men0410

Duża ilość areału względem mocy ciągników.

Polecane posty

jarekzxc    0

ja na 18 ha mam zetora 5320 i c360 ( wszystko orne)

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

No o teraz ja coś dorzucę od siebie. Mamy ok. 30ha (ok. 7ha grunty orne) dodatkowo jakieś 20ha dzierżawimy (3ha gruntów ornych) na to wszystko mamy 4 traktory (c328, 2xc360-3p i kubote m105s). I mogę stwierdzić stanowczo, że każdy ma jakieś zajęcie jeden "perszing" całe lato stoi pod samozbierającą (dowożenie trawy dla krów bo nie wypuszczamy), drugi pod wycinakiem ( a w czasie żniw spięty z kombajnem z020), "niuniek" ciągle pod kosiarką i jak przyjdzie w czasie żniw robić bele to zaczyna traktorów brakować Bo przecierz kombajnu nie będę odczepywać bo podczepywanie go do najprzyjemniejszych nie należy, przyczepę samozbierającą jeśli jest mało trawy na niej to jeszcze można zwalić ale przy większej ilości kto to będzie widłami przewalać (obora nie jest przejazdowa i do tego niska) a trzydziestką grabiarki nie podniosę więc najwięcej przeczepianym traktorem zostaje kubota bo wtym okresie musze lecieć nią zgrabić, później sparasować a na końco lecieć przywieźć. Dlatego większa ilość traktorów naprawdę bardzo ułatwia i przyspiesza wykonywanie prac. Szczególnie widoczne to jest kiedy ktoś prowadzi produkcję zwierzęcą zwłaszcza bydło.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

ja też coś dorzucę od siebie mamy c-330 i 10hektarów pola a uprawiamy zboża.ziemniaki,grochy i spokojnie daje rady a ziemie mamy 3,4klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

W sąsiedniej wsi jeden gość ma 30 ha obrabia to c-360 sadzi ok 5ha chrzanu i ma ok. 20 byków jego szwagier z tej samej wsi ma 40 ha obrabia to c-360 i c-330 i również sadzi ok.5ha chrzanu i ma do tego dużą hodowlę świń


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Wiec Mój sąsiad na ok. 40 ha i też obrabia zetor 7245 i 60 .

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas gościu ma przeszło 150 ha i obrabia to 1634 i 360 ale jej rzadko używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

dwa lata temu miałem jeszcze 5 ciągniów na areale ok100ha, C330, Zetor 5211, zetor 5341,ursus 911, ursus 1634, dziś pozostał c330 i jest jeszcze zetor prox 85 i JD 6800 i areal sie zwiekasza bez produkcji zwierzęcej, nie ma sensu trzymania takiej liczby ciagniko przy produkcji zboża, chuba ze warzywa albo prod zwierzeca wtedy pottzeba maszyn.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Znam też gościa który na 15łąk i 5 ornych ma 1634 i 360. :rolleyes:


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

@SZYMANOX Ja podczas sianokosów nigdy tym samym ciagnikiem na łake nie jade :P Odstawiam jednego, wsiadam do drugiego i robota idzie, a nie jak bym przepinał prase do przyczep,potem do owijarki, poprostu to by była dla nas tragedia :P


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja na 35 ha mam razem 75 km w dwóch ciągnikach. I wystarcza mi w zupełności. Chociaż nieraz do anny by pasowało 75 km w jednym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Ja w tej chwili na 140 ha to ursus 1634 , 1224 , 912 , 360 i c360.I się nie przemęczają.Ale jeszcze 3 lata temu to na 80 to właśnie 912 i 2x60 dawały rade( jak było 100 to doszedł 1224 a 1634 na 130)Ale jakoś poradzili by sobie bez 16 ale poco zapierdzielać po nocach w okresie letnim. :rolleyes:


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

@ macursus - A myślisz że u mnie inaczej ? W sianokosy przy jednym kosiarka ,przy drugim karuzela ,przy następnym zgrabiarka ,jeden pracuje tylko ''w zagrodzie'' i 5 ze zbierającą albo z prasą :D Czasami to by się przydało jeszcze 5 kierowców ,bo jak się skacze z jednego do drugiego to się biegi mylą :lol:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camael    0

Miałem pare lat spółkę z sasiadem. 45ha. robiliśmy NH TD5050 ,zetorem 5211 ,ursusem c355 i władimircem T25. Do tego dochodziło grubo ponad 100ha. w sezonie na usługach. Tylko we dwóch. Nie męczyła nas robota ,tylko przeskakiwanie z jednego traktorka do drógiego <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

A ja na 16 ha ornego mam zt 303(120km) i 360(52km) wszystko to w 3 dni zrobi bez zapierdzielania jak głupi. Po co 2 skoro mógłbym zrobic wszystko "60 " a po to bo niektórzy poza gospodarstwem maja jeszcze inne źródła utrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

@SZYMANOX z tymi biegami to masz swieta racje :lol: najlepsze jest ja sie przesiade z 60-tki do zetora i szukam biegow przy kierownicy :lol:


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMEK    1

5ha C330 i Zetor 12145 ziemia miejscami taka ze Zetor z 4 zagonem stoi i miele w miejscu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

@macursus-Ja dziś lepszą fazę odwaliłem,przesiadłem się z fiata do mtz-a i reduktorem pod kierownicą biegów szukałem :lol: :lol: :lol: A 2 dni temu z mtz-a do fiata wpadłem i biegi wajchami od podnośnika chciałem wrzucić :lol: :lol: :P

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Szymanox to to pikuś ja kilka razy miałem tak, że z kuboty przesiadłem się do samochodu i odpalam silnik sięgam do dzwigni kierunkowskazów cyk w dół a on do tyłu nie chce jechać :lol: to dopiero faza.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Mi też się czasami myli szczególnie w sianokosy gdy 360 z prasą wsiadam w 1224 zwozić w bele i w zasiewy z 16 do c360.(Siejemy na dwa siewniki.) :rolleyes:


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

@SZYMANOX z tymi biegami to masz swieta racje :lol: najlepsze jest ja sie przesiade z 60-tki do zetora i szukam biegow przy kierownicy :lol:

albo odwrotnie z 80 do majorka i brak reduktora po lewej stronie a wsteczny chce sie właczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

Ja znam takiego gościa co ma ponad 200ha (albo nawet 250 bo co chwila dokupuje nowe kawałki). On to obrabia 2x "szustki" (nie jestem pewien co do modelu ale obie ma z przodkiem) i c360. Ale cyrk to się dopiero zacznie, słuchajcie: w tej chwili dopiero zaczyna żniwa bo skończył rzepak. A wiecie co jest najśmieszniejsze? Ma jeden kombajn: Bizon z056 i cały rok trzyma go na dworze. Ten człowiek jest śmieszny. Zadłużenie jego gospodarstwo liczone jest w milionach, ale gdy tylko ktoś ogłasza sprzedaż gruntu to odraz leci to kupić :D . Ojciec mówi że my zbierzemy więcej zboża z 25ha niż on z 200. Pamiętajcie: nie liczy się ilość ha tylko jakość zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj