atomik

wszystko o ursusie 4512/4514

Polecane posty

atomik    148

moj zanjomy ciaga kvernelanda 4*40 ale odjał skibe bo kukurydzy w susze nie szło zaorac. ja cigam 4*30 akpil talerzó 24 talerze agregat 2,8 i jakos nie ma problemu a opony mam 16,9 30. pompa podnosi bez problemu wszytkie maszyny tylko nie moge podniesc niektóych balotów jka sa z wilgotnej trawy dobite bele:/ a poza tym jak zgasze ciagnik z podniesionym pługiem to opusci po kilku minutach a tak nie powinno byc


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
moj zanjomy ciaga kvernelanda 4*40 ale odjał skibe bo kukurydzy w susze nie szło zaorac. ja cigam 4*30 akpil talerzó 24 talerze agregat 2,8 i jakos nie ma problemu a opony mam 16,9 30. pompa podnosi bez problemu wszytkie maszyny tylko nie moge podniesc niektóych balotów jka sa z wilgotnej trawy dobite bele:/ a poza tym jak zgasze ciagnik z podniesionym pługiem to opusci po kilku minutach a tak nie powinno byc

mf 255 po zgaszeniu też szybko opuszcza chyba to normalka, a balota to turem czy kolcem na tuz dzwigasz i te 4x40 to uciągu czy mocy jakim biegem to ciągał? aa i jaki udzwig podnośnika masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeśli ciągnik szybko opuszcza jako wyłączony lub jest wyłączona pompa [iI stopień sprzęgła] to w moim przypadku zawór rozdzielczy [ten pod siedzieniem] był do wymiany.

 

Co do opon to 13.6 R36 są wyższe od 16.9 R30, przez co ciągnik ma większy prześwit i jest szybszy, równierz 13.6 R36 w moim przypadku lepiej sprawdzają się w czasie orki, bo nie jest ugniatywana zaorana część pola w bruździe, a 16.9 R30 były by może lepsze bo szersze, ale na moich radialkach :D nie widzę żeby w czasie orki się bardzo ślizgał, bo ciągnik dociążam pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

@abuk14 to nie ta kategoria i ni eten tremat wpisz sobie w ursusach tendotyczy 4514


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
mf 255 po zgaszeniu też szybko opuszcza chyba to normalka, a balota to turem czy kolcem na tuz dzwigasz i te 4x40 to uciągu czy mocy jakim biegem to ciągał? aa i jaki udzwig podnośnika masz?

ciagał 4 polowa, woze bele chwytakiem sokółka a najpredzej w pompie to nie tylko zawór rozdzielczy


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ciagał 4 polowa, woze bele chwytakiem sokółka a najpredzej w pompie to nie tylko zawór rozdzielczy

chwytak z tyłu na tuz ? no to jak to nie daje rady to zwykłym kolcem krótkim podnosi a tym nie daje rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie wiem mam chwytak i ciagnik to nie bede sie bawił a jakies kolce. po to jest chwytak zeby nim wozic i pompa ma działac a nie miec traktor bez funkcji...


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
nie wiem mam chwytak i ciagnik to nie bede sie bawił a jakies kolce. po to jest chwytak zeby nim wozic i pompa ma działac a nie miec traktor bez funkcji...

Nie radze Ci żebyś kolca stosował tylko chciałbym wiedzieć czy aż takie obciążenie idzie na pompe że nie daje rady czasem dzwignąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no obciazenie jest duze bo łapy daleko wystaja od chwytaka i jak jest ciezki balot to musze wspomoc recznie zawór puszcza :/


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

ja mam 4512 z 87r i jakos pracuje u mnie od nowosci na 20 ha ma cosik tam kolo 6000 mth ale kilka latek nie cykal to trzeba mu doliczyc z 1500 pracuje z plugiem 3x35 agregatem 3.0 kultywatorem z bronom 2.8 z siewnikiem zbozowym nawozowym ze wszystkim do czegos sie da podpiac ;p i nie nazekam na ten ciagnik niema bata zeby kiedys zawiodl mroz jest to nie odpali ale pchniemy go 1m i z 2 z rozrusznmikiem juz pali ta kabina troche mala ale da sie wytrzymac wiec nie owcie tu o 4512/14 bubel panowie bo tak jak z tego ciagnika jestem zadowolony to z niczego. Dodam ze silnik jest w orginale nic nie ruszane kolo niego tylko pompa paliwowa i wtryski za cly dzien orki oleju mi cos tam wezmie ok 0.5l ;) jedyne na co nazekam to sprezarka zawsze troche cieknie ale musi cosik sie paprac wkoncu to URSUS hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

masz w nim wspomaganie kierownicy???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

nie mam wspomagania ;]]] ale nie nazekam bo kreci sie calkiem oko ;] jak sie tylko posmaruje to idzie jak po masle heheh ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18
Kiedyś widziałem 4514 z obciążnikami pszednimi i tylnymi i agregatem uprawowo siewnym, pracował na piaskach. Traktorek prezentował się okazale.

 

apropo obciążników gdzie można kupić obciążniki do takiego ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
Ja bym nigdy nie zamienił mojego 4514 na zetora 7211. Może wersja bez przedniego napędu (4512) zachowuje sie gorzej w polu. Za to z przednia osią napędową wymiata ;). Mój sprzęt bez problemu radzi sobie w pługu Unia Grudziądz TUR 4*35. Zetor 7211 nie ma szans ;). Co do agregatu, to mam 2,4m., ale ja śmigam w nim 1 szosową- robi mąkę na polu :). POLECAM TEN CIĄGNIK.

 

Troszke zerknołem na ten temat i jak kolega wyżej także bym nie zamienił mojego 4514 na 7211. Przodni napęd bardzo dużo daje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
Oj tak napisałem, bo mamy takie same ciągniki i mamy o nich podobne zdanie :huh:.

 

Pozdrawiam.

 

No tak tez myślałem

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Odświeżam temacik! Mam mały problem z 4514, a nie będę pisał nowego tematu jak można tutaj to napisac ;). Chodzi o to, że hydraulika padła- nie chce wywrócić przyczepy ;). Pompa musi działać, bo podnośnik podnosi narzędzia na TUZ-ie bez problemu. Trochę się wkurzyłem, bo hydrauliki zacząłem używać od niedawna (niedawno kupiłem wywrotkę), wywróciłem przyczepę kilka razy i już przestała działać ;).

Koledzy doradźcie mi coś w tej sprawie, może ktoś miał coś takiego. Ja stawiam, że rozdzielacz padł (te gałki od wywrotu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

kolego sprawdź przy rozdzielaczy jest takie pokrętło (śruba wkręcana) i sprawdź czy jest ono dokręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

na początku spytam czy masz właściwy poziom oleju w tylnym moście i poprawnie operujesz dzwigniami?

 

może przyczepa była tak załadowana ze nie dał rady jej podnieść i włączył sie zawór bezpieczeństwa (mało prawdopodobne)

podłączałeś inne maszyny z hydrauliką i też nie działały?

 

 

jeżeli działa podnośnik to przyczyną awarii hydrauliki może być zawór rozdzielczy lub sam rozdzielacz

 

podłączałeś przewód od przyczepy do gniazd 2 lub 3 i na obu sekcjach nie działa wywrot ?

 

 

jak przełączasz dzwignie pod siedzeniem na "wyjscie2" lub "wyjście1" to podnośnik przestaje działać??, jeżeli nadal by działał to wina zaworu rozdzielczego

 

trzeba by jeszcze sprawdzić czy do rozdzielacza dochodzi olej pod cisnieniem, jak przepływa olej i hydraulika nie działa to będzie wina rozdzielacza

 

 

 

 

 

i pare słow o tej serii ursusa, bardzo udany model, ekonomiczny silnik nie do zdarcia, precyzyjny podnosnik ale ciężko dostać częsci dobrej jakości ;)


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj