koks2834

Ile spali Bizon Z056 Super

Polecane posty

michasko    1

tak na marginesie to dzieci powinni mieć zakaz pisania na tym forum bo tylko wprowadzają ludzi w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Forum jest dla wszystkich czy tobie się to podoba, czy też nie. A niekiedy to dorośli piszą gorsze głupoty niż dzieci... Chociaż nie wiem, czy ludzie mający 16 lat to jeszcze dzieci, no ale niech Ci będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Moje Bizonki tez spalają kolo 12-14l zależy co się kosi , i czy z sieczkarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak jak piszecie zależy jak i co się kosi.Mój w minionym roku pracował od 9 rano do 2 godziny w nocy w tym ,05 godziny przerwy na obiad i spalił 180 litrów.Dobrze ze zatankowałem do bólu bo już bieda było zjechać a pracował w cyklu mieszanym :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Jak się nie mylę,silnik bizona ma pojemność 6.5 litra więc jak to możliwe że pali 10l z kawałkiem ON na godzinę.jak piszą koledzy?. mój kombajn ma 4l Deutz i pali 10l ON.a ciągnik c360 na godzinę pali mi 6 litrów ma 3.1l.ja wiem że spalanie w kombajnie zależy jaka pora roku przed żniwami czy po [przed żniwami pali więcej a po mniej] nie piszcie że silnik w kombajnie ma lżej niż silnik w ciągniku w orce czy kultywatorze np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A kto młóci przed żniwami i po nich ? :D

 

U mnie zawsze się w żniwa kombajnu używa i spala około 18 litrów na hektar w dobrej pszenicy ozimej , mógłby palić mniej ale kosimy wolno by nie gubić zboża ;) Był przypadek ,że kosiliśmy taki lichy jęczmień 2 biegiem , wtedy spalanie było bardzo niskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Ja nie miałem na myśli że się młóci po żniwach ale wystarczy poczytać temat [ceny kombajnowania] a tam to jest już różnica.ale kolega napisał ilość ON spalanego na godzinę i to jest do przyjęcia.a nie odpowiedz typu mój bizon pali 10 l na godzinę.silnik o takiej pojemności musi swoje spalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92
Napisano (edytowany)

Mój tak jak pisałem na 16 godzin spalił 180 litrów to wychodzi 11,2 litra na godzinę ale dolicz kolego przejazdy z pola na pole.Instrukcja piszę średnie spalanie 11-13 litrów na godzinę ale jak ty zapniesz sieczkarnię zaczniesz gnać Bizonka na ful że cię na sąsiednich wioskach będzie widać jak mu raki z kominka wymiatasz to mu i 16 braknie a po 5 sezonach to silnik na złom będzie się nadawał a nie do remontu :rolleyes: Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161
Napisano (edytowany)

Wypowiadałem się nie raz w tych tematach, pisałem zawsze że bizon musi spalić 17-20L/ha, przy powalonym, na poligonie i przy zachwaszczeniu spali więcej.

Teraz napiszę tak o tych ludziach co młócą hektar w 45minut czy im spala 10-12czy 14L, : bizon nie przepali więcej jak 6ton na godzinę ziarna, przy teraźniejszej wydajności 7-8ton, a u niektórych 9 jak można wymłócić go w godzinę 12 litrami? to jest zbieranie czy sianie ziarna?!?!

w sumie te osoby co piszą poniżej 15 litrów na ha mają niskie plony lub jadą na pałę, rozumiem to, ale ci co piszą 10-12 czy mniej to poprostu idioci nie mający kontaktu z bizonem, jadąc na 2 biegu spali więcej niż 12 litrów....

Edytowano przez bobytempelton
  • Like 1

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co ciekawe jak komuś Bizon pali 12 l/ha to jest straszna afera z tego, a jak Consul spali 8,5 to już nikt temu nie zaprzecza. Pisałem już nie raz, 10-12 litrów/h. Ile wyjdzie na hektar to już zależy od plonu, U nas na V i VI klasie 1 ha=1 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

Orientije się ktoś ile czasu kosi się 1ha pszenicy (około 8 ton/ha) super bizonem na 1 biegu i max spowolnieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi spala 9-10 l na godzinę zegarową. Przy plonie do 4 ton mogę zrobić 1ha/h. Ale zależy to też jaka jest słoma. W odmianach krótkosłomiastych wiadomo, że można jechać szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

U mnie ZO40 silnik orginał pompa robiona była z 5 lat temu spalanie to 9-10l na godzine :)

Spalanie jest uzależnione od bardzo wielu czynników ,stan silnika, ustawienia pompy wtryskowej ,jakie obroty silnika ustawione na pracę, jakie zboże i prędkość koszenia,a w końcu ustawienie młocarni, bo to ma też decydujący wpływ na zużycie paliwa ,jak dobrze klepisko dociągnięte do cepów, też ma silnik ciężej ,chociaż nie zawsze jest taka potrzeba, wilgotność słomy w zbożu, wysokość koszenia(ilość masy przechodzącej przez młocarnię), sieczkarnia itd.itd.tak dla przykładu, że jednego dnia ten sam kombajn, takie same zboże koszone,a ilość spalonego paliwa różna będzie, bo uzależnione jest od wielu czynników i od operatora też ;) Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosbon    2

W słabych zbożach 12l/h a już w lepszych 14 i więcej. Podejrzewam, że nawet do 17 wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

W moim przypadku klasa ziemi mieszana od I do V z przewagą III i IV, plony w tym roku do 4 do 6 ton. Na zakupionych 1000 l spaliłem ok 800. Pola skoszonego ok 63 ha w tym ok 25 z sieczkarnią

czyli 800/63= 12,6 l. W tym liczę przejazdy, próbne odpalenia itp. Silnik 11 sezonów po remoncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ja w tym roku robiłem testy dwa razy  . Lałem do pełna , godzina zegarowa , raz w pszenżycie plonowanie około 6 ton z ha , a później w mieszance wiosennej plonowanie około 5-5,5 tony z ha , wiadomo owies nie jest za bardzo ciężki , spalanie wyszło na poziomie około 10-11 litrów także nie jest źle , po opiniach znajomych przed zakupem 56 miło mnie to zaskoczyło

 


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Cześć:)

Przeliczał ktoś na oko lub dokładniej ile Bizon spali na 1 hektarze pola z podłączonym rozdrabniaczem słomy?

Zbiornik ma 200litrów, miałem natankowane większe 3/4 i po 3,5 ha był pusty - taa brakło nam... ;/ 3,5 ha szedł bez problemowo.. Jest to ilość/liczba na oko!!

Ma ktoś dokładniejszy przelicznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

sŁyszałem różne opinie na temat spalania bizonów ale albo masz zbiornik nie szczelny albo zegar ci źle wskazuje a może pompa paliwowa i wtryski  

rożnie tu pisali na forum od 18-28L ale 50L na 1ha 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam3512    2

dokładnie popieram kolegę wyżej u nas kosimy od 10 rano do późnego wieczora i nigdy nam nie brakło w bizonie myślę że spalanie od 15liter na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

mi na hektar bizon rekord pali od 14 litrów do 20. w zaleznosci od rodzaju  zborza i gruntu.

Edytowano przez zaku1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj