Skocz do zawartości
atomik

wszystko o ursusie 4512/4514

Polecane posty

atomik    145

piszcie wszystkie wady i zalety tego ciagnika:D

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

wilku    2

Kiedyś widziałem 4514 z obciążnikami pszednimi i tylnymi i agregatem uprawowo siewnym, pracował na piaskach. Traktorek prezentował się okazale.

mały    0

no nie wiem bo znajomy kupił 3 metrowy agregat uprawowo- siewny z famarolu i 4514 miał problemy go wstawić do garażu

Wiadomość z agroFakt.pl

jarek    0

Niewiem czego Wy oczekujecie od ciągnika ,który ma zaledwie 66KM. Trzeba mierzyć siły na zamiary. W mojej okolicy Ursusy 4514 bez większego problemu pracują z 4 skibowymi pługami zagonowymi i agregatami uprawowymi około 3m. Podobno też stosunkowo mało palą.

Sami zastanawiamy się czy może sobie takiego nie kupić ale jak narazie nie miał by co robić na 10 ha. Tylko do uniatania kiszonki to by się przydał. A do 3 metrowego agregatu uprawowo-siewnego to raczej coś około 100 koni.

Arek    138

znajomy kieys mial 4512 i do pola wcale sie nei nadawal ten ciagnik, opony za waskie, za lekki, 7211 bezporownania lepiej sie sprawuje na polu

coolman111    55

Ja bym nigdy nie zamienił mojego 4514 na zetora 7211. Może wersja bez przedniego napędu (4512) zachowuje sie gorzej w polu. Za to z przednia osią napędową wymiata :D. Mój sprzęt bez problemu radzi sobie w pługu Unia Grudziądz TUR 4*35. Zetor 7211 nie ma szans :P. Co do agregatu, to mam 2,4m., ale ja śmigam w nim 1 szosową- robi mąkę na polu :P. POLECAM TEN CIĄGNIK.

jacek86    0

no wlasnie porownujecie zetorka 7211 z ursusem 4514 to napewno zetor bedzie mial mniejsza sile uciagu bo jest 2WD ale z plogiem 4 skibowym napewno sobie poradzi ( zobaczcie filmik kiza) jak juz chcecie takiego porownania to rownajcie go z zetorem 7245:)

nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

mały    0
maly a czym go chcial coagac?moze 4514 :D

no chciał ale po przygodzie z wstawieniem do garażu musiał zainwestować w 12245

jaro    165
Ale co do ekonomiki, to Ursus 4514 wygrywa nad Zetorem :D.

Dolicz tylko częsci...

jacek86    0
Nie wiem jak jest z częsciami, bo jeszcze nic nie robiłem przy swoim. Chodziło mi o spalanie.

co do spalania to masz racje

jacek86    0

a moj zetor 7211 wczoraj wychlal 30 litrow na 1,5 ha ale bardzo ciezko sie oralo

jacek86    0

3x35cm ale to tylko jeden taki kawalek gdzie wystapilo takie spalanie bo bylo naprawde ciezko

coolman111    55

Co do Ursusa 4514 to moge napisać coś na temat elektryki. Dokładniej chodzi mi o akumulator- jeden akumulator to troche za mało. Może gdyby miejsca było więcej to możnaby było włożyć o większej pojemności. A w 4514 jest miejsce na taki 120Ah :(. To jest jego minus- zimą po prostu słabo kręci :(. Ale ja juz się z tym uporałem. Pomiędzy chłodnicą a standardowym miejscem na ukumulator jest wnęka, gdzie można zamontować dodatkową podstawkę. Ja zamontowałem i teraz mam 2*120Ah- teraz ma kopa :).

wojtii    5

2x6V czy też 2x12 V równolegle?w moim 5314 akuś wystarzcza na 2 lata,potem nie ma czym zakręcić zimą

pioter    45

a ja przy swoim 4512 97r mam już czwarty za każdym razem obrywa się jedna cela, pewnie dlatego że jest nad przenią osią gdzie są bardzo duże wstrząsy. ostani maił gwarancję 2lat i akurat zostało 3 tyg do końca i mi go wymienili ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Gość M   
Gość M

Największą wadą 4514 jest chyba cena.Zastanawia mnie czemu Zetory więcej palą niż ursusy

coolman111    55

Tak, teraz cena nowego Ursusa 4514 jest zabójcza  :-. Ja za swojego w 98r. zapłaciłem 53tys zł brutto (kabina komfort).

Jeśli chodzi o to spalanie, to Zetory mają pompy tłoczkowe, a Ursusy (takiej jak 2812, 3512[14], 4512[14], 5312[14]...) posiadają pompę rotacyjną, która jest o wiele oszczędniejsza od tłoczkowej. Ww. Ursusy mają silnik Perkinsa (przy 4514 jest 4cyl. o poj. 3,9l)- a te silniki słyną z ekonomiczności  ;D.

FQ    0

Macie może jakies informacje o 4514 TURBO,bo nic nie mogę znaleźć.pzdr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Veq9
      Witam wszystkich serdecznie,

Chciałbym się dowiedzieć jak 4 biegowa SZYBKA skrzynia spisuje się w pracach polowych. Ciągnik miałby wykonywać orkę, gruberowanie, bronowanie, sianie. Aktualnie miał zamontowaną 3 biegowa i brakowało biegów głównie pod brony i siane a przy obrotach 1800 na 1ii jechał prędkością 9km/h, 3 i wynosi 7km/h. Chciałbym wiec zamontować 4-biegowa szybka skrzynie, gdyż potrzebuje biegów poniżej 10km/h i powyżej co umożliwi mi 4i(połowa), stad tez moje zainteresowanie owa skrzynia.
      Mam wiec kilka pytań do was drogich użytkowników i prośbę by nie wysłać postów jeżeli nie macie w 100% pojęcia, interesują mnie czyste fakty, gdyż na ich podstawie zapadnie decyzja.
      A mianowicie:
      —> jakie sa mniej więcej prędkości na 4biegowej szybkiej skrzyni koła 38r chodzi o 3polowa, 4polowa, 1szosowa, 2szosowq
      —> czy wszystkie biegi 1,2,3 ( oprócz 4) są takie same jak jak w zwykłej wolnej szkrzuni biegów czy tez są duzi szybsze 
      —> czy można zamontować synchronizator do skrzyni 4 biegowej nie synchronizowanej która nie posiada owego synchronizatora np od 3 biegowej, lub nowo kupionej
      —> Ursus ten posiada sprzęgło hydrauliczne czy możliwe jest wiec wymontowanie całego osprzętu, który już posiadam do sprzęgła hydraulicznego, i przerobienie skrzyni która była na pedałach zwykłych ( nie na hydraulice, tak jak w ursusie 1614) 
      —> czy po prostu zamontować skrzynie 4 biegowa wolna tylko nie rozumiem o co chodzi z skrzynkami typu 25,30,35 i która z nich byłaby najlepsza 
      —> w 1634 posiadam oryginalny żółw który w pełni funkcjonuje mogę go zastosować w 4 biegowej czy musze kupić typowo pod 4 biegowa żółwia 
    • Przez TheagroPiotrekLubelskie
      Witajcie ! Wymieniłem przerywacz kierunkowskazu , i gdy włączę obojętnie jakie światła to kierunki przestają mrygać , tylko tam czasem się zdarzy wyjątek ze się załączą , ale gdy wyłaczę światła kierunki działają poprawnie w czym problem ? proszę o pomoc 
    • Przez maslo200
      Witam czy te pęknięcia w czymś przeszkadzają   są to dwa otwory   tam gdzie jest sprężarka z góry  dziękuję za pomoc 

• Przez MatiTM
      Witam!
      Potrzebuję instrukcji w ustawieniu początku wtrysku w ursusie 912. Dałem pompę do regeneracji gdzie przeszła kapitalny remont jak i również wszystkie wtryski. Założyłem tak jak była. Wydaje mi się ze ciągnik nie ma mocy, słabo wkręca się na obroty przy czym jest tak jakby metaliczny dźwięk. 
    • Przez sloneczniktv
      Część. Jakie są zmiany w ursusie 902, to seria produkowana dość krotko, ten ciągnik jest charakterystyczny, ma dużo mieszanych części z385 a 912. Mogę pytanie odnosi się do glowicy, korbowód, walu, pompy paliwa między silnikami 8401 a 8401.1. Proszę o trafne informacje a nie podział na stary i nowy typ gdyż z tego co przerobiłem to 902 jest ściśle pomieszana eheheh:) 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.