BAD80

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BAD80    2

Witam,

jak najlepiej i jakim pługiem "odorywać" od miedzy? idealnie by było jechać przy miedzy i by pług "zabierał" ślad ciągnika? Mam problem z sasiadem, który "krzesze" miedzę, że zostaje nitka i potem cięzko jest wyorać. Jak sobie radzicie z tym problemem? tak może troszkę poza tematem to potrzebuję zakupić pług zagonowy do MTZ-82 i nie wiem jaki wybrać, jakiego producenta. Zastanawiam się czy 5x30cm skiba czy 4x35 lub 4x40? zwykły czy podwyższany, co polecacie? (wybór dodatkowo własnie pod kątem tematu) Przy szerokości opon 38 cm i szerokości ciągnika 197cm to potrzeba pewnie pługa, który będzie miał szerokość roboczą 160cm, więc albo 5x30 i przesuwać na śrubie, albo 4x40, ale pytanie czy da radę pociągnąć takowy? ewentualnie 4x30 i jechać kołem po miedzy tak jak to się kiedyś w C-360 robiło. Bo taki 4x35 to chyba max do połowy opony będzie zabierał i zawsze paseczek zostanie czy się mylę?

Z góry dziękuję za porady

pozdrawiam:)

Edytowano przez BAD80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

Ja zawsze rozkręcam cięgno i robie bruzde jak najgłębszą :D sąsiad jak sie wpieprzy to mu się odechce odorywania :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

ja farmerem 8244 ciągam 4x40. i miedzę się dobrze wyoruje.

@matursus330 a jak sąsiad się podorze,tak że się bruzda zwęzi to jadąc przy miedzy zaczniesz po kawałku swoje pole zostawiać


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A po co Wam miedza? Sam z rolnikami sasiednimi dogaduje się aby jej nie było! Co innego jak trafi sie jakis który z dziada pradziada chce miec miedzę. Miedza to wielki minus dla upraw. Raz że robactwo tam jest, dwa nasiona chwastów, które wiatr potrafi na całe pole rozrzuci, róznego rodzaju grzyby itd...wszystko co złe to miedza

U nas wiekszosc pol nie ma miedzy, poprostu orzaz sasiad zostawia bruzdę, w którą później ja wjeżdzam sladem iagnika i orze swoją czesc. Co oprysk zniszczy to to samo co na miedzy by urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

hubert@ powiedz to moim sąsiadom:)z wujkiem to nie mamy miedz to robota jest a inny to by cie zabili chyba jakbys im miedze ruszył:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

chłopie ja mam belarusa nowego 1025 ( 105 koni) i ciągam pług 4x40, on go w zupełności zajmuje i jednym słowem możesz jechać przy samej miedzy i napewno odorze dobrze, przy czym nie podorze miedzy, tylko 4x40 mtz 82 nie wiem czy pociągnie na klasie 3,4,5 - w podkładce tak ale nie na zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAD80    2

A ciekawe czy by sobie poradził z MTZ-82 z 5x30 na głębokiej? niby 10cm mniej niż 4x40, ale chyba i opory większe czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

chłopie ja mam belarusa nowego 1025 ( 105 koni) i ciągam pług 4x40, on go w zupełności zajmuje i jednym słowem możesz jechać przy samej miedzy i napewno odorze dobrze, przy czym nie podorze miedzy, tylko 4x40 mtz 82 nie wiem czy pociągnie na klasie 3,4,5 - w podkładce tak ale nie na zimę

pociągnie. klasa 4a, pod górkę, głębokość 30. ja tak ciągam unia tur 3+1 na resorze


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

W sprawie odorywania to tata mówił że gdy w c-360 skręci się pług na maksa w lewo i jeszcze na tej śrubie to mógł odorać dosłownie od ściany i nie było z tym problemów. A jeśli to za dużo robnoty z ustawianiem pługa no to bierzmy pług konny łańcuszek do ciągnika i się odorze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

A po co Wam miedza? Sam z rolnikami sasiednimi dogaduje się aby jej nie było! Co innego jak trafi sie jakis który z dziada pradziada chce miec miedzę. Miedza to wielki minus dla upraw. Raz że robactwo tam jest, dwa nasiona chwastów, które wiatr potrafi na całe pole rozrzuci, róznego rodzaju grzyby itd...wszystko co złe to miedza

Tak odnośnie tej miedzy to czego przyczyną może być nie równa kukurydza? U niektórych ludzi widzę że już od samej miedzy od pierwszego rządka jest duża a u niektórych pierwszy rządek jest mniejszy a reszta dopiero duża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

oj nie byłbym taki pewny

 

zapraszam. do od Lublina do mnie jest tylko ok 200km. jak będę orał to pokaże. nie pisze że tego nie czuje, ale daje radę...


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

danielhaker@ to zalezy od wielu czynników. Albo nawoz nie doleciał, albo lanca opryskiwacza nie sięgnęła przez co chwasty nie zwalczone zagłuszają kukurydzę, albo po prostu oprysk od sasiada zaleciał na stronę qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Najlepiej odorywać pługiem 2 skibowym i jechać kołem ciągnika za miedzą :rolleyes:

 

Ojciec tez był taki mądry i C-360 stawiali bo sie obaliło ja z 2 skibówką bo była różnica terenu.

piotrb14 Ja akurat zauważyłem że 4x40 to standard u nas do 80 km tlyko że gleby na jednym polu to ahh wszystkie rodzaje także kawałek smigasz, kawałek redukujesz to znowu góra z piachem, zpadasz się w żwirze dołek z gliną topisz sie jak mokro, ale daja rade B)

Od miedzy to najlepiej ustawić pług tak żeby szedł równo z lewym kołem. Ja sobie zaległe miedze od orałem w tym roku 6 skibówka podorywkową i mtz napędzik włączony szedł jak po sznurku B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Tak odnośnie tej miedzy to czego przyczyną może być nie równa kukurydza? U niektórych ludzi widzę że już od samej miedzy od pierwszego rządka jest duża a u niektórych pierwszy rządek jest mniejszy a reszta dopiero duża...

To może byc uzależnione od dostępu światła - kukurydza, która rośnie na brzegu pola ma duży dostęp do światła i nie musi o nie walczyc, czyli nie pnie się w góre a ta qq która jest dalej od brzega to musi piąc się w góre, bo światło zasłaniają jej qq rosnące obok. Ja tak myśle nie wiem czy tak napewno jest. A może to zależy od odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak najlepiej się od orać jak pług kryje tylne lewe koło ciągnika ,a do c-360 najlepiej założyć jest pług podorywkowy 5 skibowy bo inaczej się nie da chyba że miedza jest nie strona to można pojechać po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co ta miedza ja np. się dogaduje dobrze z sąsiadami i nigdzie nie mam miedzy, przez te miedze to tylko się zielsko pcha w pole.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

A jak odorać, jak pług jest zagonowy 5x44??? Jedna skiba wystaje za koło cała i ciężko ucelować, żeby odorać, jak bujnie ciągnikiem to potrafi całą miedzę wyrwać. Tłumaczę ojcu, że ciężko trafić a on sie upiera, że trzeba w odpowiedniej odległości puścić koło i jest git, Tylko on orze MTZ z 4x40 i mu ostatnia skiba idzie po kole, a u mnie już 4 lekko za koło wystaje. Do tego ciągnik 6 cyl długi, pług długi, to wystarczy jak lekko bujnie, to ostatnia skiba 20 cm w jedną, 20 cm w drugą lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj