Skocz do zawartości
acmt

Mały kombajn do 15 tys, co polecacie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

andrzej78    14

moim zdaniem kieruj się dostępnością części i trwałością,a tu najlepiej przynajmniej na mim terenie przoduje claas choć części nie najtańsze ,niektóre już porównywalne z bizonem ale wszystko dostaniesz także używkę.osobiście posiadam consula 11 sezonów obrabiam ok 15-20h rocznie i nie miałem żądnej poważnej awarii poza wymianą przed sezonem łożysk,obecnie przymierzam się do wymiany łożysk głównych młocarni i odrzutnika oraz łańcuchów podajnika tak profilaktycznie na następny sezon i kilkanaście lat spokoju,w tych pieniądzach to tylko consula można kupić no chyba że protektora ale najlepiej z hedrem 3m bo z mniejszym to nie ma co robić mercator i protector są porównywalne z bizonem(młocarnia sita)consul tutaj wypada gorzej ale bardzo mało pali z sieczkarnią max8 litrów na godzinę.mankamentem w consulu są pasy jezdne bo są krótkie i ja wymieniłem już trzy(pagórki robią swoje),na ten sezon dokupiłem sobie heder 3,0 metrowy od mercatora trochę przeróbek i pasuje jest trochę zapasu obok kół

Lechu    11

Miałem VOLVO S 830 10 lat. Ogólnie kombajn bardzo udany , prosty konstrukcyjnie, dobrze czyści zboże i jak na tę wielkość to niezła wydajność , o potężnym zbiorniku na zboże -mało co mniejszy od bizona.Ale ma jedną poważną wadę . Zamiast zrobić przedłuzony podsiewacz ze stołem do samej młocarni tak jak jest chyba w każdym normalnym kombajnie ktoś wymyślił w środku podajnik do przesuwania brudnego zboża na podsiewacz. Kosisz i modlisz sie żeby nie pękł.Bo jak nawali w czasie pracy to masz prz...ane. Cały dzień roboty w brudzie i upale.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    14

odnośnie volvo słyszałem o konstrukcji tego podajnika kolega miał taki kombajn i po kilku latach sprzedał kilka razy zerwał mu się łańcuch a naprawa jest ciężka z częściami gorzej jak z claasem

WITAM . czytając wszystkie podpowiedzi zauważyłem że każdy zachwala to co ma . obserwując tegoroczne żniwa i zachowanie różnych kombajnów z mojej okolicy na mokrych polach odradzam kupna jakiegokolwiek bizona . osobiści mam volvo s830 któreś żniwa z kolei i nie miałem żadnych większych awarii . kombajn jest naprawdę lekki (waży tylko 2750 kg ) i na mokrych terenach radzi sobie wspaniale . kosiłem parę razy u ludzi którzy mają swoje kombajny i nie dawali rady wjechać na pole , a ja wykosiłem całe pola . mój wujek ma "mf" -jedna wielka awaria ( nie polecam) claas - jak się trafi dobry to trochę nim popracujesz bez awarii (sam miałem więcej nie chcę mieć ) . natomiast zakładając koła bliźniacze do volvo 830 robisz z niego kombajn prawi nie zatapialny . co do części są dostępne nowe i używane . powodzenia

pawelol111    712

Polecam coś z Deutz Fahr. W okolicy śmiga już kilka kombajnów tej marki. Różne roczniki i różne szerokości. Od 3 do 5 metrów. Plusem jest prosta budowa, silnik chłodzony powietrzem, mocna konstrukcja, łatwy dostęp do wszystkich łożysk, pasów itp. Najważniejsza rzecz - kosisz na siedząco, nie to co w Bizonie. W wiosce jest jeden Bizon za 15 tys - skarbonka, nic więcej :/

Lukasz12a    2

@ bienio1967 Jaka jest dostępność części do Droninborga?

Ja polecam Volvo S 830 parę lat było u nas w gospodarstwie byliśmy z niego zadowoleni.

benio1967    24

części do volvo to firma TASKO w elizówce koło lublina namiary znajdziesz na allegro w maszynach rolniczych,

@ bienio1967 Jaka jest dostępność części do Droninborga?

Ja polecam Volvo S 830 parę lat było u nas w gospodarstwie byliśmy z niego zadowoleni.

części do droninborga pasują z mf

robert983    23

witam sorki za bledy moje zdanie jest takie za te pieniadze i o takiej wadze to wybór spory bizon za ciezki i za taka kase to zlom claas consul maszynka mi sie podoba widzialem ladnie po polu smiga co do czesci jest ich duzo mysle o uzywkach starsze claasy typu corsar cosmos i eurory matadory sa troche stare w mojej okolicy jest ich kilka sztuk i jakos tam kosza co do volva nie byl bym taki chetny na jego kupno u nas sa 2 kosza wolno .droningborga nie polecam jeden kupil to wszyscy pokosili a on stal i stal morze czesci i pasuja od mf bo co nie które modele to to samo ale to takie same wynalazki jaki mf-y co do df sa sprytne ale czesci nowe drogie a urzywki ciezko dostac malo ich stoi na rozbiórki wiem z wlasnego doswiadczenia wiec wybór kierowal bym na consula lub protektora badz deutz fahr male modele 3 cylindrowe m 660 m900 4 cyl m88 3 gary morzna pomyslec nad jd ale jd330 by pasowal ale to stare maszyny lata 60 o internationalach sie nie wypowiem u mnie takich nie ma jeden kupil w tym sezonie wiec potem sie cos dowiem jak mu to chodzilo pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
orty i literówki

sprzedam kombajn marki new holland cena to 18 tys bardzo dobry stan silnik 4 cylki 3 m szerokosci silnik marki ford nie bierze oleju woj lubelskie blisko łukowa jak cos to piszcie

tomeq    6

Co myślicie o kombajnach Volvo? Czym sie różni Volvo 800 od 830? Nie wiecie gdzie takie można kupic w podkarpackim w cenie do 12000??

Edytowano przez tomeq

oOMateQOo    0

Witam chciałbym nieco odnowic temat i doradzić sie forumowiczów jaki polecacie kombajn na areał ok 20h do 18tys

ziomall1991    0

Witam , polecam  new holland z serii 1540 lub 1550, użytkuje new hollanda  już około 15 lat i nie zamienię na inną markę. Prosta obsługa , mało awaryjny,łatwy dostęp do części .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny