men0410

Duża ilość areału względem mocy ciągników.

Polecane posty

rosolinnio    38

Ja mam hmmm 5ha ornego i5 ha łąk i obrabiam to 3x ursus c360,Jumz 6AM i NhT7030:) i czasem tylko się nie nudzą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

tomaszpa1-Pamiętam o wszystkim tym o czym piszesz ;) Ilość ciągników i ich moc, zależy od wielu czynników mi.profilu produkcji,posiadanego sprzętu ,warunków na polach .itd. Np.przy koszeniu qq ,t-25 robi z turem przy rozładunku ,fiat ujeżdża,mtz ciąga wózki ,zetor kosi ,c-330 też ciąga przyczepy ;) Więc widzisz każdy ma co robić.Teoretycznie na ponad 50 ha powinny starczyć 2 traktory ,powiedzmy 80 i 110 km ale co z tego jak się nie ma do nich odpowiednich maszyn ?Nie mówię że piszesz źle ,bo tak jak piszesz ,nie powinno się trzymać sprzętów które na siebie nie robią ,ale u jednego 5 ciągników na siebie zarobi ,a u 2 jeden nie będzie w stanie na siebie zapracować ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

SZYMANOX, wiem o co chodzi . u nas jak jest qq to wies sie zbiera wszyscy swoj sprzet szykuja na akcje kukurydzy i w 3 dni cała qq na kiszonke jest skoszona. jest jeden rolnik który według mnie sprzet ma dobrany odpowiednio.czyli tak 140 koni ferdka do ciezkiej pracy 85 koni case do lżejszej pracy i new hollanda 70 koni z ładowaczem do wywożenie obornika , przywożenia kiszonek , belek słomy itp. jego hodowla liczy około 80 sztuk krów dojnych i około 30 opasów. nie no ja np przy swojej uprawie tylko roslinnej dwoma ciagnikami sie wyrabiam swobodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Święta prawda .Ja słyszałem o jakimś gościu (z 50 km mieszka ode mnie)co na 400 ha ma 3x1634 i 4512.Je go przygoda z rolnictwem zaczęła się w 90 latach.I od tamtej pory co roku kupuje ziemie (w tym roku ok. 30)i mówią że jego zadłużenie to ponad 3 miliony. :blink:

 

Czy to tak dużo 3mln? U mnie kolega przez ostatnie 5 lat kupił maszyn za 1700 000 na areale 120ha. Inny wybudował oborę za 2mln więc 3 mln to nie jest dużo gdy ma się 400ha.

 

 

 

U nas we wsi jest przedstawiciel Nutreny i opowiadał że jak jeździł za Bug (czyli podlasie i te strony) to tam ludzie mają po 12ha i je obrabiają ciągnikiem 120km nowym plus dwa mniejsze do pomocy :lol:

 

 

Trochę przesadził, ale taka jest prawda że jak się ma hodowlę to im więcej ciągników tym lepiej, ja mam 30ha i 3 ciągniki c330, c360 i farmtraka 685dt i uwierz że chciał bym jeszcze z jednego tak około 100-120km bo dostałem gospodarstwo od wujaszka i na razie go nie obrabiam bo mam za małą oborę, a na moje obecne 45-50sztuk bydła starcza paszy z mojej ziemi. W mojej wiosce jest 18 producentów mleka i tylko dwóch ma mniej niż 3 ciągniki, w mojej okolicy obecnie 3 ciągniki na 20-30ha to standard, choć znam osoby które mają np 7 ciągniki na 90ha, czy 6 ciągniki na 60ha i nie są to jakieś złomy 30 letnie.

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb gospodarstwa i rodzaju produkcji. Jak ktoś sieje tylko zboża to spokojnie wystarczą 2 ciągniki np 120km + 60-70km, ale jak ktoś ma krowy to na 40ha 3 ciągnikami można się u.rać z robotą, a te ciągłe przeczepianie maszyn najbardziej denerwuje.

 

Przed chwilą policzyłem ciągniki w wiosce, razem wszystkich jest 82 :lol:

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Warto wydać kasę na porządny i drogi ciągnik ale on musi robić na siebie. po co komu np 3 ciągniki jak dwa są tylko 5 dni w roku używane? A utrzymać je trzeba. Potem się ludzie dziwią że z zachodu ciągniki kilkuletnie takie przebiegi mają jak tam ciągnik nie stygnie i robi wszystko. Ciągnik się zwróci i kupuje się nowszy i lepszy i tak w kółko. Kupują ludzie 90-120konne ciągniki a rozsiewacz czy opryskiwacz nowy ale pod "ciapka" to się śmiać chce. Znam takich to żal ich trochę bo nowy stoi bo go szkoda na pole dać aby robił wszystko i wszędzie bo za ładny. U nas jeden to 95konnym ciąga 2.5m siewnik z biernym bardzo lekkim agregatem nowym bo większy będzie za ciężki. a jak widział jak sieliśmy ok 8km/h to mu oczy wychodziły bo jak można tyle jeździć , ja dwa razy obróciłem taki sam długi kawałek a on raz. i gdzie tu oszczędność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

ChiquitaB u mnie wiosce jest dwóch gości co kupiło sobie proximy w tym samym czasie co ja FT, ziemi mają więcej a przebieg połowę tego co u mnie i się pytają czy nie skoda mi ciągnika że nim np. beluję siano skoro można robić to c360 tak jak oni to robią :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja w zetorku forterze 11441 mam juz 2200 mtg zrobione w 4,5 roku takze nie robi jakos szczegolnie duzo ale tez nie próżnuje. moim zdaniem około 500 mtg na rok na taki ciagnik to nie tak mało. a jd ma 12 tys mtg a jest z 96 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Mój 1614 od 95 zribił 20tys. MTG a u znajomego od 2001 2500tys. MTG .Czyli mój w żniwa robi ze 300,w kopanie buraków 300 ,na wiosne 200 i jesienia ze 200MTG.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

A ja dam inny przykład.

Znajomy rolnik, ma na 300 ha Fendta 936, Slązaka, Valtre T190, Valtre N90 ? (bądź 92 wiem że nke małą z 90 końmi )

A kolejny rolnik obrabiał John Deerem 8320 1500 i dawał rade, tera doszedł do nich zasłużenie jd 8345r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gery24    1

Ja mam 26h i obrabiam to c-360,mtz 82 i zetor 12145 maszyny mam odpowiednie. Moim zdaniem to najpierw się powinno inwestowac w ciągniki i maszyny do nich a dopiero później w hektary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A po co ci maszyny i ciągniki jak nie będzie na czym nimi robić.

No oczywiście maszyny są bardzo tanie i widać na podwórku a pole odwrotnie.Bo za 12145 to nawet 1 ha się nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

A po co Ci hektary jak nie będziesz miał czym robić?

U nas był jeden taki inteligentny co wziął 30 ha dzierżawy, a ma tylko ursusa 4011 i władka t 25, to do dzisiaj jest zasiane ok. 50 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gery24    1

@tomek73 Idąc twoim tokiem rozumowania nabrać hektarów, zapierdzielać 60-ą, ponieważ w ciągnik nie zainwestuje bo nabrałem ziemi. Pomyśl, jeżeli mam te konie i maszyny, to mogę myśleć o ziemi, chyba łatwiej jest nie?

 

@hadler Dokładnie tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

gery24, szczerze mowiac ja szedlem w kierunku powiekszania gruntów i sukcesywnie co rok , co dwa lata zmienialem ciagniki, obecnie mam forterre 11441 i jd 6100 na 76 ha , zetora planuje sprzedac za pol roku i kupic jakiegos jd o mocy 130 - 140 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

gery zacznijmy od tego że te 26 ha to 360 spokojnie obrobisz i jeszcze będziesz się zastanawiał co robić. No bo ile można robić na 26 ha.

Ja w tamtym roku miałem 95 ha ursusa MF 255 który z przyczepką niekiedy jechał, MTZ 82 z siewnikami i opryskiwaczem i 1224 która się psuła.Wszystko miałem zrobione na czas. Mało tego jako nieliczny siałem rzepak w sierpniu.Prawie sam na tym robię.

W tym roku mam 85 ha i case 150 km który czeka na robotę, bo nie mam nim co robić.

Ja jestem tego zdania zawsze. Jak się chcę robić to się zawsze zrobi i małym ciągnikiem. Ale najgorsze jak nie chce się robić tylko GADAĆ ile się robi.

Sąsiad ma 120 ha ponad 60 lat i pierwszy zaczyna w polu i pierwszy kończy.Prawie sam robi, ale ma czym robić.

Znam też takiego że ma ponad 100 ha i ma sprzęt i się nigdy wyrobić nie potrafi.Już siewnik i opryskiwacz najmuję i tak wszystko po terminach. Ale jak zacznie gadać to parę godzin nie odejdzie.Ostatnio na stacji paliw ciągnik tankował wieczorem, to 3 godziny z ludźmi gadał. A do roboty to niedzielami i nocami.

Nie piszę to do kogoś konkretnie! niech nikt z forum się nie obraża bo nikogo z forum nie znam osobiście.Jak kogoś stać to nich sobie kupuję ile chcę.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Mój znajomy ma: Jd 5820, Belarusa 920, ursusa c 360 i obrabia 75 ha. Ursus to tylko chodzi w wozie paszowym i zgrabiarce.


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

w sąsiedniej wiosce gościu ma ponad 50 ha i obrabia to wszysko zetorem 5340, C-360-3P i C-330


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Mój kolega obrabia mf 255 40 ha ziemni 1 klasy i ma jeszcze ltz ale nim mało robi bo się ciągle psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Jam mam na 50ha MF 5470, Pronara 82SA i Ursusa 3512. I jeszcze ładowarka Weidemann :) do zabawy xD Każdy ma określone prace.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

U nas na 25 ha jest zetor proxima 85, mf 255 i c330m. Wiem że obrobił bym nimi 2x więcej ale nie ma czasu bo prowadzimy też działalność pozarolniczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

Mój tata od 1987 roku obrabiał 11 ha c330 w 2007 roku ubyło 4 ha a przybyło 9 ha , w 2009 doszło koło 6 ha i było uprawiane ciapkiem do wiosny 2011 kiedy tata już nie obrabiał dzierżawy i naszego pola bo ciapek był za słaby bo 21 ha było przez 2 tygodnie dzień w dzień robione a że nie było funduszy na nowy ciągnik i sprzęty to tata zrezygnował z gospodarki , za niedługo ja będe pracował na gospodarstwie 7,5 ha + dzierżawy i bende obrabiał to ciapkiem i zetkiem 7340 + tur i starczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

Ojciec ma 60ha. wszystko jest obrabiane 3 x c360, c-355, c-385. Ciagle sie psuja ale jakos idzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

W mojej wiosce gościu ma niecałe 13 ha i obrabia to pronar co chodzi w 4 obrotowych, ursus 4512 i C-330


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj