audi80b4

pług akpil kilka pytań

Polecane posty

audi80b4    1

sąsiad właśnie kupił pług akpila km 80 dzisiaj przywieźli mu na podwórko i w jego imieniu mam kilka pytań

 

1. do ustawiania czego służy pierwsze a od czego drugie cięgno

2. jak ustawia się w tym pługu pierwszą skibe

3. można ten pług do transportu ustawić na koło żeby był podparty czy tylko w górze bo ma 4 skiby i go troche unosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

1. Pierwsze przy wieży od regulacji szerokości pierwzsej skiby, drugie od wieży od szerokości roboczej pługa

2. Patrz pkt.1

3. Nie

 

Do pługa na 99% była dostarczona instrukcja. Wystarczy przeczytać pierwsze 5 stron i wszystko jest tam ładnie i jasno wytłumaczone, opisane i rozrysowane. Wystarczy tylko zaglądnąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

no właśnie nie ma instrukcji powiedzieli ze nie dostali jeszcze z akpila i jak dostaną to wyślą mógł być skserować ją jak masz i wysłać na maila z góry dzięki scholes18@wp.pl

Edytowano przez audi80b4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

rudemenes widze że posiadasz chyba pług akpil. Jaki to jest model km80 czy km180? Jak sie nim pracuje i najważniejsze czy radzi sobie z kukurydzą na ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

@audi80b4 - nie mam instrukcji do pługa obrotowego, ale postaram się te kilka stron zeskanować z instrukcji od kolegi i ci jutro przesłać. Nawiasem mówiąc - do swojego KMJ-a też nie dostałem instrukcji :)

 

@ozon87 - mam pług z Akpila, ale nie obrotówkę tylko jednobelkowy KMJ. To są praktycznie te same pługi. Nie różnią się niczym jeżeli chodzi o elementy robocze. Ciągam na razie 4 skiby rozkręcone na maksymalną szerokosć (4x48cm). Ciągam to Kubotą 9840 - na moich ziemiach (klasa od IIIb do V, gleby średnie) idzie jak burza. Nie orałem nim kukurydzy.

Kolega ma KM80 4 skiby i ciąga to proximą 105. Ma go od dwóch lat i to stąd wiem jak go ustawiać, bo pomagałem mu go ustawić do pierwszej orki.

Na ten pług się zdecydowałem po tym, jak widziałem, jaką wspaniała robotę robił u kolegi.

Do tej pory ciągałem stary pług grudziądzki - 4 skibowy, ale porównując go do KMJ-a to ten stary to redło a nie pług.

W KMJ-cie najwiekszą robotę robią śrubowe odkładnice. REWELACJA

Edytowano przez rudemenes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Witam. Jezeli chodzi o pługi tro tez mam akpila zagonowego jednobelkowego kmj...narazie podłożył 20 ha zużycia poza farba nie ma żadnego... bardzo leciutko idzie... tylko jeden kawałek robiłem na siew pod lucerne ciagnąłem go masseyem 4455 z rozstawem 5x44 dosc spokojnie dawał rade.... w porównaniu do starych tak jak kolega przedmówca wspomniał to jest całkiem co innego... nie tylko kryje sciernie ale i nawet łobode ponad pas u sąsiada zkryło co do deczka... odkładnice wygięte bardzo mocno odwracaja glebe dokładnie o 180 stopni i nie skibia na ciężkiej glebie tylko zostawiają jeden ciągnący sie pasek lepszy do dalszej uprawy.... Raz go wpuściłem na 25 cm w redzine traktor miał co robic ale [pług bez najmniejszych zastrzezen warty swojej ceny bo na wiosne z 4+1 dałem cos około 15 tys w agromie w lublinie. Jezeli chodzi o jakość i wydajnośc to w 100% polecam i zagonowe i obrotowe które tez swoja robote zrobią...

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

@audi80b4 - poszło na maila.

 

@massey4455 - ja za swojego KMJ 4+1 dałem 17300 brutto z przedpłużkami. Czy Ty też miałeś przedpłużki ?? Czy mnie skroili ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

@rudemenes - przedpłużków nie mam... tylko dzioby na lemieszach( dłuta chyba) co do ceny to było jakies połtorej godziny targu i po kilkunastu telefonach kilka tysiaków zeszedł z ceny...;)

 

i tak wogóle to ten pług był jeszcze z 2010r..

 

Ale jakby nie patrzec to czy 15 tysiaków czy 17.3 to nie ma wiekszego znaczenia bo one są tego warte... polskie czesci Ci szybko pojda załużmy, to kupujesz orginały niemieckie fakt że drugie tyle kosztują ale 10 razy dłużej pochodza... z czesciami nie bedzie w przyszłości problemów bo to na licencji v&n

 

Jakby ktos zamierzał kupic jakis pług czy obrotowy czy zagonowy jednobelkowy to jestem pewny ze akpil kmj lub km180 bedzie o niebo lepszy od nowej unii grudziać... grudziądzkie pługi pierdolneły na łeb.. ida na ilośc nie na jakosc a cena coraz wieksza... moj znajomy kupił 5 lat temu nowy pług unii to powiedział ze to juz nie jest to co kiedyś a teraz?? zcieraja sie niesamowicie szybko, gnął pękają itd itp... wiadomo kiedys unia to był praktycznie jedyny producent polskich pługów które sie do czegioś nadawały. niestety to było kiedyś... lepiej kupic z mniej znanych firm które sie zaczynaja dopiero rozkrecać bo one z pewnościa nie chcą sobie popsuc reputacji na samym poczatku kariery...

 

pozdrawiam

Edytowano przez massey4455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

No to by tłumaczyło różnicę w cenie - przedpłużek chyba 500 zł kosztuje w katalogu.

Ja nie żałuję wyboru - na moich ziemiach sprawdza się wyśmienicie. Nawozy pod orkę, po orce agregat tylko na poprzeczki, rozgony i składy i praktycznie sieję agregatem uprawowo-siewnym w orane. Pole wygląda równo i dobrze uprawione.

Kolega z sąsiedniej wsi też kupił ten pług i jak wczoraj z nim rozmawiałem, to mówił, że jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Jest dobrze.. widac ze to nie byle co no i cena tez niemała ale warto... to nie jest taka maszyna spod siekiery na której spawy lepiej mozna by w domu samemu zrobić niz niektórzy w "fabrykach"... zycze wszystkim i sobie jak najdłuzszego zywota pługów akpil szczególnie kmj, bo taki mam... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

A może wypowie się ktoś kto posiada model km180. Chodzi o to czy dobrze sobie radzi z kukurydzą na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Oczywiście nie mam km180 tylkko kmj ale to to samo tylko że jeszcze skiby na górze... Powiem tak skoro połtora metrową łobode odwraca bez śladu i bez zapycahnia.. żadna słoma i leżące zboże nie jest mu wyzwaniem to i kukurydze powinien ładnie przyorac i nie powinien sie pchac... po podkładaniu 20 hektarów zapchał mi sie tylko raz przy tależu z tyłu w leżacym zbożu na poprzeczniaku gdzie wszystko z cłaej długości sie wyciaga... w porównaniu do starych grudziackich to na poprzeczniaku w ścierni zapychały sie co 3 metry max... napewno bardzo dobrze bedzie krył kukurydze, ale jeżeli niedajboże by sie pchał w co szczerze watpie, to juz trudno bedzie znależć lepszy pług... on już i tak jest bardzo wysoki... wyższy bedzie trudno... takie jest moje zdanie... zawsze można kukurydze pociać ale to dodatkowe nakłady a w dzisiejszych czasach to chyba nikomu sie nie usmiecha..

 

aha i jescze jedno.. jakby sie pchał to najpierw przy tylnym telerzu który cały czas jest w robocie... są trzy wyjścia(sam doświadczyłem)

pierwsze: (talerz zawsze musi byc odsuniety od skiby o jakies 10cm... czyli tak jak fabrycznie najczesciej jest).... musisz go ustawić wysuwając go maksymalnie do przodu i jednoczesnie jak najgłebiej pokombinuj to ci wyjdzie- musi być przed skiba zeby za talerzem była jeszcze luka do skiby

 

drugie- wystawiasz go maksymalnie za skibą czyli na maksa do tyłu i tez dośc głeboko wtedy skiba sobie odrywa co może a talerz docina i równa rzucając to wszystko w bruzde..

 

trzecie- jakby było naprawde źle to go wypier*** i tylko do odorywania zakładaj...

 

ja próbowałem dwa pierwsze ustawienia i jest dobrze... tak sie nie powinno pchać...

 

pzdr

Edytowano przez massey4455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

@ozon87 - w którymś z numerów RPT było opisane, jak KM180 radzi sobie w polu po kukurydzy na ziarno. Pamiętam, że współpracował z 6-garowym Belarusem. Z tego co pamietam, to nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opel5    0

chcialbym dowiedziec sie na temat AKPILAKM.80 i pluga AGRO-MASZ resor ktory byscie polecili cena jest podobna chodzi mi o nowy i jakie ma on usterki . DZIEKUJE za odpowiedzi porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

panowie co polecacie bardziej pług akpila 4+1 czy może staltecha 4 skibowego.oba są w podonych cenach 300zł różnicy.agregat mam ze staltecha i jak na razie nie narzekam.

 

panowie co polecacie bardziej pług akpila 4+1 mix-40 czy może staltecha u-170j 4 skibowego.oba są w podonych cenach 300zł różnicy.agregat mam ze staltecha i jak na razie nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

Akpil mix 40 jak za tą cenę jest bardzo dobry ,ładnie kryje resztki ,tylko lemiesze nie są zbyt trwałe,wystarczają na zaoranie ok 70 ha ,ciekawe czy można założyć lemiesze z dłutami do tych pługów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Witam mam pytanko odnośnie ustawienia pługa akpil km 80 , tj. chodzi mi o długość śrub tych rzymskich na jaką muszą być rozkręcone , bo za nic nie mogę dość z ustawieniem jest ustawiony 4*40 współpracuje z zetorem forterrą 95 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Witam, 

Czy ciągnik 75km z przednim napędem da rade z pługiem 3 skibowym KMJ-R na resorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj