atomik

wszystko o ursusie 4512/4514

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafi1    0

czyli muszę demontować plecak? a ten zawór da się jakoś odblokować jeśli się zaciął czy trzeba nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Mają ten plus że nie gniotą bruzdy. Co do uciągu jak jest mokro to się meli, ale czy 16.9 lepiej pójdzie, nie wiem, ja mam ciężki pług i jak jest sucho tzn nie ma błota to nie ma różnicy czy jadę 4x4 czy bez włączonego przedniego napędu. Idzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jaki masz teraz ciągnik? Polecałbym jednak 4514. Przedni napęd jest przydatny. Na taki areał będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

4512 ma 8 biegów i jest szybszy od 60-tki wiec możesz narzekać na niedobór biegów. Nie jest to duży problem. Ja nigdy nie pracowałem z inną skrzynią, ale i tak trochę Mi brakuje biegów. jakieś połówki by się przydały :rolleyes:

Z paliwem trzeba uważać, żeby nie było zbyt kiepskie, bo pompa wtryskowa takiego nie wytrzyma. Problemem może być rozdzielacz hydrauliki, bo mając 1 pompę hydrauliki musisz wybierać miedzy podnośnikiem, a wyjściami. W 5314 są już 2 pompy i nie ma problemu. Podnośnik jest mocniejszy od tego w 60-tce.

O jakim roczniku myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 90 do 95

a co z wąskimi oponami poradzi sobie w 3 pługu dużym na 3,4 klasie  bez przodka ? bo zazwyczaj na szerokich oponach są już wysłużone bo chodziiły jako główny a na wąskich można złapac jakiegos ktory był używany jako pomocniczy.i jaki agregat do niego  taki do 30 tyś ten ursus

Edytowano przez dominikuuu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czyli w komfortowej kabinie. Wiem, że jest ona trochę ciasna, ale ma porządną nagrzewnicę i może mieć halogeny. Nie znam jej z bliska, bo mam produkcji Koja. Ta jest większa i pomieści 3 osoby, ale komfortu zbytnio nie ma.

Bierz ze wspomaganiem.

A jak 60-tka sobie radzi z pługiem i jakim? Ta ma koła 14,9 R28, a 4512 ma 13,6 R36. Lepiej jednak celować w 16,9 R30. Możesz obciążniki z 60 przełożyć do 4512 z kołami 16,9.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Do 30 tyś to kupisz MF 690 2wd czyli bez przodu. Będzie zdecydowanie lepiej wykonany a że bez przodu szukasz to i łatwiej w dobrym stanie kupić. Ewentualnie jak chcesz bardzo podobny do 4512 to szukaj MF 675 i będziesz zadowolony. MF te mają skrzynię 12+4 która jest lepsza od 8+2 ( 12+4 była w ursusie jako opcja). Masz dwie pompy i trzecią od wspomagania. Większy komfort i lepsze wykonanie. Pług 3 skibowy duży to jaki? Jeśli chodzi ci o starą UG to będzie 3x30cm a taki pociągnie i U4512 czy też MF675 bo MF690 to da radę nawet z 4x30cm. Zależy oczywiście od warunków. Ja miałem MF178 ( silnik jak w 690 a skrzynia jak w 4512 czyli 8+2) i pracował z pługiem 3x40cm ale na naszych ziemiach miał ciężko ( rędziny). Na lżejszych nie czuł pługów a spalanie na poziomie C360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam 675 bez napedu i ciągnie w dobrych warunkach 4 UG i 2 kolczatki przy orce na 20 cm lub bez kolczatek na 25 cm przy czym silnika nie dlawi a bardziej przeszkadza brak napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

I jak sobie radzi 60-tka z nim? Jak bardzo dobrze, to wąskie koła do 4512 mogą wystarczyć, ale jak C-360 się ślizga lub ma dosyć ciężko, to stanowczo polecam 16,9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

Witam. Mam takie pytanie , uszczelnial ktoś z was pompę rotacyjną w 4512/4514 ? W moim 4514 się leje z tej pompy . Dokładniej to z rurki od pierwszego wtrysku . Można wymienić tą głowiczkę pompy ? Można to zrobić samemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jak leje się z rurki? może musisz przewód wysokiego ciśnienia ( ten metalowy) wymienić. Głowica pompy to oczywiście element wymienny ale to robi się w zakładzie co regenerują pompy. Samemu to się nie dotykaj pompy. Jeśli leje się to odkręć, wymień podkładki a jak puszcza z pod nakrętki przewodu to zmień przewód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

Rurke zmieniłem .Podkładki też zmienialem i nic . Zauważylem że ta rurka się krzywo przykręca. No ale prosto się rurki nieda przykrecic. Może ta glowica pękła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam jak najbardziej mf który ma odpowiednik w polskim ursusie bo jak nie ma to jest płacz bo częsci bardzo drogie miłem 595 i sprzedałem kupiłem 4512  byle co to odrazu było 500zł a w ursusie nic się nie psuje do mf pompa wody 600zł a do ursusa 100zł to jest różnica głowica do mf 3tys używana bo nowej nie ma a do ursusa nowa 1000zł  sam sobie odpowiedz wszystko jest dobre jak się nie psuje i jest zadbane bo za granicą też co dobre to tanio nie kupsz jak chcesz 70km  to kup sobie ursusa 4514 po 200roku i będzie mił 69km albo 5314 i  72km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

mam takie pytanko odnośnie wom  jakie 4512 ma prędkości? np c-360 można włączyć wom na przykład przez przełożenia i mamy wtedy 5 prędkości wom czy w tych też takie coś jest. Interesuje mnie to bo pewnie za pare lat moją c-360 trzeba będzie wymienić a nie chce drogiego ciągnika ładowac w pompe do deszczowni a zawsze traktor się przyda to motopompy też się nie opłaca kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ma tylko 540 obr/min. Ewentualnie w tych nowszych (starszych nie wiem) można było zmienić końcówkę WOM i wtedy jest 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja gdzieś mam wałek 1000 obr do 4514 z 1995r, dawali z zestawie z ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj