atomik

wszystko o ursusie 4512/4514

Polecane posty

marcin509    1

Ja mam 4514 66km 96r. w wersji eksportowej, i wiem że pojemność jest napewno większa niż 4l być może nawet 4,2 ale nie jestem pewien. Co do ciężkich maszyn agregowanych z 4514 to spokojnie radził sobie z agregatem ścierniskowym 5 łap ok.2.20m tylko było ciężko podnosić, można było tego uniknąć zastępując wał doprawiający z tyłu kółkami podporowymi po bokach ale nie ingerowałem w to bo agregat nie jest mój. Pracuje z pługiem 5 skib, ale są one dosyć wąskie (może 30cm, chyba famarol) , w każdym razie ostatnia skiba zajmuje całe lewe koło, co bardzo usprawnia prace przy różnych przeszkodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dość wąskie? jakoś nie wierze żeby 4514 "szedł" w 5x30! zajmuje lewe koło i nic więcej? to chyba raczej 5x25 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos może czy da rade włożyć do tego ciągnika rozdzielacz hydrauliczny od cyklopa? Mam jednosekcyjny a chce kupic tura wiec przydałby sie dwusekcyjny, oryginalny ursusa kosztuje ok 600zł + robota, ale w sklepie powiuexzieli mi ze podobno do ursusa pasuje rozdzielacz od cyklopa i jest on duzo masywniejszy niz te ursusowskie. jak myslicie dało by rade to zamienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Sorki ale nie za bardzo rozumiem-po co Ci kolejny rozdzielacz do Tura?? Przecież rozdzielacz masz przy Turze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba potrzebny jest drugi rozdzielacz jak zechce cos podpiąc dodatkowo z tyłu ciągnika. Mam dwa wyjscia hydrauliki tylko do których podpiąc trzeba tura, wiec jesli zechce doczepic cos jeszcze to juz nie mam gdzie i dlatego musze dorobic nastepne dwa gniazda czyli podwójny rozdzielacz musze miec bo w trójniki nie mam zamiaru sie bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Witam mam problem z rozpoznaniem ile mocy ma ursus 4512 z tego co czytam po internecie to od 60 do 68KM tzn były 60 konne 66 i 68 konne. Problem polega na tym że rozglądam się włąsnie za takim modelem ale jak dojsc ile ma koni? a interesuje mnie dodam model z rocznika 97 bo byc może te moce były zaleznae od roku produkcji no nie wiem i dlatego się pytam może ktoś wie po czym to dojść z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz    0

Mój 4514 z 97r.posiada 60KM tak podaje instrukcja więc z 4512 może być tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nostradamus    0

Mój 4514 z 97r.posiada 60KM tak podaje instrukcja więc z 4512 może być tak samo.

tutaj masz strone z danymi technicznymi tych ciagników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

służę pomocą oto zdjęcie i komentarze myśle że wszytsko już jasne fot


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy oby napewno ją zwiększono??? Może to jest taka różnica jak po między C-4011, C355 a C360. Fasktyczna moc jest ta sama tylko podali ją przy innych obrotach C4011 ma 40KM przy 1800obr/min, c 355 ma 45KIM 2000obr/min, a C 360 przy 2200 obr/min. Więc przy tym Ursusie 4512 mogli zrobić coś podobnego.

 

czy oby napewno ją zwiększono??? Może to jest taka różnica jak po między C-4011, C355 a C360. Fasktyczna moc jest ta sama tylko podali ją przy innych obrotach C4011 ma 40KM przy 1800obr/min, c 355 ma 45KM 2000obr/min, a C 360 ma 52KM przy 2200 obr/min. Więc przy tym Ursusie 4512 mogli zrobić coś podobnego.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Możliwe że to za sprawą zwiększenia obrotów. O podniesieniu mocy z 60 do 66 czytałem w gazecie rolniczej, był to chyba "Farmer".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi już teraz wiem ile mocy ma ten mój model sprawa się wyjaśniła szczególne podziękowania dla atomika który podał szczegółowe dane odnośnie mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ursus 4514 to CHYBA jeden z najlepszych ciągników ursus'a


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no to dobrze że go masz, ale ja jestem ciekaw dlaczego on jest jednym z najlepszych ciągników ursusa, bo chyba nie dla tego że Ty go masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sorry maiłem błąd chcialem chyba jeden z najlepszych


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj