rogas

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benio1967    153

JD 975 + sieczkarnia heder 4,20 spala w dobrym koszeniu na poczatku żniw ok.20 pózniej 17-18 miałem takiego i szybko się go pozbyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

JD 975 + sieczkarnia heder 4,20 spala w dobrym koszeniu na poczatku żniw ok.20 pózniej 17-18 miałem takiego i szybko się go pozbyłem.

To ze twoj tak palił to nie znaczy ze wszystkie tak pala


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Spalanie na hektar czy na godzine? Jaki plon? Jaki teren?


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

To 17-18 to naprawde tak wiele?? Zważywszy na to ze 975 ma wydajność lepszą od rekorda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Dokładnie. Rekord nie wie co się dzieje kosząc przy JD 975.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolwik129    0

Silnik Perkins ok 135 km spala ok 3 litrów na godzinę mniej niż JD mocy 125 km. Każda drobna rzecz jest cholernie droga ( polskie osiągalne zamienniki są oczywiści w standardowych cenach). Lożyska oczywiście są ogólnie dostępne. A model np 955 niestety z hederem 3.6 dusi sie słomą żytnią. Podobnie jest z modelem 965 np z hederem 4.2 m. lub mniejszym. W dużym gestym zycie niestety wąskie wytrząsacze nie radzą sobie. Też mialem takie kombajny bo po prostu ładnie się prezentują i i oczywiście są lepiej wyknane od bizona ale technologia jest naprawde stara i stąd ich mankamenty. Jezeli chodzi o silniki to wytarczy sprawdzić ile kombajnów jest sprzedawanych z uszkodzonymi albo spróbować znaleźć używany silnik do kupienia - właściwie nie wykonalne.

Popieram pogląd kolegi który pisze ze 975 spala ok 20 litrów. Każdy jelonek lubi dużo pić i nie mamy co sie oszykiwać ze jest inaczej. I jeszcze jedno najdłużej produkowany model 955 był do 1981 r. Wiec wszystkie ogłoszenie jakoby ktoś posiadał model 9XX z np 84 r. to po prostu kpina i oszukaństwo.

 

Kolego 970 ma 5 wytrząsaczy i masz racje jego przepustowość jest ok.Mowiąc krótko nowsze modele 10XX lub 11XX są ok ale one od modelu 1065 maja 5 lu 6 wytrząsaczy.

 

Sprostowanie zle to napisałem od modelu 107X mają 5 wytrząsaczy. Modele do 970 mają tylko 4 i to właśnie o nich mowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Jeżeli chcesz w ten sposób porównywac spalanie silników to prosze podaj model kombajnu w jakim ten perkins jest zastosowany bo często jest tak ze silnik z wiekszą iloscia koni jest zastosowany w mniejszym kombajnie i z tad bierze sie róznica w spalaniu. Z własnego doswiadczenia wiem ze silnik perkinsa spali mniej około 2-3 l mniej od JD z porównania spalania JD630 i 960 ale wystarczyło tylko w jednym i drugim kombajnie uruchomić sieczkarnie słomy i było wiadomo który silnik jest lepszy bo perkinsowi automatycznie zaczynało brakowac mocy i stopniowo zaczynał sie przegrzewać. zolwik129 jak dla mnie nie kupuje sie kombajnu ze wzgledu na to czy ładnie sie prezentuje czy nie ;-) tylko na to na jakim areale bedzie miał pracować i ze wzgledu na jego niezawodność (tu john deere nie ma se równych ). Co do duszenia sie słoma to wiadomo że każdy kombajn ma ograniczona wydajność i nie ma co liczyć na to że kombajnem typu 955-955-960 przy dobrze plonujacym polu przekroczysz wydajność 1 hektar= 1 godzina bo te kombajny byly montowane dla mniejszych gospodarzy, jak dla mnie te kombajny doskonale radza sobie na areałach do 70h powyżej proponuje rozejrzeć sie za 5 klawiszami.

 

Co do john deerów seri 9xx to musze cie niestety sprostowac ale były one produkowane do roku 83r czyli według mnie była by mozliwosć ze john deere wypuscił jeszcze kilka sztuk na poczatku roku 84 które moga pojawiąć sie sporadycznie w ogłoszeniach typu allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolwik129    0

Zamieszczm link z danymi. Mam nadzieję ze informacje są prawidłowe. Pamietaj ze koła i tabliczki znamionowe czesto sa zmieniane. Handlarze niestety czesto nabijają ludzi w butelke. :(

www.combinestheworld.pun.pl/viewtopic.php?id=145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

wiesz co ja mysle o takich testach

testy prowadzone sa w warunkach niemal idealnych, czesto na hamowni, wiec niewiele ma to wspolnego z praca w terenie

jesli Ty patrzysz tylko na tabliczke to powodzenia, jest wiele innych miejsc gdzie nabity jest rok produkcji, oczywiscie moze odbiegac rok, ale to zawsze jakies odniesienie

chyba wiekszosc ludzi wie co kupuje a Tobie, takiemu znawcy wcisnieto pieknego grata, jak to mozliwe, moze jednak maszyna byla cacy tylko trzeba bylo o nia chociaz troche zadbac

aha i przestan odkopywac tematy, ostatnie posty pisane ponad rok temu a Ty nic nowego nie wnosisz, w kazdym temacie twierdzisz ze JD to zle maszyny, tylko te maszyny czesto dzialaja bez remontow po dzis dzien, a w ursusach, bizonach trzeba siedziec co roku i cos grzebac

mysle ze jesli bylyby to zle maszyny to niemieccy farmerzy nie mieli by dzis takiej produkcji i oplacalnosci w swoich gospodarstwach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

wiesz co ja mysle o takich testach

testy prowadzone sa w warunkach niemal idealnych, czesto na hamowni, wiec niewiele ma to wspolnego z praca w terenie

jesli Ty patrzysz tylko na tabliczke to powodzenia, jest wiele innych miejsc gdzie nabity jest rok produkcji, oczywiscie moze odbiegac rok, ale to zawsze jakies odniesienie

chyba wiekszosc ludzi wie co kupuje a Tobie, takiemu znawcy wcisnieto pieknego grata, jak to mozliwe, moze jednak maszyna byla cacy tylko trzeba bylo o nia chociaz troche zadbac

aha i przestan odkopywac tematy, ostatnie posty pisane ponad rok temu a Ty nic nowego nie wnosisz, w kazdym temacie twierdzisz ze JD to zle maszyny, tylko te maszyny czesto dzialaja bez remontow po dzis dzien, a w ursusach, bizonach trzeba siedziec co roku i cos grzebac

mysle ze jesli bylyby to zle maszyny to niemieccy farmerzy nie mieli by dzis takiej produkcji i oplacalnosci w swoich gospodarstwach

Popieram cie w 100%

Jak o JD sie dba to przezyje 10razy Bizona..... Według mnie poruwnywac Bizona do JD czy Claasa jest po prostu bezsensu. To tak jakby porównywac Malucha i Mercedesa


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolwik129    0

wiesz co ja mysle o takich testach

testy prowadzone sa w warunkach niemal idealnych, czesto na hamowni, wiec niewiele ma to wspolnego z praca w terenie

jesli Ty patrzysz tylko na tabliczke to powodzenia, jest wiele innych miejsc gdzie nabity jest rok produkcji, oczywiscie moze odbiegac rok, ale to zawsze jakies odniesienie

chyba wiekszosc ludzi wie co kupuje a Tobie, takiemu znawcy wcisnieto pieknego grata, jak to mozliwe, moze jednak maszyna byla cacy tylko trzeba bylo o nia chociaz troche zadbac

aha i przestan odkopywac tematy, ostatnie posty pisane ponad rok temu a Ty nic nowego nie wnosisz, w kazdym temacie twierdzisz ze JD to zle maszyny, tylko te maszyny czesto dzialaja bez remontow po dzis dzien, a w ursusach, bizonach trzeba siedziec co roku i cos grzebac

mysle ze jesli bylyby to zle maszyny to niemieccy farmerzy nie mieli by dzis takiej produkcji i oplacalnosci w swoich gospodarstwach

Nie okreslam sie znawcą! - nie nie obażam Ciebie i nie życze sobie tego w dugą strone. Po trzecie przedstawiłem fakty a ocene pozostawiam czytającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

moze i troche mnie ponioslo, ale jak widzisz probojesz przekonac uzytkownikow Johna ze czarne jest biale, a biale czarne

zapewniam Cie ze 98% posiadaczy tych maszyn ma o nich bardzo dobra opinie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Jutro jadę oglądać 965 na zamianę na ihc 531 za mała dopłatą z mojej strony ,a on tak będzie przeznaczony na handel ponieważ ihc chociaż jest to super kombajn jest go ciężko sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Wizualnie ładny tylko ze był malowany widac odrazu . a skoro malowany to pewnie stał na dworze pod chmurka i zmatowiał dlatego go odswieżyli . Po zdjeciach wiele nie stwierdzisz jeżeli chcesz kupic to musisz jechac i zobaczyc osobiśce jak podzespoły wyglądaja . Ogromny plus to to że przyjechał z Niemiec bo napewno jest na orginalnych częściach . Posprawdzaj czy gumy nie skruszone na podsiewaczu i szy podłoga nie jest zgnita pod bebnem młócarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj