maras

Władymirec T 25 TUR

Polecane posty

UrsusCzesio    310

A dla rozwiania wątpliwości to dociążyć tylko po to żeby był stabilniejszy a nie żeby wiecej dźwigał B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to możesz nawet wrzucić 2t na tył i przyjedź do mnie ładować obornik, chetnie popatrze jak rozrzutnik pół dnia ładujesz(jest sucho). Myśle, że byś nawet nie zdołał 1 naładować. Pisałem, że nadaje sie tylko do słomy bo wtedy jest przeważnie sucho. Tur i brak przedniego napędu to tragedia.

 

volvo uwierz mi, że wiem sporo nt takiego zestawu tylko u nas jest 60 a nie kacap i obsługuje 90szt bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

MajsterPopsuj88 nie u każdego są tak ektremalne warunki jak u ciebie.

W mojej okolicy mają dużo krów i jakoś nikt sie nie topi.Osusz sobie plac zamiast

wypisywać głupoty o czymś czego nie znasz.Widocznie twój c 360 to jakaś ruina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na placu nie jest aż tak źle ale np nawet na betonie to jak jest ślisko i na bliźniaczych kołach, które również stosujemy to ciężko ruszyć, a jeżeli chodzi o 60 to hmmmm.... który ciągnik co ma powyzej 30 lat to nie ruina. Za granicą trzymają ciągniki do 5-8 lat i biora nowe a u nas to sie zlepia, skleja łata i chodzi po 60 lat.Takie jest moje zdanie ale jak kolega zrobi to jego sprawa. Ja to powiedziałem jak jest akurat u nas a nie, że u wujka dziadka cioci czy sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ruskiem kłade turem obornik na polu od 14 lat i to po kilkadziesiąt rozrzutników co roku i daje rade.Dawniej tym samym traktorem

rozwoziłem.Teraz jest c 360 i jest szybciej,nie potrzeba odpinać.Tak więc u mnie władek z turem doskonale sie sprawdza.Podobnie

jest u moich znajomych.Od dwóch lat zwoże baloty,nie ma żadnych problemów.Lepszym rozwiązaniem u mnie jest tur na władku niż

miałby być na 60.Tak jest u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

To skoro T-25 tak idealnie nadaje się do ładowania obornika z pola, to po co mam kupować cyklop ? Skoro moge kupić T-25 + tur ? :blink:

Moja c-360 ma zarąbiście ciężko, mimo skrzynki, jak się błoto zrobi to na pusto ciężko przejechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Każdy orze jak może,u mnie ruski+tur sprawdza sie doskonale.Gdyby mnie było stać to kupiłbym nowego fendta z turem.

Kolega sloneczniktv pyta sie,ja odpowiadam-warto.Nie każdy ma 90 krów i błoto w polu by bać sie czy sobie poradzi.

Nie mieszajcie mu w głowie.Niech wypowiadają sie ci co mają władka z turem.Ja mam i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cyklopa:)

Myślałem żeby kupić władka i tura.

Jedynie on mi jest potrzebny do balotów i kiszonki.Teraz stwierdziłem ,że lepiej kupić zetor 9540 i do niego tur(ponieważ masywniejsza przednia oś).

Pozdrawia;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja bym chętnie założył tura do Władka może będzie trochę taniej tak jak dla mnie by był do podgarniania ziemi,ziemniaków itp. ;) Na ruskim masz tura w sam raz wszystko widzisz bo wysoko siedzisz ;) Same zalety B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Chodzi ci o podłączenie z tyłu ciągnika przez szybkozłącza?Mój znajomy tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

Pomysł nie głupi i wsunie nawet bardziej uniwersalny gdy byś podpinał tura to nie musiał byś się bawić w śrubki i przykręcanie tylko węże odrazu na szybko złączkę byś podpinał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

Witam. Ostatnio przykręciłem do swojego władka TURa 1 sekcyjnego. Z przymocowaniem do ramy było troszkę kłopotów, ale dałem radę. Problem pojawił się kiedy przyszedł czas na podłączenie hydrauliki... Nie wiem czy da radę podłączyć go do oryginalnego rozdzielacza czy trzeba kupić inny, ponieważ od siłowników odchodzi tylko jeden przewód:

imag0030dm.jpg

imag0031hb.jpg

imag0032oa.jpg

 

Jeżeli jest możliwość podłączenia tego TURa do obecnego rozdzielacza to co mam zrobić i do którego gniazda mam go podłączyć?

imag0034tg.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

Nie bardzo Cię rozumiem Piotruniu25 ... Ja chce podłączyć tego TURa do rozdzielacza pod wyjścia przeznaczone do kiprowania przyczep, ale nie wiem jak i czy wogóle się da :lol:. Siłowniki połączone są ze sobą przewodem, a od tego przewodu odchodzi drugi przeznaczony do podłączenia pod rozdzielacz. Oto schemat:

 

d195f39a07.jpg

 

 

P.S

Co do tematów z działu "Władymirec T-25" to przeczytałem je już wszystkie, ale żaden mi nie pomógł :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

podpinasz pod dowolne wyjście ;) Tu chodzi o to żeby pompa podnosiła ładowacz a opadanie jest swobodne(czyli spowodowane ciężarem ładowacza) i wraca tym samym przewodem ;) To działa jak kiper w przyczepie... Jak kiprowałeś to powinieneś wiedzieć o co chodzi ;) Podpinasz pod wyjście i ładowacz działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

Rozumiem. Nie jestem tylko pewien czy olej wepchnięty do siłowników będzie mógł wrócić tą samą drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Będzie mógł to jest tak samo jak kiprujesz przyczepę,olej pierw wtłaczasz a jak opuszczasz to powrasta.Rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Jeszcze da się podłaczyć raczej 2 siłowniki żeby nie bawić się linka w turze pod to wejście co jeszcze zostaje wolne w rozdzielaczu.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

Witek2010 na to wygląda, że pod ten rozdzielacz można podłączyć 2 sekcję, ale ja wolę przerobić mojego TURa żeby miał możliwość nie tylko podnoszenia, ale i opuszczania/przyciskania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj