Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Najwydajniejszy kombajn

Polecane posty

DJBOMBA12    12

Jak dlamnie to Będzie Doninborg i Gleaner!!!

 

 

 

 

 

 

<-------200 Post:P:P:P:P


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

bo ja wiem ??? na kombajnach sie dobrze nie znam ale jak dla mnie to moze lexion 600


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

moim zdaniem to najpepszy bedzie lexion 600 , a potem sts 9880i mam mozliwosc ogladania takich z bliska kosza takie dwa kolo mnie, a za nim NH CR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

Jak dla mnie to będzie tak:

John deere 9880i STS

Claas lexion 600

Case AFX 8010

Cat Lexion 590R

I może dopiero NH CR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

moim zdaniem New Holland CR nastepnie claas lexion 600 , john deere 9880 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to oczywisće tak:

Claas Lexion 600

JD STS 9880i

Bizon Super Z056 :P:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianP    0

Większość z was twierdzi, że Lexion 600 jest najwydajniejszy ale to nie prawda.

Rozmawiałem z gościem który ma jedne z największych kombajnów w Niemczech (Ma 1000ha swoich ale robi na usługach dla wielkich firm, z tego co mówił to w sezonie robi prawie 9 tys. ha). Ma takie kombajny:

-Claas Lexion 600

-Case AFX 8010 (3 szt.)

-New Holland (niestety zapomniałem jaki to model ale chyba ten największy)

-Claas Lexion 560 (2 szt.)

-Claas Tucano 320

-Challenger CH658 (2szt.)

 

Z tego co mówił to najlepszy kombajn to Case ma super wydajność ale troszkę strat robi. 2 co do wydajności to NH, 3 Challenger a dopiero czwarta jest 600 później to już wiadomo 560, a na końcu Tucano.

Gościu mówi, że za rok kupuje 1 AFX 8010 i dwie 600. Ja się go pytałem czemu dwie 600 a nie AFX skoro lexion jest mniej wydajny ale on mówi że CLAAS TO CLAAS i to jest najlepsza marka.

 

 

 

Ten gościu jest w zarządzie Claas-a w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

moim zdaniem najwydajniejszy jest NH CR 9090 , 12,500l zbiornik ,heder 10,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Najwydajniejszym kombajnem wg księgi rekordów Guinnesa w europie jest NH CR 9090 i jest to udokumentowane.

 

Lexion 600 to pewnie jest mniej wydajny od JD S


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@brzozak2

Czytaj, ucz się od lepszych, a się nie mądruj. Cena świadczy o wszystkim :lol:.

 

A swoją drogę na Agro-Show przeprowadziłem ciekawą rozmowę z trzema panami nt. opryskiwaczy. Chodziło o zatykanie się dysz. Panowie byli w wieku 40-50 lat i z rozmowy wychodziło że mają gosp. sporo pow. 500 ha.

Ja mówię że mi się nie zatykają, a oni że to niemozliwe i pytają się mnie jaki opryskiwacz, no to ja że mam bargam, no to że oni mają hardi a bargama to wogóle nie znają i po co w ogóle z nimi dyskutuje. Jak oni mają hardi a ja bargam to nic o opryskiwaczach nie wiem. I jak zacząłem dyskusję na argumenty to sobie poszli. Było to przy stoisku AGRIO (opryskiwacze) w piątek.

Serdecznie pozdrawiam tych panów :D.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mojemu tacie sie zatykal HARDI na uslugach, w jednej wiosce jak cos zaczeli z wodociagami kombinowac, ale woda leciala barwy brunatnej :angry:

natomiast jak tankuje na podworku, a czasem pompuje z rowu to nie ma problemu z zatykajacymi sie dyszami, tylko ze tata ma swira na punkcie koncowek i konserwacji opryskiwacza, ale ty przeciez masz nowy wiec jeszcze nie musisz nic wymieniac :lol:

wiec moze to byc bardziej problem wody, a nie producenta sprzetu :D

 

EDIT

 

ale deer ta rozmowe mozemy kontynuowac w innym temacie, bo tutaj OT walimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

najlepszy kombajn na świecie to mój Tc56 kocham go za to że jest mój i za to żę tak fajnie chodził w zniwa :lol:. I że dawał rade.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj