Skocz do zawartości
atomik

wszystko o ursusie 4512/4514

Polecane posty

atomik    145

piszcie wszystkie wady i zalety tego ciagnika:D

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

wilku    2

Kiedyś widziałem 4514 z obciążnikami pszednimi i tylnymi i agregatem uprawowo siewnym, pracował na piaskach. Traktorek prezentował się okazale.

mały    0

no nie wiem bo znajomy kupił 3 metrowy agregat uprawowo- siewny z famarolu i 4514 miał problemy go wstawić do garażu

Wiadomość z agroFakt.pl

jarek    0

Niewiem czego Wy oczekujecie od ciągnika ,który ma zaledwie 66KM. Trzeba mierzyć siły na zamiary. W mojej okolicy Ursusy 4514 bez większego problemu pracują z 4 skibowymi pługami zagonowymi i agregatami uprawowymi około 3m. Podobno też stosunkowo mało palą.

Sami zastanawiamy się czy może sobie takiego nie kupić ale jak narazie nie miał by co robić na 10 ha. Tylko do uniatania kiszonki to by się przydał. A do 3 metrowego agregatu uprawowo-siewnego to raczej coś około 100 koni.

Arek    121

znajomy kieys mial 4512 i do pola wcale sie nei nadawal ten ciagnik, opony za waskie, za lekki, 7211 bezporownania lepiej sie sprawuje na polu

coolman111    54

Ja bym nigdy nie zamienił mojego 4514 na zetora 7211. Może wersja bez przedniego napędu (4512) zachowuje sie gorzej w polu. Za to z przednia osią napędową wymiata :D. Mój sprzęt bez problemu radzi sobie w pługu Unia Grudziądz TUR 4*35. Zetor 7211 nie ma szans :P. Co do agregatu, to mam 2,4m., ale ja śmigam w nim 1 szosową- robi mąkę na polu :P. POLECAM TEN CIĄGNIK.

jacek86    0

no wlasnie porownujecie zetorka 7211 z ursusem 4514 to napewno zetor bedzie mial mniejsza sile uciagu bo jest 2WD ale z plogiem 4 skibowym napewno sobie poradzi ( zobaczcie filmik kiza) jak juz chcecie takiego porownania to rownajcie go z zetorem 7245:)

nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

mały    0
maly a czym go chcial coagac?moze 4514 :D

no chciał ale po przygodzie z wstawieniem do garażu musiał zainwestować w 12245

jaro    164
Ale co do ekonomiki, to Ursus 4514 wygrywa nad Zetorem :D.

Dolicz tylko częsci...

jacek86    0
Nie wiem jak jest z częsciami, bo jeszcze nic nie robiłem przy swoim. Chodziło mi o spalanie.

co do spalania to masz racje

jacek86    0

a moj zetor 7211 wczoraj wychlal 30 litrow na 1,5 ha ale bardzo ciezko sie oralo

jacek86    0

3x35cm ale to tylko jeden taki kawalek gdzie wystapilo takie spalanie bo bylo naprawde ciezko

coolman111    54

Co do Ursusa 4514 to moge napisać coś na temat elektryki. Dokładniej chodzi mi o akumulator- jeden akumulator to troche za mało. Może gdyby miejsca było więcej to możnaby było włożyć o większej pojemności. A w 4514 jest miejsce na taki 120Ah :(. To jest jego minus- zimą po prostu słabo kręci :(. Ale ja juz się z tym uporałem. Pomiędzy chłodnicą a standardowym miejscem na ukumulator jest wnęka, gdzie można zamontować dodatkową podstawkę. Ja zamontowałem i teraz mam 2*120Ah- teraz ma kopa :).

wojtii    5

2x6V czy też 2x12 V równolegle?w moim 5314 akuś wystarzcza na 2 lata,potem nie ma czym zakręcić zimą

pioter    44

a ja przy swoim 4512 97r mam już czwarty za każdym razem obrywa się jedna cela, pewnie dlatego że jest nad przenią osią gdzie są bardzo duże wstrząsy. ostani maił gwarancję 2lat i akurat zostało 3 tyg do końca i mi go wymienili ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Gość M   
Gość M

Największą wadą 4514 jest chyba cena.Zastanawia mnie czemu Zetory więcej palą niż ursusy

coolman111    54

Tak, teraz cena nowego Ursusa 4514 jest zabójcza  :-. Ja za swojego w 98r. zapłaciłem 53tys zł brutto (kabina komfort).

Jeśli chodzi o to spalanie, to Zetory mają pompy tłoczkowe, a Ursusy (takiej jak 2812, 3512[14], 4512[14], 5312[14]...) posiadają pompę rotacyjną, która jest o wiele oszczędniejsza od tłoczkowej. Ww. Ursusy mają silnik Perkinsa (przy 4514 jest 4cyl. o poj. 3,9l)- a te silniki słyną z ekonomiczności  ;D.

FQ    0

Macie może jakies informacje o 4514 TURBO,bo nic nie mogę znaleźć.pzdr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.