atomik

wszystko o ursusie 4512/4514

Polecane posty

kaz    0

Wiecie może gdzie można kupić te plastikowe zawiasy do tylnej i bocznych szyb kabina Sokółka bo w żadnej agromie ani grene tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz    0

Zakład w sokółce chyba upadł nie ma do nich telefonu w necie a ursus wątpię żeby się zajmował takimi detalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

bez problemu kupiłem w zwykłym sklepie z częściami ciągnikowymi u nas na targowicy miejskiej


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek03ge    0

witam.

posiadam u 4514 z 99r w tej chwili jakies 3000mgh. mam problem tego typu, że gdy temp spada ponizej 0 to ciągnik nie chce zapalić. dodam że latem założyłem rozrusznik z przekładnią planetarną. akumulator roczny.

przy minusowej temp rozrusznik obraca silnik dośc szybko ale nie chce zaskoczyć. uzywam samostartu ale gdy tylko podleje go w filter powietrza silnik sie zatrzymuje i rozdrusznik nie da rady przekrecić. co to moze być za przyczyna? i czy ma ktos zamontowana grzalke w takim modelu??

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mógłby ktoś dodac zdjecie góry w kabinie komfort 4512/14 chodzi mi o wyłączniki nagrzewnice i połke na radio czyli całą góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie... Dlaczego w tamtym roku już nie produkowano w 4514 komfort ja chciałem klime do mojego ale potrzebna do tego była komfortowa kabina ale już nie można było jej zamówić :)


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

jak ci się ursus sprawuje?jak byś mogł to wstaw jakieś foty ,bo sprzęcik na piateczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Witam.Koledzy,czy mógł by mi ktoś podać wymiary krzyżaka od przedniego napędu w tym ciągniku.Z góry dziękuje.

 

Pytanie nie aktualne ,problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

posiadam katalog napraw do 4514,4512 jak coś tżeba to zamieszcze fotki na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARIAN2010    0

witam, właśnie bardzo potrzebuje katalogu napraw do ursusa 4514, jeżeli pan wyżej albo ktoś inny ma to proszę o wysłanie mi go na adres: marcinb20@buziaczek.pl

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

sory mam do 4512 ale to jest to samo tyko ten niema napendu a napend mam od 5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

orientuje się ktoś ile wart jest 4512 z 2000-2002r??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARIAN2010    0

sory mam do 4512 ale to jest to samo tyko ten niema napendu a napend mam od 5314

 

witam, chodzi mi o zdjęcie wyjścia napędu przedniego bardzo proszę o wyslanie zdjęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

hej marian wysłałem ci

nie wiem czy ci to pomogło

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podzielenie się opiniami na temat Ursusa 4512. Czy warto pomyśleć o jego zakupie, jak sprawuje się w polu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0

Zależy w czym chcesz wykorzystywać ten ciągnik i jak duże masz gospodarstwo.

Namawiałbym cię jednak abyś zastanowił się nad 4x4 tj. Ursus 4514.

4512 ma taki sam tylny most jak 3512 a wiadomo one lubią się grzebać, a przedni napęd swoje potrafi zrobić.

 

Ogólnie ciągnik miły w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shreku94    0

według mnie to kup sobie jest to prosty i dobry ciągnik, mało pali zwrotny i części to znajdziesz w każdym sklepie sąsiad ma i bardzo sobie go chwali. wiadomo ze 4512 jest tanszy ale dołozysz sobie troche i masz 4514 a przedni naped w niektorym sytuacjach naprawdę się przydaje,jak kupisz 4512 to mozesz pozniej zalowac ze nie kupiles z przednim napedem.

 

według mnie to kup sobie 4514 jest to prosty i dobry ciągnik, mało pali zwrotny i części to znajdziesz w każdym sklepie sąsiad ma i bardzo sobie go chwali. wiadomo ze 4512 jest tanszy ale dołozysz sobie troche i masz 4514 a przedni naped w niektorym sytuacjach naprawdę się przydaje,jak kupisz 4512 to mozesz pozniej zalowac ze nie kupiles z przednim napedem.

 

według mnie to kup sobie 4514 jest to prosty i dobry ciągnik, mało pali zwrotny i części to znajdziesz w każdym sklepie sąsiad ma i bardzo sobie go chwali. wiadomo ze 4512 jest tanszy ale dołozysz sobie troche i masz 4514 a przedni naped w niektorym sytuacjach naprawdę się przydaje,jak kupisz 4512 to mozesz pozniej zalowac ze nie kupiles z przednim napedem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Ale będziesz miał bardzo trudno znaleść dobraego 4514 w dobrym stanie za ok.45 tyś na ten ciągnik to bedziesz musialiczyć około 55 tyś to powinieneś coś kupić

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Do 50 tyś to można kupić ursusa 4514 w bdb stanie, tylko trzeba dobrze szukać i poczekać aż coś dobrego się trafi w odpowiedniej cenie, ja też polecam ursusa 4514 choć są droższe od 4512 o prawie 10 tyś ale jeśli to ma być główny ciągnik w gospodarstwie to naprawdę warto się nad nim zastanowić, sam miałem kupować takiego ale do mnie trochę za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

mój sąsiad ma 4512 i miał problem w zime bo nie chciał mu palić .musiał na kopcia i ciepła wode a ja w taki sam sposób pale swoja trzydziestke :( dobry traktor i zgadzam sie z kolegą ze 4514 nie warto kupować ze wzgledu na przedni napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Mam mały problem, 4512 zaczął przerywać i schodzić z obrotów i słabnąć, pewnie się zapowietrza ale paliwa nie brakło niby wszystko ok , tylko zauważyłem pęcherze powietrza w filtrze paliwa i mnóstwo malutkich pęcherzyków, które skąś sie wydostaja, a wygląda to jak włożyć dętke z dziura do wody tyle że są bardzo maleńkie , jak myslicie jak założe nowy filtr i uszczelki to pomoże?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj