maras

Władymirec T 25 TUR

Polecane posty

PAATRYKK5    1

tak t25 ma mocniejszą hydraulikę i na pewno więcej podniesie niż c330 lecz wg instrukcji maksymalny udźwig nie powinien przekraczać 330kg ponieważ mocowanie tura w t25 jest bardzo słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

U mnie znajomy wypycha obornik widłakiem więc o to bym się nie martwił.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

ja powiem tak u nas na wsi typek ma przy wladku tura orginalnego a 2 typ ma tura od u c-330 tylko przerobionego. przerobka polega na tym ze ma zrobione takie cos na podobe sanek od c360. i powiem tak bela sianokiszonki dla niego to zaden problem. nie wiem co jeszcze on ma zmienione ale wogole sie o nic nie martwi. podjezdza wbiija kly unosi i jedzie a po ciagniku nie widac zadnego wysilku. podnosi duzo szybciej niz nie jedna c330 a jak z tylu balast podneisie to nawet 1 cm mu nei opada taka ma pompe. co do tego pierwszego goscia z oryginalnym turem to chlopina ma problem z bela siana..

ja teraz jakbym mial kupowac tura do malego ciagnika to tez bym do wladka zakladam i na takiej samej zasadzie jak ten gosciu. sanki pod ciagnik i jest git.

a teraz cos dla zakladajacego temat. kup wlasnie wladka. lepsza pompa, mniej pali a zrobi wiecejj niz ciapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

nie chodzi mi do podnoszenia chodzi mi o to ze jest to duzo trwalsze niz mocowanie na 6 srobek do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem że twój kolega ma przerobione mocowanie na sanki i dzięki temu dobrze dźwiga :) A udźwig zależy od pompy, ciśnienia, tłoków i zamieszczenia siłowników na słupkach :)

A do tego że balast nie opada to nie zależy od pompy... :) To zależy od uszczelniaczy na siłowniku :)

I znowu się zaczyna że władek zrobi więcej jak c-330 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A co nie zrobi? To radziecka maszyna potrafi zaskakiwać ;) A i chciałbym dodać że nie tylko od siłownika zależy czy opada ale również od rozdzielacza. Mi zaczyna przepuszczać olej rodzielacz z powrotem do zbiornika, fakt że ciut ciut ale jednak :D Ruski do tura musi być obniżony wtedy jest dłuzszy i mu tyłu nie dyga tak mocno jak w położeniu średnim o wysokim nie wspomne. Albo pożadnie dociażony


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

ja planuję założyć pompę od mtz od wspomagania jest mocniejsza i balota zielonego sianokiszonki podnosi bez najmniejszych kłopotów ta pompa kosztuje 130zł :D


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

ja założyłem tura do swojego i zajeło mi to 2 godziny nie jest to takie trudne :);):D


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

Zaopatrz się również wspomaganie lub po paru moto godzinach będziesz wyglądał jak M.Pudzianowski ;]


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

witam wszystkich mam zamiar zrobić tura dwusekcyjnego w t 25 a obecnie mam na linke :lol: i stwiredzam po całym dniu ładowania obornika że trzeba mieć siłe pudziana do tej linki :lol: :lol: i chce dać rozdzielacz na błotniku w środku kabinki a podłączyć drugą sekcje pod zaślepione z lewej strony wyjście hurdauliczne czy to zda egzamin....


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ursusc385 no i co w każdej wolnej chwili można zrobić usztywnić ciągnik i nie będzie dwóch części nie wszystko musi być w czarnych kolorach dla chcącego nic trudnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wiem , że jesteś wielkim milosnikiem Wladimirca ale uwierz mi gdzieś są jednak granice jego możliwości. Jak lycha przy spychaniu ziemi sie zagłębi to traktor sie zatrzymuje i cały przodek unosi sie do góry aż schowają sie całe siłowniki, więc dodatkowe dociążanie tylu jest niepotrzebne bo w pewnym momencie cała masa traktoru spoczywa tylko na tylnych kołach. Potem można tylko obstawiać co sie pierwsze urwie. Ja obstawiam, że najpierw złamie sie przedni zaczep bo do niego są mocowane odciągi tura i tam jest wtedy duże naprężenie materiału, albo tak jak u mnie pokrzywi sie mocowanie tura.

 

Chodziło po prostu o to żeby obciazyć by był stabilniejszy... Chyba dość wyraźnie napisałem. Lepiej podnieśc 400 kg i mieć z tyłu 300 na felgach niz 400 podnieśc i nie mieć nic i nie móc ruszyć...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam pytanie czy warto kupić do władymirca tura?

chodzi mi o jakiegoś lepszego (bez linki)na siłownik :)

Proszę o pomoc i linki do tura.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Jeśli nie będziesz nim ładował bel kiszonki to warto :D


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Podaj jakiś przykład?? Wszak to jest post bez wiekszego uzasadnienia..

Za mały? Jakoś ja tego nie czuje przez ponad pół roku już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ja mam tura we władku od 14 lat i działa super,zwłaszcza po wymianie pompy hydraulicznej na większą nsz16.

Kłade nim obornik i baloty słomy i daje rade bez problemu.Oczywiście z balastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

nie opłaca się zakładać tura do władimirca, jest on za mały

a na ch*j mu tur np na 100 konny ciągnik jak by potrzebowal do obory tylko? Dla niego starczy może. Słoma, obornik i inne duperele tyle przeżyje


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja mam tura od trzydziestki minimalne przeróbki co sami zrobili już ze 20 lat temu nic się nie urwało i zadowolony na me 20 ha starcza i do obornika i ładowania łychą ,jedynie zmieniłem rozdzielacz na mocniejszy od fadromki co głownie mi się przydaje do sadzarki i innych maszyn podnosi na małym gazie a bez gazowania turem też oszczędniej i szybciej ,jedynie brak wspomagania ale daje radę trzeba powietrza dopompować na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz inny wiekszy ciągnik to o kacapie nawet nie myśl, wpadnie w kaczy dołek i już w miejscu stoisz, do ładowania obornika to zapomnij: raz, że nie sięgnie a dwa to wystarczy troche błota i jesteś bez szans. Do małej ilości słomy no to może...Sam mam tura na 60 i moge powiedzieć że to słomy, siana i kiszonki nadaje się tylko w dobrych warunkach. O ładowaniu obornika to nawet nie mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

a ja znam wielu co się do obornika nadaje a chyba że ktoś ma burdel w obejściu i topi się w filcach. Napewno T-25 i tur jest 1000 razy lepszym zestawem niż nawet C-360 i Troll to dopiero badziew. Śmiem twierdzić że MTZ jest dopiero ciągnikiem ktorego nie zniszczy troll a on zniszczy trolla wyrwane zaczepy w C-360 czy t 25 normalka przy MTZ to on jest spawany co każde użytkowanie :D Nawet gospodarz od którego brałem MTZ stwierdził że żałuje sprzedaży T25 z turem i zostawieniem trolla, więc chyba to nie jest najgorszy zestaw

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego MajsterPopsuj88,zanim napiszesz że coś sie do czegoś nie nadaje to najpierw sprawdź jak to działa.

Władek świetnie pasuje do tura,ma dobrą pompe,rewers.Wystarczy tylko dociążyć tył ciągnika balastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj