zakrzewiak

jaki siewnik do c360

Polecane posty

Matey    895

4 metry do C-360? To co wy po betonie siejecie czy z klifu jeździcie?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

zależy jakie ma kto pola jak ma rowne to i c-360 da rade :) szukam opinii o siewnikach isaria ze skrzynia olejowa dobre sa te siewniki jak ktoś ma to niech się podzieli jak one się sprawuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

A co 60 nie da rady z 4 m? U nas ciapkami sieja Amazonkami 3 metrowymi i jakos nie maja az tak ciezko a ziemi lekkich nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no jestem troche zdzwiony, bo u mnie C360 ma ciezko z 3m Stegstedem, a ziemie lekkie, delikatna górka i musze redukowac bo staje


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 metry do C-360? To co wy po betonie siejecie czy z klifu jeździcie?

 

4, jak górki to redukcja na 3

 

No sorry na 4 siać to nic dziwnego że nie daje rady.

Jednego roku siałem Zetorem 7211 i przy pełnym zasypie (ponad 400kg zboża) trzeba było uważać przy ruszaniu, a jak ze 100 kg ubyło to szło aż miło.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

na trójce to inny temat, u siebie jak daje rade to latamy czwórką, efekt lepszy

 

U nas w Stegstedzie zasyp też jest konkretny (około 500kg) to ciągnik ma co dzwigac, ale tak jak mowilem na prostym odcinku daje rade na 4


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi na swoje pytanie to spróbuję z innej strony. Czy do 3 - 4 tys kupi się jakiś w miarę sensowny używany siewnik 3 metrowy do c 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A więc tak w tym tygodniu byłem oglądać kilka siewników w swojej okolicy głównie znalezionych na tablica.pl I co mogę stwierdzić? A no to, że do 4 tys nie kupie Isarii czy Hassi 3m w jakimś konkretnym stanie. Przez telefon oczywiście wszystko cacy ale po wstępnych oględzinach choć nie jestem jakimś znawcą tematu nawet ja zauważam co nieco. Zazwyczaj czegoś brakuje a to znaczników a to paru rurek. Zdarza się tez, że skrzynia zasypowa już przerdzewiała. dziwne, że na zdjęciach jest wszystko cacy. Teraz po wstępnych oględzinach mam 2 opcje: pierwsza to zakup Isarii albo Hassi ale 2.5 m bo do 4 tys to już można kupić coś konkretnego albo druga opcja to widziałem jeszcze 2 siewniki Nordsten 3 m oba mi się podobały, trochę farby i wyglądały by jak nowe a co najważniejsze zmieściłbym się w 4 tys z transportem do domu. I teraz znowu mętlik w głowie. Którą opcje byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Bierz 3-metrowy Nordsten nie słyszałem żeby ktos narzekał na te siewniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja bym wybrał AMAZONE D7 2,5m.

Osobiście nie mam ale kolega ma i bardzo dobrze się spisuje przy tym ciągniku.

Pole ładnie wygląda po siewie po tych tylnych specyficznych dla Amazone klapkch do zagarniania.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ale części amazone sa drogie i same siewniki tez chyba ze się komus to oplaca ja się rozglądam za isaria sa dużo tansze ale wiele opinii nie ma o nich jak kto ma taki niech się wypowie to zależy również od portfela i arealu jaki ma obsiewać takie moje zdanie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Jak masz równe i proste pola, to da radę. Jak górki, może być problem na uwrociach z podnoszeniem. No i nie piszesz, jaki siewnik. Różnią się masą własną i zasypem. Są takie z 200kg zasypu, a są i 500kg.

Sam szukam jakiegoś siewnika 2,5 - 3m i ciężko coś znaleźć. Niektóre ceny są chore, za 30 letni siewnik 7-8 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

ja mam tura więc nie będzie go podnosić a co do siewnika to właśnie zastanawiam się nad zakupem i nie wiem jaki wybrać ale raczej wole zachodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj