszy ma około 15ha ale za to sprzed na conajmniej 200ha: 2 duże stare zetory nie znam numeracji około 100-120KM, ursusa 912, 2xC360, 2xC330 i małego ogrodniczego i do tego 3 stare bizony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

może nastawiony jest na usługi?

 

może sąsiad nastawiony jest na usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

może nastawiony jest na usługi?

 

może sąsiad nastawiony jest na usługi?

 

nie to raczej hobby jego, lubi zbierać takie złomy, ja bym to wszystko sprzedał i kupił dwa porządne, a nie jak jest zima to jak ktoś zakopie sie w śniegu i idzie do niego o pomoc to mówi że nie ma akumulatora i nie odpali a wszystkie ciągniczki na podwórku ładnie w równym rzędzie i z drogi widać je. A on chodzi normalnie do roboty i jego cala rodzina każdy ma pensyjke, rodzice na rencie, a jego poziom uzyskiwanych plonów nie przekracza lat 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

Już lepiej jak by sprzedał 2x60 i 50 i kupił np. 1224.

 

Tez mu tak mowie. Ale nie moge go przekonac. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

U nas na 12 robi poczciwy mf 255 chociaż tak dzisiaj patrząc na mojej wsi to areały do 15 h tylko 6 z 25 gospodarstw ma po 1 traktorze. Przy czym na te 6 gospodarstw w sumie sporo osób ma po te 5-6 h. Dużo osób pokupiło stare sprzęty jako wsparcie i to jest indywidualna sprawa , ale sporo z nich jest mało wykorzystana i tylko w krótkim czasie w ciągu roku .Z drugiej strony jeżeli kupiłbym nowy ciągnik to nie wiem czy sprzedałbym MF 255 bo mimo wszystko to sprawdzony i niezawodny ciągnik :/ Na szczęście /i nieszczęście mnie nie stać więc Mf ma remont sprężarki z odłączeniem, przodu ,hydrauliki,wtrysków,pompy, alternatora,oraz dostaje tura i jakoś to musi się kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc360    1

a ja do niedawna c360 obrabiałem jakieś 35 h ornego i 25 h łąk i tak przez jakieś 5 lat ale na zmianę z bratem i ciągnik codzienie pracował od 6 rano do 22 i 6 a czasami nawet 7 dni w tygodni ale teraz kupiliśmy 912 ale czasami trzeba było się sprężać np. z przewracarka gwiazdowa to 5 i na pełnym gazie to w zakrętach tylko smuga dymu i przednie felgi trzeszczały

Edytowano przez patrykc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

patrykc360, areał masz nie taki mały i nie stac Cie na lepszy ciagnik ? 912 to kupisz nawet za kilka tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

MI wystarczają te traktory co mam czyli 1222 z 87r i C-385 z 79r i C-362 84r na 80ha głównie zasiewy i około 2ha ziemniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 22 swojej + 8 dzierzawy, produkcja mleczna, i mam zetora 12145, zetora proxime 8441, ursuss 360 i ursusa 3512. Latem ursusy od czerrwca do pażdziernika jeden z kosiarka drugi ze zbierającą. Dwunastka pracuje z pługiem i z belóką, czasem wydaje mi się że jest nie potrzebna bo te prace wykonała by proxa. A proxima pracyje z turem.

U nas jeden ma na 50 ha z produkcją mleczną i ma Deutza 150, Renaulit 610, MF 4245 z turem, NH t5050 z turem, NH t 5060, c 360,

MF 255, c 330. te New hollandy mają po roku i moze 100mth nie mają, DF pracuje tylko z pługiem i agregatem 6m, 255 i 330 są prawie nie urzywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Ja już pisałem. Ale napiszę że zamiast belarusa jest renault.

Edytowano przez FanUrsusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demzor    0

u mnie na 320ha pracuja takie ciągniki NH TM140/ MF 6290/ Ursus 4512/ MF 255 (tylko do buraków pryskania) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autopa    0

Ja posiadam 1635 ha a w tym ponad 1000ha łąk i obrabiałem to jeszcze niedawno DF Agrotronem X720, Case MX 100, 3 szt Ursus 5314, Ursus 1224 i C-360 i C-330.

Pozbyłem się teraz polskiego sprzętu na rzecz zagranicznego badziewia ale jest o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VDamianos    7

U mnie na 56 ha pracuje C-330 , C-360 , MF188 (72KM) , Ursus 902 (80KM) i Zetor 12045 (120KM) . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Niedawno wrócilem z niemiec, bylem zwiedzać gospodarstwo gdzie pracuje mój kumpel. Łączna powierzchnia to 415ha, w tym około 280 zbóż, 50 rzepaku, 60 buraków, 15 ziemniaków. Na cały areał mają 2 nowe Claasy 150 i 250km i wyrabiają się spokojnie, fakt że stosują system bezorkowy. Na zachodzie nie idzie się w ilość, ale w jakość. Tam ciągnik zrobi swoje, spłaci się i idzie na sprzedaż. :) Dla porównania mój wujek ma 4 traktorki, 102km, 66km, 47km i 28km na 30ha :D Sprzęt jest jednak hektarów nie ma, ciężko coś kupić albo wydzierżawić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I właśnie o to chodzi. U mnie na jakieś 80 ha.

Mf 255 który prawie nic nie robi, z 50 MTH rocznie.

NH T 5060 który robi naj więcej teraz, a zrobił w rok 420 MTH, czyli też za mało.

I Case MX 150 który zrobił przez rok 280 MTH a w tym roku zrobi mniej.

Zastanawiam się po co kupiłem taki duży ciągnik jak prawie nic nie robi.

Niestety mam do niego sprzęt więc będzie musiał zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

o kurde u mnie wstyd pisać mam 16 ha+2 ha dzierżawy i ursusa 360 3p ursusa 902 i zetora forterre 105 i po 250 mth każdy ma rocznie to niewiem jaka wy wydajnosć pracy macie że na 80 ha główny ciagnik zrobi 400 mth szok :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

niedaleko mnie znajomy ma 1614 i c360 na 10hektarów spokojnie obrobił by to samą 60-ką. Ale ze wzgledu że sieje marchew i pietruszkę na rzędach potrzebuje ciagnika takiej mocy do formiarki. Przy okazji robi około 40hektarów usług na formiarkę i siewnik do warzywek plus swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Mój brat ma 130ha ornych, same zboża i rzepak :

MF 6495, Ursus 914, Belarus 952.3, C360 (do zeszłego roku bez nowego MF też jakoś szło, wszsystko zawsze w terminie)

 

Ja mam 160 ha ornych, same zboża ( i co roku 30 - 40ha usługi orka i siew)

jeden Claas Ares 696 (140km), też wystarcza przynajmniej jest wykorzystany, robi rocznie ok 600 - 700 mth i chociaż przez rok czuje, że pracuje nie wspomnę o tym jak szybko się amortyzuje podczas tak intensywnej pracy

wszystko w terminie tylko trzeba sobie dobrze prace rozplanować i mieć kogoś na ewentualną zmianę po południu

 

Moim zdaniem to ciągnik powinien do wieku 10 lat przerobić tyle aby spokojnie bez żalu można go było sprzedać, mój będzie miał w wieku 10lat ok. 7000 mth, sprzedam go i kupie nowy na prow jak sie uda

Zreszta popatrzcie w niemczech dwu trzy latki po 4 - 5 tyś, mth ! zamortyzował się i do widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

Wy się śmiejecie z ludzi, którzy na np. 10 ha mają ciągnik ok 160 km, ale kiedyś mieli np. 40 ha, a później sprzedali lub pokończyły się dzierżawy i koniec. Tak samo ja. Miałem 20 ha ornych i 2 ha łąk a zostało mi 6 ha ornych. Ciągniki to C360 3p i C330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

ja mam 18 ha i JD 5090R oraz c-360-3P, każdy nakręci około 250mth rocznie


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

tak czytam ten temat i nie rozumiem go.

 

Jak ktoś ma za duży ciągnik na areał to co to za problem? To już jego zmartwienie chociaż tu były takie posty że gościu pracuje na przykładowo 50ha C360 to jest chyba żart.

 

U mnie są podobne przypadki ale nie aż takie, zazwyczaj ktoś pracuje i uprawą ziemi zajmuje się "hobbistycznie" i wymaga by było zrobione szybko i dobrze. Decyduje się kupić większy sprzęt :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie w większości każdy kto ma powyżej 10 ha ma ciągnik z przednim napędem i kombajn na podwórku. Ludzie mają po 2- 3 ciągniki gdzie maksymalny areał to jakieś 20 ha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

U mnie w większości każdy kto ma powyżej 10 ha ma ciągnik z przednim napędem i kombajn na podwórku. Ludzie mają po 2- 3 ciągniki gdzie maksymalny areał to jakieś 20 ha.

 

 

dokładnie o to mi chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj