maciek31

koła przy neptunie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek31    0

witam.w zeszłym sezonie kupiłem neptuna.problem w tym że obydwie opony są jakieś inne nie kierunkowe.wiem że kombajn oryginalnie ma opony prążkowane.powiedzcie czy warto je zmieniać na oryginalne czy dać sobie spokój.co myślicie o tych oponach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Oryginalną oponę powinieneś założyć na stronę lewą bo ona wtedy nie gniecie liści na następnej redlinie i na pewno kombajn ma lżej iść po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Jak nie masz dużych skłonów to szkoda kasy te prążki są po to żeby nie ściągało kombajnu na skłonach.Ja od paru lat mam założone opony od stara66 i gitara.Dałem po 50 zł a orginał coś koło 550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

bo u mnie ta lewa właśnie jest dość szeroka i rozpycha ziemie blisko kolejnej redliny.jeżeli miałbym możliwość tak jak piszesz LUKACZMAREK to może bym kupił,tylko trudno kupić coś dobrego.a nowa troche droga.planuje zacząć kopać po 1 pażdziernika,odbiór ok.5 listopad okolice gniezna.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja miałem kupować nową bodajże 700 zł kosztuje ale przejeżdżałem przypadkiem obok jakiegoś dużego składu używanych opon, skręciłem i akurat mieli 2 sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Ja mam opony niekierunkowe z bieżnikiem jak u przyczepy i jak jest mokro i pole równe to nic się złego nie dzieje tzn. kombajnu nie ściąga. W ubiegłym roku warunki były ekstremalne to czasami na mocniejszej ziemi koło było tak oblepione, że się miejscami ślizgało i nie napędzało czujnika. Ogólnie to nie widzę potrzeby zmieniania na oryginalne, aczkolwiek byłyby one na pewno lepsze.

Napiszcie mi do czego służy sprężyna nad przednim siłownikiem od podnoszenia, przecież kombajn i tak opadnie pod własnym ciężarem. U mnie jej nie ma a może lepiej gdyby była. Gdy zbiorniuk jest pusty to najpierw się podnosi tył a później przód, przy załadowanym - odwrotnie. Może ta sprężyna powoduje, że zawsze tył kombajnu podnosi się pierwszy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

u mnie jest sprężyna ale nad tylnym siłownikiem.ale jeżeli o przód to chyba jej też nie mam, bo nigdzie nie widze.

 

a tak wogóle to dziękuje kolegom za informacje.pozdrawiam wszystkich plantatorów buraka cukrowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Właśnie po to jest ta sprężyna żeby tył podnosił się pierwszy jak jest mokro możesz trochę tył poderwać albo jakbyś pracował na czujniku głębokości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Faktycznie przy pracy z automatyczną regulacją głebokości jest niezbędna, tylko czy ktoś jej używa (tzn. tej regulacji)... Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Ta regulacja to wielki niewypał byle listek i kombajn na wierzchu ale podrywanie na mokrych kawałkach jest bardzo przydatne,przerabiał ktoś oczyszczacz na wzdłóżny zamiast poprzecznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

to że Ci podrywa przód zamiast tyłu to wina zaworu przy elektrozaworze od podnoszenia jest taka kostka i ona ma dwie śruby z góry i z doły tam są sprężynki podkładki i kulka trzeba dołożyć podkładkę po stronie siłownika przedniego wtedy tł pójdzie wcześniej pozdrawiam. A ta sprężyna na zaczepie jest po to że jak masz kombajn na kole podporowym ustawiony to żebyś mógł sobie opuścić jeśli Ci się kombajn zapadnie;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ma ktos na sprzedaz koła do neptuna? Chetnie kupilbym 2 sztuki w dobrym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj