Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BRAMA

Najwydajniejszy kombajn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

klocek    0

a czy uwazasz ze ja chcem zdobyc szacunek iloscią postów? czy ja nabijam posty lub cos takiego,?

klocek    0

oj dobra, spoko, wiem ze niemam nic do gadania tutaj ale prosze o rozmowe o najwydajnieszym kombajnie, bo tez chcem sie dowieciec cos na ten temat,

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz111    0

Właśnie przed chwilą zajrzałem na strone korbanka. Miałem pisać o rekordzie ale kolega mnie wyprzedził. Mieć taki kombajn- mażenie, żniwa trwałyby dzień, jakby był dobry odbiór zboża.

swirek    0

w Kietrzu na 24 godziny 600 koszą 650 ton

I wdług mnie to właśnie Claas Lexion 600 jest najwydajniejszy

rolnik6920    42

Jeśli chodzi o pojemność zbiornika zdźiwicie się najwiekszy NH cr 12500L,MF ma 12334 L, Case 12300 L,Lexion 600 12200 L,STS 10,600 L

brzozak2    236
Jeśli chodzi o pojemność zbiornika zdźiwicie się najwiekszy MF ma 12334 L

patrz zdziwimy sie bo nh cr 9090 ma 12 500 litrow :) :) :P

Morpheus    0

Witam dawno mnie nie było. Ale powiem tak moim zdaniem ocenianie wydajności kombajnu po ilości zebranych ton zboża na godzinę nie jest sprawiedliwe. Ponieważ wydajność zboża w tonach na hektar zależy przede wszystkim od gleby i umiejętności jej przygotowania, oraz warunków pogodowych. Więc rekord guinessa w sieczeniu jest pobity przez New Holland 9 coś tam nie pamiętam. Ale w Top Agrar pisało, że ta parzenica dała plon 11t/ha to jest BARDZO dużo. Więc np. ten kombajn, mimo iż w dłuższym czasie wysiekł np 1ha zboża to dał więcej ton niż inny też bijący rekord kombajn, ale który wysiekł 1ha w połowie krótszym czasie ale o wiele słabszym plonie. Dlatego wydaje mi sie że to nie są miarodajne wyniki.

I że rekordy w sieczeniu wogóle mijają się z celem. Bo każde zboże daje inny plon

LukaszP    2

A jak wg Ciebie miałoby to wyglądać? To normalne że jeżeli chcesz bić rekord to w dobrym zbożu, niż w sypiącym tonę z hektara życie. Z tego co pamiętam rekord pobito w Anglii a dokładniej Lincolnshire, a owa rekordowa pszenica była strasznie wilgotna. Ciekawi też termin zbioru - druga połowa września.

brzozak2    236

pszenica, ktora nie ma juz parametru znacznie latwiej sie omlaca, to moje doswiadczenie, nie wiem jak nauka rolnicza sie do tego stosunkuje.

deer    176

Potwierdzam i chodzi nie tylko o omłot, ale głównie o separację, poprzez delikatniejszy omłot, plewa i słoma łatwiej oddziela się od ziarna (wytrząsacze, sita).

Dzieje się tak bo rozłożone ligniny poprzez wilgoć, powodują łatwiejsze odchodzenia ziarna od plewy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem jaka wydajność,ale jeśli chodzi o napęd jest bezawaryjny i spełnia normy eur 99

brzozak2    236

pewnie podobnie jak najwieksze kombajny klawiszowe innych marek ;)

parametry ma imponujace, tylko nadzwyczaj waskie bebny mlocace :D

xsysiek    3

Sory za offtop, ale jestem ciekaw czy u nas taki rekord mógłby powstać? Bo w irlandii/wielkiej brytanii też chyba coś takiego było.

bardzo duża ilość dilerów musiała by połączyć swoje siły żeby to przebić oraz osoby prywatne a kto w żniwa ma czas na takie coś:P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię