Skocz do zawartości
er441

Kombajn volvo 900- Spadające obroty młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
er441    0

Witam.

Mam problem z kombajnem.

Maszyna nie chce osiągać odpowiednich obrotów. Na postoju ma 900 a jak zacznę kosić to obroty spadają do 700. Zmieniłem już pas od młocarni - bagatelka 500 zł, demontowałem pompę paliwową ale okazała się sprawna. Nie mogę wykryć przyczyny a zboże na polu. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o radę.

Przemko    20

Kolego a sprawdzałeś filtry paliwowe, ja tak miałem w dominatorze , silnik po załączeniu młocarni i wjechaniu w pole tracił moc, jak wszystko wyłączyłem i chodził sam silnik to wszystko było ok osiągał maksymalne obroty, i właśnie przyczyną był już tak zabrudzony filtr paliwa, po zmianie, wszystko wróciło do normy :rolleyes:

zenas    6

:unsure: kolego napisz precyzyjnie co nie chce wejść na obroty młockarnia czy silnik? bo jak silnik to wymień filtry paliwowe ja to już przerabiałem kombajn pracuje w takim ekstremalnym zapyleniu że o jakiś farfocel w przewodzie czy filtrze nie trudno :)

Wiadomość z agroFakt.pl

er441    0

no właśnie chodzi o młocarnię bo filtr paliwowy już był wymieniany

:unsure: kolego napisz precyzyjnie co nie chce wejść na obroty młockarnia czy silnik? bo jak silnik to wymień filtry paliwowe ja to już przerabiałem kombajn pracuje w takim ekstremalnym zapyleniu że o jakiś farfocel w przewodzie czy filtrze nie trudno :)

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodzi o młockarnię. Filtr już wymieniłem i żadnej poprawy.

Kolego a sprawdzałeś filtry paliwowe, ja tak miałem w dominatorze , silnik po załączeniu młocarni i wjechaniu w pole tracił moc, jak wszystko wyłączyłem i chodził sam silnik to wszystko było ok osiągał maksymalne obroty, i właśnie przyczyną był już tak zabrudzony filtr paliwa, po zmianie, wszystko wróciło do normy :rolleyes:

Wtrysk    1

no właśnie chodzi o młocarnię bo filtr paliwowy już był wymieniany

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodzi o młockarnię. Filtr już wymieniłem i żadnej poprawy.

Witam, może już usterka jest usunięta, ale jak będzie problem to poszukałbym ostatecznie w pompie wtryskowej, jeżeli jest tam system Lucas (Delphi obecnie) to często zanieczyszczony jest filterek wewnątrz pompy wtryskowej.

Zdarza się też, że podczas testu pompy na stanowisku probierczym tego typu błąd nie zostanie wychwycony - dlatego ja jestem zwolennikiem rozbiórki i oczyszczenia pompy a potem po przeglądzie można ją testować. W razie dalszego problemu można się kontaktować przez stronę: www.hoffman.auto.pl

zenas    6

:blink: taa jeżeli nie motor to jedynie pas klinowy zły stożek kombajny zachodnie tego nie tolerują ;[

Pipi    0

Koledzy! a może odstojnik przy zbiorniku paliwa, tzn. zdemontować odstojnik, wyjąć sitko okrągłe, wykręcić sitko drugie podobne do palca(u mnie było kupe syfu tzn kluch). Jak przeczyściłem to silnik jak nówka;D A tak to kichał, prychał... i nie miał siły.

kiko80    2

witam.mam problem z mlocarnia tzn. z zalaczaniem jej. dzwignia chodzi bardzo ciezko pas jest pofalowany ten szeroki plaski a byl prosty.mial ktos podobny przypadek luzowac napinacz i dalej bo troche dziwne aby sie pas skurczyl

Pipi    0

..Koledzy pomocy.......jak wymienić prowadnice palca w hedże ,tzn.całe gniazda  z palcami od bizona chciałem wsadzić ,bo te same wymiary ale jak to ugryść, bo stare to grzechotka .Proszę o cenne sugestie ,może ktoś to robił 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piontas
      Witam!!
      Mam do was pytanie czy ktoś z was użytkuje bądź uzytkował kombajn marki Laverda albo czy spotkaliscie sie z tym kombajnem??
    • Przez Bartek79765
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym Sampo 500
      Gdy kombajn jest zimny to biegi wchodzą płynnie a jak popracuje ok godziny to  jest duży problem z przełączeniem biegu tak jakby sprzęgło nie rozłanczało jak może być przyczyna tego ze jak zimny to jest ok a jak się zagrzeje to nie da się biegu zmienić
    • Przez SKORPION1
      Lawerda Fiat Agri 3400 czy ktoś może mi powiedzieć coś o tym modelu jakie silniki mają ,jak jest z częściami zamiennymi i jakom majom awaryjnośc oraz wydajnośc Czy jest to lepsza maszyna od naszego Z056 lub rekorda Proszęo opinie
    • Przez AndrzejSzczepkowski
      Witam,mam pytanie czy ktos posiada kombajn kola coronet? Potrzebuje opini na temat tego modelu i jak z czesciami do nich?dziękuje z góry

• Przez Reniek92
      Witam was czy posiada ktoś z was rozpiskę pasków do Volvo Bm 800 Aktiv lub cała książkę serwisową