men0410

Duża ilość areału względem mocy ciągników.

Polecane posty

men0410    0

Witam Piszcie tutaj czy znacie kogoś kto obrabia dużą ilość hektarów względem mocy ciągników. :rolleyes: Ja osobiście znam gościa co obrabia 100 ha Ursusem 914 ,4514 i c360.Ale jeszcze niedawno gdy miał 70 ha to 914 jeszcze niemiał , czyli obrabiał taki areał tylko 4514 i c360. :blink: Proszę moderatorów o nie usuwanie tematu lub przeniesienie do innego działu (ale chyba to dobry dział)ponieważ jestem ciekawy i może się to przydać innym. :rolleyes:


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RsTe    0

a ja znam takiego goscia którym ma dobre 60ha i obrabia je do niedawna jedna szesdziesiatka, a teraz tak ze 2,3 lata temu dokupil se druga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja znam takiego gościa co ma dobre 50 ha i obrabia tylko ursusem 1224 i c-360 :P ale jeszcze niedawno tak gdzieś z rok temu miał tylko dwie 60-tki a teraz jedną c-360 sprzedał i kupił 1224 ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja znam gościa co ok. 45ha obrabia mf 255 2x 360 i belarusem 952turbo

albo gościa co ma ok 4ha ornego i ok 3 ha łąk i ma jd 6330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Ciekawie to wygląda. Każdy prawie napisał: "ja znam gościa". :D Więc : ja znam gościa co obrabia 60ha 2xC360. Ale to kwestia dobrej organizacji i operatorów na zmianę, raz ojciec raz syn i traktor nie stygnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a ja mam 140ha i obrabiam to MTZ82, C-385 i MF235


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

Ja myślę że obrabianie dużych areałów małym ciągnikami nie ma sensu zanim zrobisz 1 ha orki 60-tką to ja dżonym zrobię z 5 ha i przy tym mniej spale jak C360.Chyba że nie ma ktoś pieniędzy na nowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Mój znajomy na 40 hektarów ma Zetora7245 i MF 255. Tylko z terminami u niego ciężko bo pracuje na roli tylko z żoną...


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

W bylum pgr jakies 15 km odemnie jeszcze 6 lat temu kolo obrabial 450 ha ursusem 912 1222 i 2x 360 wyrabial sie w terminach sial rzepak i zboza o dziwo wszytkie te ciagniki pracuja dalej na tym gospodarstwie(dzialal tym skromnym parkiem maszynowym jakies 10 lat). Jakies 6 lat temu zakupil kirowca a 2 pozniej pronara 1025 tylko do transportu zboza i opryskiwacza a 2 lata temu kupil uzywanego jd 6920s a kirowiec przeszedl na emeryturke. Co ciekawe wszystko kosil bioznem rekordem i sie wyrabial lec zboze nie zawsze bylo suche teraz dokupil drugiego i smiga dalej

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

45 ha na ciagnik około 100 koni i jakas 360 do pomocy to nie jest mało a w ręcz przy produkcji tylko roslinnej w sam raz. przez ostatnie kilka nascie lat zauwazyłem że ludzie kupują czy ma 100 ha czy 20 ha to jak bierze nowy to wielkoluda ze 120 koni któryt wiecej stoi w tym gospodarstwie niż robi. A kupujac nowa maszyne to moim zdaniem ona ma na siebie robić a nie stac na podwórku na pokaz sąsiadom ze ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

MTZA i c-385 kupilem niedawno. do tego czasu 80 ha obrabialem tylko mf235 i bez problemu sie wyrabialem w terminach


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Ja myślę że obrabianie dużych areałów małym ciągnikami nie ma sensu zanim zrobisz 1 ha orki 60-tką to ja dżonym zrobię z 5 ha i przy tym mniej spale jak C360.Chyba że nie ma ktoś pieniędzy na nowy sprzęt.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

dla mnie trochę temat bez sensu bo można dwoma c360 obrobić 100 ha łąki ale już 10 ha buraków nie ma o czym nawet mówić takimi traktorami... także w kazdym gospodarstwie jest indywidualne podejscie do tego i to zależy tylko od gospodarza ile mu potrzeba traktorów.... jednemu to się wydaje dziwne co dla innego jest całkiem normalne.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u mnie sąsiad ma 80ha i pięć ciągników od 30km do 145km którymi obrabia te pole i cały zestaw maszyn do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Wujas ma 20 ha i robi to wszystko 60-tka, a my mamy 106 ha+120ha dzierzawa i obrabiamy to 10, i szczerze powiem ze jak sa 2 60-tki przypiete do kosiarki i jak trzeba jechac po beczke z woda dla krow, to nikt nie chce słuchac o odpinaniu maszyny od ciagnika. ;) poprostu wiecej maszyn lepsza wygoda.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj poruszył dobrą kwestię, mianowicie indywidualnego podejścia do sprawy. Mysle, że ważnym aspektem jest to co się sieje. U nas jest do obrobienia ok 50 ha , siejemy ok 12ha warzyw, mamy tylko 2 ciągniki 360 i 7745t, dodatkowo jest ok 90 szt bydła . Gdyby były siane tylko zboża to z bólem to by wystarczyło a teraz to poprostu tragedia, wieczne przepinanie, zjeżdzanie z pola do oprzętu i brak czasu na naprawe bo ciągniki potrzebne codziennie. Warzywa wymagają sporej ilości sprzętu a przy bydle powinien byc ciągnik praktycznie tylko do uzytku w obejściu i w oborze(przywóz słomy, kiszonki,lucerny, itd).Znam faceta który ma ok 15ha i wszystko warzywa, ma 3 ciągniki w tym 2 drogie i nowe i moge stwierdzić, że ta inwestycja z jego strony nie była zła bo widze, że codzienie coś nimi robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

U mnie jest 50ha i jest 5 traktorów MTZ 952,FIAT880,Zetor7211,C-330, i T-25 i co ciekawe każdy ma co robić czasami to by sie jeszcze jeden przydał :P

I zgadzam się z @ macursus@ ,im więcej traktorów tym większa wygoda . B)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mój kolega ma 90ha w 230 działkach w tym 50 grunty orne reszta nieużytki w tym ok 15 podchodzących pod natura 2000 i nad wszystkim czuwa c360 i daje rade i nie myśli nad zmianą traktora co mnie dziwi,jak jedzie orać to go 3 tyg w domu nie ma :lol: a inny znajomy ma 30ha na takich górach że tylko na stok narciarski to się nadaje i ma 3 traktory najsłabszy o mocy 65kM, a najmocniejszy 160kM bo mniejszy nie da rady uciągnąć pługa 4 obrotowej pod góre , czy 3m agregaty uprawowo siewnego, wszystko zależy od warunków, u mnie styka c360+330, ale oba robią ponad siły i wymiana konieczna w najbliższym czasie...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Kolego Masiew a ile czasu to orałeś jakim pługiem i jakiej klasy są twoje ziemie bo raczej nie wierze że wyrabiałeś się w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A ja mam 7 ha swojego i 9ha dzierżawy . Mam c-360 i Mtz 82 . Mam 2ha pól ornych reszta to łąki . Jak był rok suchy i sprzyjający sianokosom to niekiedy 20ha dało radę obrobić , teraz leje to trzeba było prasę kupić itp . Ja myślę że jak się ma uprawy to c-360 da radę obrobić 15ha jak się ma łąki to z 12ha , a uprawy specjalne to z 8ha . A jak wszystko na raz to z 10ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

U nas we wsi jest przedstawiciel Nutreny i opowiadał że jak jeździł za Bug (czyli podlasie i te strony) to tam ludzie mają po 12ha i je obrabiają ciągnikiem 120km nowym plus dwa mniejsze do pomocy :lol:


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj