karol2611

sieczkarnia kemper

Polecane posty

karol2611    0

witam. co myślicie o tej sieczkarni? chodzi mi o tą CH1200 lub CH2200. http://www.baryczka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=62 posiadam mccormicka mc 115 ale myśle ze dał by rade przy tej 2200 bo tam zapotrzebowanie mocy piszą na wyrost. mam do koszenia 11 hektary kukurydzy ale w przyszłym roku bedzie troche wiecej... do tej pory kosiłem wynajętą sieczkarnia tak jak wszyscy w mojej okolicy.. jak myślicie opłaca sie taka zakupić? robie równiesz kiszonke z siana w pryźmie... a moze i na zarobek bym jeździł bo jest gdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co aj wiem to tę sieczkarnię ma tylko jedna osoba na forum. Zapytaj Bayera jak mu się sprawuje taka sieczkarnia. Wiem tylko, że nowa jest dość droga jak na zawieszaną. W tej cenie mógłbyś mieć całkiem dobrą sieczkarnię samobieżną i wykonywać usługi cięcia kukurydzy.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/user/4539-bayer/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

witam!

niestety nie posiadam tej sieczkarni, ale wiem, że do zaje....ty sprzęt :D

mogę sądzić to po tym iż:

system cięcia jest bezrzędowy, wytnie nawet powaloną qq(rzadko chyba to się zdarz, ale ...), system wciągania jest bez zarzutu(podaje płynnie masę dalej), te sieczkarnie są toporowe, więc jest małe prawdopodobieństwo zapchania się rury (ja pozwoliłem sobie wypisać tutaj same plusy tych maszyn, a jakie są minusy to nie wiem)

ale największym minusem jest tutaj chyba cena bo nowa CH 1200(na allegro kosztuje 109 335 zł netto =134 482, 05 +/- = 134 500 zł brutto) także nie wiem czy opłaca się w to bawić :(

aby ona na siebie zarobiła musiała by kosić rocznie ok 50ha (strzelam) czegokolwiek :( moim zdaniem to lepiej kupić używanego claasa ( np.http://allegro.pl/sieczkarnia-do-kukurydzy-claas-jaguar-695-mega-i1756705249.html) to już jest szatan :lol: , i na niej nie stracisz tyle co na kemperze (przykład : amortyzacja kepmperki rocznie wynosi +/-10 000(minimum), a na jaguarze 2-3 000 tyś :) a do tego ciągnika nie katujesz( nawet ciągnik o mocy 130km przy CH 1200, i tak będzie konkretnie po tyłku dostawał(nie oszukujmy się to jest OGROMNE obciążenie dla ciągnika (po 5-6 latach silniczek do roboty(przy koszeniu 20-25ha rocznie(przy zielonce lżej)))) uf :lol:

no to ja się wypisałem, za wszystkie czasy, ale wybór należy do ciebie! B)

P.S. wypisałem te same zalety nie czytając "artykułu" na stronie baryczki! hehehe :lol:

Edytowano przez Farmer94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

w sumie za tą CH2200 to pewnie bym kupił używanego claasa 820 albo 840... tyle ze ja sie nie znam na naprawach takich maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Witam, posiadam kemper c3000 i użytkowałem ją z ciągnikiem 110 KM przez jeden sezon na przednim tuz( takie miała obroty) a teraz jeździ z nią steyr 8320. Ogólnie to polecam maszynę, jest łatwa w naprawie a jakość sieczki zadowalająca. do 110KM c2200 powinien starczyć, u mnie niestety wałek się urwał. A nowej nie polecam kupywać, a używaną też chciałem c2200 ale bardzo ciężko znaleźć taką, mało ich wyszło, c3000 jest jednak za duża. Ja kupiłem zestaw cały za 24 tyś. Kemper c3000, podbierak do traw i Steyr 8320 a prócz pękniętego węża wartego 100zł i urwanego przekaźnika (wina użytkownika) nic nie robiłem w tym, a mam już go ponad 3 lata. Filmik jak się sprawuje:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj