Arni

Buraki pastewnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie, za dużo roboty jest w nich.. trzeba liście ręcznie obciąć i wykopać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1
Kiełkują podobnie jak cukrowe. Nasiona są bardzo tanie... :P

To znaczy ile tygodni bo nie sieję żadnych buraków i nie jestem pojęty w tych rzeczach :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy od pogody.... tak wogóle to powinny w 10 dni już zacząć kiełkować.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Różnie z tym kiełkowaniem. Jednego roku mi wzeszły po 15 dniach, a rok temu już po 12 były na wierzchu... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Jak ja kupowałem to były po 16 zł za kg :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

jeśli chodzi o ceny to u mnie też tak 16/18za kg ze wschodami to jest różnie jak dobrze ziemię uprawisz i jest dobra wilgotność to po około 10 dniach już kiełkuje jako pasza są dobre ale niewiele po nich jest rezultatu dużo ich niewolno zadawać krowom bo kosći odwapniają i potem tylko problem ja sieję tyle żeby mieć tak około 3 przyczepy 4 tonowe i to mi wystarcza dla 4 krów od pazdziernika do lipca


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uprawiam buraki już 3rok ale już nie bede się w to bawił buraki są :o bardzo pracochłonne opryski bardzo drogie i to zawsze nie działają jak trzeba.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7540    0

A jakie nawozy będą dobre potrzebuję ich na ok 50 arów czy polifoska mocznik i sól potasowa będzie dobra i w jakich dawkach (ja sieję buraki jedno kiełkowe otoczkowane pastewne oczywiście)


Wszystkich fanów marki ZETOR zapraszam na nasza-klasa http://nasza-klasa.pl/profile/13412339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

ja też trochę sieje i wg mnie to największą zaletą jest duża wydajność jak obrodzą to 80t/ha można zebrać + liście z buraków na kiszonkę, są tanią paszą, dobrze się przechowują, ale nie należy z nimi przesadzać, co do wartości odżywczych to średnia pasza, no i bardzo pracochłonna... <_< może ktoś nie wie jak maksymalnie zmechanizować ich uprawę? czy je kopiecie? i zbieracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Najlepsza mechanizacja to siewnik do burakow, oprys,oprysk i jeszcze raz dobry oprysk i kombajn do burakow <_<

 

Tak mi sie wydaje :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

niestety nie we wszystkich odmianach da się zmechanizować uprawę, kopał je ktoś może zwykłym kombajnem do buraków? lub bolko czy czymś podobnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

betanal,buracyl, selekt super i temu podobne,najlepiej w mieszankach


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

U mnie Wujek kopie bolkiem tylko wczesniej liscie wycinaja i odrazu skarmiaja.

 

U nas jak byly krowy (w tym roku planowane zakupic 10 byczkow do chowu) zawsze sie dawala z pasza.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiol6    0

zmechanizowac tego zabardzo nie zmechnaizujesz my juz 2 rok z zedu kopiemy recznie (jezli jest mokro bez problemu sie wyrywa)a to dlatego ze urosły za duze i jezli kopalibysmy traktorem to zaduze straty by były.aktualnie mam 70ary tego jezli chodzi o pasze niewiem ale jest to pasza z sredniej pulki jest bardzo tania ale pracochłonna,trzeba uwazac zeby nie przesadzic bo byki bardzo leja jezli za duzo zjedza buraków

 

wiec;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Masz rację, co do mechanizacji no to sporo można zmechanizować. W tamtym roku kopałem kopaczką, w tym roku będę kopał bolko, tylko z liścimi trochę pracy jest, nieźle trzeba się nalatać z obcinaczem. Kto może uprawia marchew pastewną? Jak jest z wydajnością i wymaganiami odnośnie uprawy?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Witajcie mam pytanie.

Czy mozna zasiac burak pastewny po lucernie?Lucerna jest dobrym przedplonem przed burakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Jakies 3 lata temu z ojcem tak sialismy i nie było problemów


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczyna    2

My co roku siejemy raz więcej raz mniej w tamtym roku mieliśmi 20 arów ale w tym ze 0,5 h.Kopiemy kopaczką mamy zrobioną przystawkę to idzie a z liśći to robimy kiszonkę się znaczy dodajemy do innej np sianokiszonkę.A przy dobrym nawożeniu i uprawie to pastewniak daje więcej niż 100 t:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Witam chciałe troche odswierzyc buraczany temat , interesuje mnie jaki korzystny wpływ mają buraki pastewne na karmienie bydła miesnego , bo jedni piszą super pasza a inni zaś ze kośći odwapnia .Mam pytanie ile potrzebuje arów na dla 15 mamek i czy naprawde warto bawic sie burakami ,niemoge siac kukurydzy bo na naszym górskim terenie niezawsze się udaje a ziemniaki zjadane są zaraz po posadzeniu przez dziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Witam.

Kiedy siejecie wogule buraki pastewne?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja bym zasiał już dzisiaj, ale nie można dostać odmian jedno-kiełkowych Kacper (odmiana biała ze średnią zaw. s.m.) i Krakus, a zawsze taką sieliśmy i nie było z nią problemów. W ogóle w sklepach mówią że z tą odmianą jest ciężko w tym roku a o otoczkowanej która jest wymagana do siewnika to już nie wspomnę.

Przydał by się jeszcze deszcz, który dawno nie padał i jest sucho na polu.

W sklepach mają odmiany Solidar i jakieś inne jeszcze.

 

A wy jakie odmiany siejecie i jakie macie opinie o nich i inne uwagi? Co zasiać w tym roku??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Ja mam burak pastewny żółty, a jaka odmiana to dokładnie nie wiem bo mało sieje, a dziadek kiedyś żółte siał i ładny plon był.Czili mówisz że można już siać, a przymrozki nie zaszkodzą? :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj