er441

Kombajn volvo 900- Spadające obroty młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
er441    0

Witam.

Mam problem z kombajnem.

Maszyna nie chce osiągać odpowiednich obrotów. Na postoju ma 900 a jak zacznę kosić to obroty spadają do 700. Zmieniłem już pas od młocarni - bagatelka 500 zł, demontowałem pompę paliwową ale okazała się sprawna. Nie mogę wykryć przyczyny a zboże na polu. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego a sprawdzałeś filtry paliwowe, ja tak miałem w dominatorze , silnik po załączeniu młocarni i wjechaniu w pole tracił moc, jak wszystko wyłączyłem i chodził sam silnik to wszystko było ok osiągał maksymalne obroty, i właśnie przyczyną był już tak zabrudzony filtr paliwa, po zmianie, wszystko wróciło do normy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:unsure: kolego napisz precyzyjnie co nie chce wejść na obroty młockarnia czy silnik? bo jak silnik to wymień filtry paliwowe ja to już przerabiałem kombajn pracuje w takim ekstremalnym zapyleniu że o jakiś farfocel w przewodzie czy filtrze nie trudno :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
er441    0

no właśnie chodzi o młocarnię bo filtr paliwowy już był wymieniany

 

:unsure: kolego napisz precyzyjnie co nie chce wejść na obroty młockarnia czy silnik? bo jak silnik to wymień filtry paliwowe ja to już przerabiałem kombajn pracuje w takim ekstremalnym zapyleniu że o jakiś farfocel w przewodzie czy filtrze nie trudno :)

 

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodzi o młockarnię. Filtr już wymieniłem i żadnej poprawy.

 

Kolego a sprawdzałeś filtry paliwowe, ja tak miałem w dominatorze , silnik po załączeniu młocarni i wjechaniu w pole tracił moc, jak wszystko wyłączyłem i chodził sam silnik to wszystko było ok osiągał maksymalne obroty, i właśnie przyczyną był już tak zabrudzony filtr paliwa, po zmianie, wszystko wróciło do normy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtrysk    1

no właśnie chodzi o młocarnię bo filtr paliwowy już był wymieniany

 

 

 

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodzi o młockarnię. Filtr już wymieniłem i żadnej poprawy.

 

 

Witam, może już usterka jest usunięta, ale jak będzie problem to poszukałbym ostatecznie w pompie wtryskowej, jeżeli jest tam system Lucas (Delphi obecnie) to często zanieczyszczony jest filterek wewnątrz pompy wtryskowej.

Zdarza się też, że podczas testu pompy na stanowisku probierczym tego typu błąd nie zostanie wychwycony - dlatego ja jestem zwolennikiem rozbiórki i oczyszczenia pompy a potem po przeglądzie można ją testować. W razie dalszego problemu można się kontaktować przez stronę: www.hoffman.auto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: taa jeżeli nie motor to jedynie pas klinowy zły stożek kombajny zachodnie tego nie tolerują ;[


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipi    0

Koledzy! a może odstojnik przy zbiorniku paliwa, tzn. zdemontować odstojnik, wyjąć sitko okrągłe, wykręcić sitko drugie podobne do palca(u mnie było kupe syfu tzn kluch). Jak przeczyściłem to silnik jak nówka;D A tak to kichał, prychał... i nie miał siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

witam.mam problem z mlocarnia tzn. z zalaczaniem jej. dzwignia chodzi bardzo ciezko pas jest pofalowany ten szeroki plaski a byl prosty.mial ktos podobny przypadek luzowac napinacz i dalej bo troche dziwne aby sie pas skurczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipi    0

..Koledzy pomocy.......jak wymienić prowadnice palca w hedże ,tzn.całe gniazda  z palcami od bizona chciałem wsadzić ,bo te same wymiary ale jak to ugryść, bo stare to grzechotka .Proszę o cenne sugestie ,może ktoś to robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj