Skocz do zawartości
Arni

Buraki pastewnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Buraki
Junkers    42

Ja jestem z Łódzkiego i u nas już sieją pastewne.

Odmiana jest bardzo ważna, np. Solidar jest to wielka nędza i jakbym za darmo nasiona dostał tej odmiany to i tak bym go nie zasiał.

Jak ktoś coś wie nie się wypowie na temat odmian, bo Kacper i Krakus mimo że wg. mnie najlepsze to niedostępne w sklepach z niewiadomych przyczyn.

Ursus1998    0

Aha to spoko ....

A może mi ktoś powiedzieć to co jest i jak wygląda ten "Bartosz"??

Pozdrawiam Karol12!!!

Spokojnie ci starczy ja na 3 sztuki sieje 10 arów, a buraków dostają bardzo dużo i idealnie wystarcza :)

30 arów na 10 sztuk to wystarczająco, nie powinno ci brakować ani zostać no chyba że dobrze obrodzom ;p

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid5508    2

O właśnie mi też by się jakiś przydał bo jest sporo pyrzu choć było pryskane na jesień Gallupem, ale wtedy był to nie użytek więc był sam chwast.

Junkers    42
Napisano (edytowany)

Znacie może jakieś skuteczne opryski na chwasty w burakach ?

Ja pryskałem Dualem Gold i Pyraminem i efekt jest porządany wg. mnie. Środki można ze sobą mieszać. Jeden jest od jedno- a drugi od dwu-liściennych, nie pamiętam już dokladnie który jest który.

Teraz będę pryskał od mszycy opryskiem Bi i jakąś odżywkę jeszcze doleję, ale burak nie powschodzil za ładnie pomimo siania w wilgotną, dobrze doprawioną glebę :(

Edytowano przez Junkers

slajders25    11

Już po zbiorach. Z 40 setnych wyszło jakieś 50ton. Niestety są bardzo pracochłonne. Nie wiem czy za rok będę sadził

marju12    43

jak wyglada skarmianie dla krow mlecznych u was zamiast czego dajecie i czy zwiksza wam to ilosc mlka? il zbiracie z ha .Ja chce w tym roku zasiac 2 ha dla krow mlecznych.

albusgd    0

Chciałbym trochę odświeżyć temat: jak jest z pryskaniem mocznikiem buraków pastewnych? Mam posadzony kawałeczek dla królików i myślałem, żeby je spryskać? Jaka musi być dawka i jak pryskać? Mam 30m2 tych buraków. :D

Pozdrawiam

Rolnik200598    125

Ja jakoś w ogóle nawozu na buraki nie stosuje, tylko obornik (mam jeszcze mniej niż Ty- 3 rządki po 7m dla 3-4 sztuk na zimę wystarczy, w tym roku mam zamiar więcej siać i zmian w uprawie nie planuję :P, ziemia dobra III klasa, płodozmian, buraki rosną bardzo dobrze tylko regularnie je plewię i okopuję, bo jak u mnie mówią burak lubi spulchnioną ziemię)

Chciałbym trochę odświeżyć temat: jak jest z pryskaniem mocznikiem buraków pastewnych? Mam posadzony kawałeczek dla królików i myślałem, żeby je spryskać? Jaka musi być dawka i jak pryskać? Mam 30m2 tych buraków. :D
Pozdrawiam

robi57362    53
Napisano (edytowany)

Odswieze temat jakie stosujecie opryski na chwasty powschodowo w burakach?

Edytowano przez robi57362

Renault85-15TX    167

Takie same jak na buraki cukrowe tylko czytam etykiety i czy nie pisze na nich że nie ma karencji na liści dla bydła. 

tomekZ058    75

@Renault85-15TX możesz wymienić które dokładnie i w jakich dawkach je stosujesz ?

Renault85-15TX    167

Np. w tamtym roku były 3 zabiegi. Pierwszy belwedere forte 1L/ha, drugi belwedere forte 1L/ha i trzeci zabieg Lontrel 0.5L/ha i na jednoliścienne Agil 1L/ha. A dwa lata temu był Azotop 80WP zaraz po siewie oraz później w fazie 4 liści właściwych Lontrel + Leopard na jednoliścienne. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się