Skocz do zawartości
SZMEKK

Deutz Fahr DX 6.30

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Deutz
rami    6

tak na oko to trudno powiedzieć trzeba samemu być i sprawdzić jak pracuje silnik i reszta podzespołów z wyglądu jest zadbany ale to mogą być tylko pozory ta marka godna jest uwagi jeśli by wszystko było w porządku to wart jest tej ceny

wiesz zawsze coś można utargować

MgrLukash    114

To akurat nie jest Dx 6.30 bardziej mi na Dx120 wygląda i napewno nie jest on z 1988r co najwyżej 1982 ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

SZMEKK    21

A wytlumacz mi skad ta pwenosc co do modelu i rocznika?? po czym to stwierdziles??

MgrLukash    114

Kilka szczegółów rzuciło mi się w oczy a mianowicie:

- starszy typ przedniego mostu

- starszy typ kabiny(jest tylko przemalowana aczkolwiek nieudolnie) od 1986 roku ciągniki powinny miec już uchylane boczne szyby i okienko na kable w prawym dolnym rogu kabiny :)

- wnętrze (prawa konsola, gałki dźwigni zmiany biegów, kierownica, mocowania drzwi) ze starszej serii, w Dx6 wnętrze powinno wyglądac mniej więcej tak:

Deutz-Fahr-DX605-1894204.jpg?height=600&width=800&quality=80

A poza tym przedni gril z napisem DEUTZ od 1982r. był już Deutz-Fahr :D

Edytowano przez MgrLukash

SZMEKK    21

w interncie znalzlem pare ogloszen podobnych dx i tam tez byl napis deutz, moze tylko gril byl zmieniony bo na dachu pisze juz deutz fahr,

a malowany byl ale podobno tylko kanina i przedni tuz, a w czym bedzie jeszcze odczuwalna roznica miedzy tymi seriami?? jutro jade go ogladac i chce wiedziec na co zwrocic szczegolna uwage

czy jest moze jakas mozliwosc zeby sprawdzic na jakies tabliczce lub inaczej , jaki to typ ciagnika?

MgrLukash    114

między Dx 6.30 a Dx 120 jest 5KM różnicy na kożyśc nowszego, naklejke na dach mozna bezproblemu kupic widziałem nawet na allegro ;)

co do roku produkcji poszukaj na przewdach hydraulicznych :) mojemu znajomemu też mówiono że jego Dx 85 jest z 1988r i on w to wierzył do chwili gdy pękł mu przewód od wspomagania i wtedy się okazało że jest z 1982r ;)

jest na nim kilka tabilczek ale na której jest model ciągnika to niestety niepamiętam :wacko:

SZMEKK    21

ciagnik mozna zarejestrowac wiec chyba na papierach powinien pisac rok tak?? a co ze skrzynia jaka roznica?? ten nowszy chyba ma szybsza i wiecej przelozen

MgrLukash    114

No niby tak ale handlarze też potrafią kombinowac ;)

Ma i nie ma...

ciągniki z francji wyprodukowane do 1995 mają 30km/h, a np. z niemiec to nowsze modele miały by skrzynie 6 biegowe (40km/h) a u żabojadów mają najwyższe przełożenie na każdym zakresie jest zablokowane wiec mamy do dyspozycji zaledwie 5 biegów na jednym zakresie ogolnie skrzynie w nich to są zazwyczaj 15/5 lub 20/5 (18/6 lub 24/6) :)

SZMEKK    21

no wlasnie wytlumacz mi jesi mozesz jak to jest z tymi biegami on ma 3 wajchy do biego tak? gdzie sa zakresy a gdzie biegi i od czego ta 3 wajcha to reduktor?

MgrLukash    114

2 wajchy bliżej drzwi masz biegi a przy prawej nodze zakresy(grupy)

zazwyczaj są 4 zakresy:

- M- biegi polowe

- R- wsteczne

- H- soszowe

- L- wone

- LL- pełzające(opcjonalnie) :)

SZMEKK    21

bylem go dzisiaj ogladac i faktycznie okazalo sie na miejascu ze ciagnik jest z 81 roku a nie 88, silnik chodzil ladnie ale z reszta juz nie bylo tak ladnie , przestraszyl mnie uklad kierowniczy byl strasznie wybity i mial duze luzy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krystiano789
      Witam! 5 lat temu wszedłem w posiadanie nowego deutz fahr'a agrofarma 100. Jest to mechaniczna wersja bez żadnego komputera i innych bajerów. Jego moc to 96 km lecz przy zrywaczu przydałoby się pare koni więcej. Ostatnio u znajomego był pewien pan który rozblokował mu Same'a Iron 115 co podobno dało mu to ponad 10km więcej. Czy przy moim Deutz'u idzie taki tunng zrobić jeżeli mam wersje mechaniczną ??
    • Przez AGEPOWER
      Witam,
      jestem nowy na forum. Zajmuję się od 11 lat silnikami DEUTZ. Chętnie pomogę wszystkim użytkownkom:-) Odpowiem na każde pytanie, doradzę, zdiagnozuję, naprawię.
      Zapraszam do zadawania pytań.

• Przez misiekbz2
      Witam. Interesuje mnie ten ciągnik ewentualnie 5070D. Czy ktoś miał z nim doczynienia? Jakieś opinie? 
    • Przez PiotrM1234
      Witam wszystkich.
      Szukam ciagnika tak mniej wiecej o mocy od 120 do 150KM. Tylko nie wiem za czym sie rozgladac. Znalazlem lamborghini champion 135 ale nie wiem jak jest z awaryjnoscia, jak chodza te silniki. Prosze o wasze opinie. Z gory dziekuje. Pozdrawiam.
    • Przez rex15
      Witam, w same silver 100.6 od pewnego czasu przestal dzialac licznik obrotów, co może byc przyczyną? Druga sprawa to nie liczy mth, tylko, ze to jest juz od dluzszego czasu i nie przeszkadzalo mi bardzo, ale jak juz pytam o obroty to zapytam i o to jakby ktos wiedzial gdzie szukac przyczyny to bylbym wdzieczny.