maras

Władymirec T 25 TUR

Polecane posty

Witek2010    33

Tworzyłeś sam tura czy kupowałeś?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to musisz kupić siłowniki dwustronnego działania ;)

@Witek2010 Jak ty chcesz podłączyć 2 sekcje pod zwykły rodzielacz ? Przecież musiałbyś dać nowy rozdzielacz albo odłączać podnośnik... Do łyżki jest przecież dwustronny siłownik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

rafal4610 na tym właśnie polega cała przeróbka - na zmianie siłowników ;). Apropo siłowników to nie wie ktoś może jakie podeszłyby do mojego TURa? Chodzi mi o siłowniki dwustronnego działania (możliwość podnoszenia i naciskania). Dołączam fotki TURa:

 

imag0039jq.jpg

imag0040t.jpg

imag0042d.jpg

imag0043sg.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A tak się spytam, jesteś wstanie mocno skręcić kołami kiedy ładowacz jest opuszczony tak jak teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

co do siłowników to musisz dobrać rozmiar podobny do tych co masz ;) A podłączenie jest proste... podłączasz pod 2 wyjścia z rozdzielacza i w 1. strone podnosisz, a w 2. opuszczasz z dociskiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

kris14 w tej sytuacji jakikolwiek ruch kołami jest niemożliwy, ponieważ siłowniki "spoczywają" na kołach, a to dlatego, że ciągnik jest sporo wyżej niż TUR. Gdyby to było na płaskiej powierzchni to przednie koła byłyby w górze ;).

 

rafal4610 to rozumiem, ale właśnie jest problem ze znalezieniem odpowiednich siłowników, więc zapytałem się od jakiej maszyny ewentualnie pasowałyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

Piotruniu25 czy ja wiem... Co prawda jest masywny i troszkę ciężki, a co do szerokości to jest to mniej więcej rozstaw przednich kół :). Poza tym jeszcze nic nim nie robiłem, bo nie jest jeszcze podłączony ;[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

A z jakiego ciągnika zdjąłeś tura?Nie lepiej było dać 4 tyś i mieć nowego,bez żadnych przeróbek by pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

Nie, wolałem kupić TURa o połowę tańszego, 2x mocniejszego, z bardzo mocną podstawą, masywnymi ramionami i szybką możliwością odpięcia (dzięki zapinaniu na specjalne bolce). Dodatkowo mam do niego łyżkę i widły do obornika ;).

Edytowano przez Trojan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter83    0

Koledzy prosiłbym o jakąś fotkę jak przymocować tura do t25. Z góry dziękuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

Witam :)

Mam pytanie czy warto kupić do władymirca tura?

chodzi mi o jakiegoś lepszego (bez linki)na siłownik :)

Proszę o pomoc i linki do tura.

Pozdrawiam :)

 

 

moim zdaniem się opłaca sam mam władzia i tura i sprawuje się świetnie w oborniku czy wożeniu balotów słomy jest bardzo dobry do tura mało pali zwrotny


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

koledzy a jakiego tura polecacie? tez do obornika, słomy i siana. tylko czy z tym sianem da rade czy z potrawem nawet po wymianie pompy?

kto ma w galerii? chyba coś słabo szukam bo nie widze u was :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celmer5    10

Ja mam T25 z turem już 2 lata i sie sprawuje dobrze słoma,siano unosi bez problemu obornik też tylko soanokiszonke ledewo ledwo j atam nieunosze a pare razy brałem.

Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Władek bije na głowę wszystkie inne ciągniki z jego grupy, do największych zalet przemawiających za założeniem tura do t-25 to: rewers, mocna hydraulika. A co do porównywania t-25 i c-360 słyszałem, że jednak dużo lepszy jest rusek.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Bez obrazy ale 360 na pewno sobie lepiej poradzi choć bo ma obciążniki na tylnych kołach i mocniejszą hydraulikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej beczki: jak działa taki rozdzielacz http://allegro.pl/joystik-rozdzielacz-40l-linki-elektrozawor-do-tur-i1990737929.html ?

 

Sprzedawca nie bardzo potrafi wyjaśnić w jaki sposób podpiąć i jak działa trzecia sekcja. Do guzika dochodzą dwa kable, twierdzi on, że po wciśnięciu guzika elektrozawór przełącza raz w jedną, raz w drugą stronę. Nie bardzo w to wierzę, bo czy jest faktycznie jest jakieś przełożenie ruchów dźwigni na elektrykę?

Czy taka sekcja nada się do sterowania siłownikiem pługa do śniegu- tzn. ustawiana pługa w prawo i lewo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No nie wiem czy będzie w c-360 mocniejsza hydraulika gdy założy się tę wydajniejszą pompę do władka trzeba by było poczytać o danych tej i tej.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Piotruniu25,do władka też można założyć założyć obciążniki w tylne koła,ja ostatnio to zrobiłem,do tego oczywiście

balast.Hydraulikę t25 ma szybko działającą,zapraszam do mnie,zobaczysz jak tur śmiga na władku.Sąsiad niedawno założył tura

do c 360,wolno mu bardzo działa w porównaniu do mojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już to rozkminiłem: to jest po prostu układ dwóch zaworów sterowanych cewką. Od jednej sekcji rozdzielacza dwa węże wchodzą na wejście, i są dwie pary wyjść. Po włączeniu cewki przełącza się wyjścia i ruchem joystika danej sekcji steruje się siłownikiem. Do pługa się nada, ale chciałem jeszcze to wykorzystać do pracy wyciągarki hydraulicznej i tu zonk- cewka nie może długo pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Szkoda, że mocowanie nie jest jakoś jeszcze do skrzyni i tylnego mostu jakoś jak dla mnie samo do silnika i do przedniego zaczepu wydaje się ryzykowne i ciekawe czy są przypadki pęknięcia kadłubu władka? Co ma masaywniejszy przód władek czy c-330 tak np. patrząc pod względem tura który więcej wytrzyma


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj