Skocz do zawartości
vertis3009

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vertis3009    0

HM ciekawa dyskusja sie rozwinela :):):):)

chyba jednak ten rozdrabniacz musze kupic bo chwasty po pachy , zwykla rotacyjna nie da rady .

PS pierwszy raz slysze zeby co 8 metrow sadzic.. hmmm ciekawe

michal009 serdeczne dzieki za wszystko , w razie co to bede jeszcze pytal.

pozdrowionka P.

michal009    5

my zbieramy kombajne KPS-3 samobieżny na c-330 to wybacz ze ma sie zmiescic w "" wymiarze 3.70 " lol ja tam jeszcze sadze aby nie marnowac miejsca miedzy rzedem to sadze 4 rzadki truskawek ... mam zrobiona lance oddzielna aby tylko pryskac truskawki.. i przez te 3 lata mam zarobek na truskawce.... zrobie foto jak to wyglada i wtedy bedziesz sie wypowiadac

No to widzę, że kolega uprawia truskawkę, a nie czarną porzeczkę. A, na porzeczce to tylko takie eksperymenty przeprowadza. :D

Doczekam się obiecanych zdjęć, czy to tylko ściema była???

Edytowano przez michal009

jarucki    3

reset1990

a w tej Bajkach które opowiadasz gdzie są KRASNALE!

człowieku co ty za głupoty opowiadasz!!!

KPS-3 na silniku C330?? - Błagam zastanów się co piszesz! cyferki Ci się pomyliły

KPS-3 bez problemu mieści się w rozstawie 3.7m!

Ty te porzeczki to pryskasz? skoro tak to nie wiem jak zbierasz truskawkę po za tym rozstaw 8metrów to strata cieczy w opryskiwaczu albo ropy w ciągniku - dlaczego ? zastanów się! i nie pisz następnym razem takich popylin bo za tego typu herezje to BAN powinien się należeć!

Michał009 co 30cm to za gęsto! sadźcie co 50cm - tak gęste sadzenie to strata pieniędzy na sadzonki, po za tym jak przyjdzie czas przecinki to zamordować się można przy takiej gęstości! w tym roku nie sadzicie Agrestu??:P

Wiadomość z agroFakt.pl

To co w ostatnich postach przeczytałem to mną wstrząsneło ponieważ nie wiem jakiego kombajnu używacie że sadzicie co 8 m chyba zbozowego?? Jakie odmładzanie co 3 lata?? Jak chcesz to kosisz porzeczkę po 10-12 latach i możesz ją pozostawić na kolejne parę llat aby odrosła (ale z mojego doświadczenia nie opłaca się bo owocowanie nie bedzie takie samo) polecam wywalić i od nowa sadzić w rozstawie ok 4 m. Co do odmian posiadam zarowno w uprawie jak i na sprzedaż (sadzonki) wiele odmian co wydają mi minimum 15t/ha nie powiem że samo rośnie ale trzeba chodzić przy tym. Co do odmian jak chcecie pogadać o sadzonkach lub uprawie piszcie wiadomość a tam ew nr tel podam. Pozdrawiam!

michal009    5

Co 8 metrów to sadził klient co zielonego pojęcia nie ma o czym pisze, albo coś się najarał i tak pisał. Tak samo z tym korzeniem. Tak jak napisał "jarucki" za takie głupoty to ten użytkownik powinien dostać bana przynajmiej jak dorośnie i się coś nauczy o uprawie porzeczki.

jarucki    3

polecam wywalić i od nowa sadzić w rozstawie ok 4 m. Co do odmian posiadam zarowno w uprawie jak i na sprzedaż (sadzonki) wiele odmian co wydają mi minimum 15t/ha nie powiem że samo rośnie ale trzeba chodzić przy tym. Co do odmian jak chcecie pogadać o sadzonkach lub uprawie piszcie wiadomość a tam ew nr tel podam. Pozdrawiam!

Dobrze gada :)

co do rozstawu - no to sory ale nie mogę się z tobą zgodzić!!! uzależnione jest to przede wszystkim od Ciągnika jaki mamy :)

15/ha to tak raczej normalny tonaż więc klejnotów nie urywa :D

Co do odmian, to Bardzo Cię Proszę napisz jakie masz....

marluk    29

to gratuluje plonow skoro 15t na ha osiagasz. Podziel sie nawozeniem w takim razie bo w takim razie to interes zycia robisz na porzeczce zapewne.

U mnie w rodzinie porzeczka jest od 30 lat i wiem o co chodzi w tej zabawie co do rozstawu ja tak sadze co 4m i ursus c- 360 z ledwością wchodzi rwę połówkowym kombajnem. Co do tonażu nie wiem czy zazdrość przez was przemawia czy niedowierzanie ale z tisela rekordowy plon miałem 19t/ha z Sofijewskiej 18t/ha co do interesu życia to nie wiem czy to już jest interes życia bo za dużo pola nie mam ale rodzinę idzie wyżywić. http://tablica.pl/of...6976ea011;r:;s: tu macie trochę zdjęć Odmiany sofijewskaja a ostatnie zdjęcie to jest Jublienaja Kopania. Co do odmian to posiadam również Tisela, Tibena, Goferta i przymierzam się jeszcze do Rubena.

Edytowano przez trochanter100

jarucki    3

Ja tam nie za zdroszę wydajności :D jedynie mogę pogratulować :)

Powiedz mi jedne na jakich klasach masz posadzone to rosyjskie/ukraińskie odmiany ??

Bo ja u Siebie jak mialem Tibena to Runnera nie było z niego widać :D a w gałęzie nie mieściły się w KPSa :)

lokator    0

Witam. Posadziłem na jesieni hobbystycznie około 50 sadzonek czarnej porzeczki, głównie Tisel i Titania. Powinienem je teraz podciąć? Spotkałem się z opiniami że na wysokości 2-3 pąka, a inni mówią że to bzdura, jaka jest wasza opinia na ten temat?

podcinaj nawet nie słuchaj tych szpeców co nie każą Ci podcinać, przycięta porzeczka na taką wysokość jak podajesz ładnie się rokrzewi a oprócz tego wywrównujesz dysproporcje między częścią nadziemną a częścią podziemną - korzeniami, które ucierpiały przy wykopywaniu ze szkółki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się