Skocz do zawartości
koks2834

Ile spali Bizon Z056 Super

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
bobytempelton    160

To zależy ile się naleje, mi zawsze wszystko wydoi :lol:

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Wiadomość z agroFakt.pl

grzesiekkk    7

Od 10 -13 litrów na godzine,w zaleznośći jaki teren,czy z sieczkarńią czy bez, Jak paliwo dobrej jakości to tez troszke mniej pali.

zetorki    26

u nas zawsze się leje paliwo z cpnu dobrej jakości i w tamtym roku gdzie bizon się nie kopał spalanie wyszło 11l/h a w tym roku co prawie mielił kołami w miejscu spalanie wyszło ponad 15l/h

Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

MrValterka    4

gdyby palił 40 litrów na HEKTAR TO BY BYŁO NIE OPŁACALNE KOSIĆ NA USŁUGACH ZA 300ZŁ JAK SAME PALIWO 200. Mi pali 120 litrów na 10 godzin.

KPK Kumurun Team

adam12tr    0

To niezłe macie stawki w naszych stronach to jada za 200zł

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

TEVEZ    3

chyba 40 litry na hektar :blink: tak mi się wydaje :o

Sorki że zaglądałem do profilu,ale jako 14 latek nie powinieneś wypoawiadć się w takich tematach.\

bo nie masz o tym zielonego pojęcia.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spalanie Bizona można łatwo obliczyć. Pytacie się sąsiada, który ma jakiś stary zachodni kombajn, ile mu pali na hektar. Otrzynamą odpowiedź mnożycie razy 2 i macie spalanie Bizona ;).

Na poważnie to 10-12 litrów/h, zboża raczej słabe, teren mocno górzysty, silnik ok 400 mth po remoncie w Iławie.

bobytempelton    160

To co piszecie to jest na motogodzine, to spali 10-12l ale na hektar wiecej 17-20l

• Like 1

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

bobytempelton    160

Bajki...niech ci będzie a ile ty kombajnem zrobiłeś? ile wymłóciłeś? i teraz pytanie jeszcze poważniejsze ile ustawiłeś pomp wtryskowych do sw 400, a silników? bo ja troche tego zrobiłem

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie jest jednostkowe zużycie w SW-400? Szukałem długo, ale nic nie znalazłem.

tomek73    233

Parę lat temu liczyłem to na 1 ha wychodziło mi ok 14 litrów.Czyli zgadzam się z tymi co piszą 10-20.Wszystko zależy co kosimy.Bo jak liche zboże to 10 a jak ja w tamtym roku 1 ha kosiłem 2 godziny i lepiej to i może z 20 spalił?

Gość murtek   
Gość murtek
Bajki opowiadasz,Bizon nie spali więcej na hektar jak 12litrów.

Ciekawe rzeczy się tutaj dowiaduję :lol:. Tak czy inaczej z mojego doświadczenia wiem, iż Bizon spali ok 20 l/ha.

Wykoszę dziennie ok 7 ha, gdzie na ten areał Bizon spali ok 140- 150 l.

milanreal1    291

Ale dużo zależy co kosimy. Np w tym roku pszenżyto na V klasie które sypało słabiutko to ciągle 2 bieg i przyśpieszacz i kombajn że tak powiem nie miał co robić. A na IV klasie gdzie dało 5t/ha to 1 bieg i miejscami gdzie było dorodniejsze to dymka potrafił dać więc i spalanie wyższe. Czyli kolego jak kosisz pszenicę która plonuje na poziomie 8t/ha to taki bizon nieźle się wymęczy i swoje spali.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wacek21    35

Rekord spali wiecej bo ma turbine ;)

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

MrValterka    4

U mnie suprem jeżdzi ojciec a ja rekordem to super spali mniej o 3 litry na godzine ;) Jak kosiłem poleżąłe to 2 godziny 0,75ha, a jak ładne żyto to 1,25 ha na godzine spokojnie z przerwą na kawe :D pszenżyto to 1ha na godzine.

Edytowano przez MrValterka

KPK Kumurun Team

Bizonek1    1

Ciekawe rzeczy się tutaj dowiaduję :lol:. Tak czy inaczej z mojego doświadczenia wiem, iż Bizon spali ok 20 l/ha.

Wykoszę dziennie ok 7 ha, gdzie na ten areał Bizon spali ok 140- 150 l.

Odlicz sobie jeszcze przejazdy z jednego pola na drugie:D

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sajmon8526
      Witam. Kupiłem kombajn bizon jesienią zeszłego roku, odrazu mówię że to moje pierwsze stycznosci i w tym roku pierwsze koszenie i już mam ogromny problem z kołem bębna o które ociera jedna strona widełek. Kombajn miałbyc  jak zegarek bez wkładu finansowego a tu taki babol. Dlaczego to ramię jest w takiej pozycji??? Poniżej wrzucam zdjęcia z bębna i odrzutnika który też jest wciśniety w przenośnik. Proszę o podpowiedzi bo tak zapewne nie może być.

• Przez Mareczek78
      Posiadam Z056 i chodzi mi o zmniejszenie podatności na przegrzewanie się silnika.
      W tamtym roku o sasiada pracował bizon, który na wlocie (siatce) do chłodnicy była przykręcona osłona. Z początko nie zwracałem na to większej uwagi. Potem dowiedziałem się, ze wtedy siatka tak nie zachodzi plewami. Podobno 1-2 razy na dzień tąsiatkę czyści.
      Ja kombajn kupiłem w tym roku. Znalazłem gościa, który załatwił mi takią osłonę.
      Jest to powyginana blacha ocynkowana, która odstaje od siatki na jakieś 25 cm, wyprofilowana na coś w rodzaju skrzynki.
      otwarta jest jedynie góra.
      Na chłopski rozum powietrze zostaje zasysane jedynie z góry, tak, że plewy z hedery nie przykleją się do siatki. Wpadnie jedynie to, co wzleci ponad kombajn. Aha ta skrzynia ma dolną ścianę w postaci zasówy, tak, żemożna ją wyjąć i wszystkie plewy i śmieci spadną na dół po jej otworzeniu.
      w komplecie jest też zabudowa do filtra powietrza - na podobnej zasadzie działa. Jak zamontyje zrobię fotki i podeślę zainteresowanym bądź wrzycę do galerii.
      Mama pytanie - czy ktoś stosyje takie urzączenie na swoim bizonie. W galerii u nikogo nie widziałem. No i jeżeli ktoś to ma, to jak to się sprawuje. Tak jak wspomniałem - podobno nie zachodzi plewami siatka, wloty powietrza...
    • Przez Harnas88
      Wie ktoś jak prawidłowo sie ustawia kierownice w koszu sitowym? Bo co bizon to inne ustawienie a nikt tak naprawde nie wie jak je ustawić. Na prosty chłopski rozum górna strumiennica reguluje punkt strumienia na górne sito a dolna reguluje podział między dolnym a górym tylko jak to zrobić prawidłowo
    • Przez gustaww
      Cześć. Powiedzcie mi od czego ten czujnik i gdzie powinien być przypięty. 
      Druga sprawa rozumiem że na przenośniku pochyłym powinienem mieć gumę,  a jak powinien wyglądać odbój? Czy jeśli podniesie do końca heder to jest jakiś automat odcinający lub blikujący dźwignię podnoszenia? Załączam zdjęcia jak jest u mnie. Czekam na Waszą pomoc...

• Przez oFsik
      Witam jak to jest u was z hamulcami w Bizonie? U mnie w Z056 prawie w ogóle nie trzyma. W zasadzie to jedyny hamulec to ręczny. Może ktoś z was bez jakichś większych kombinacji usprawnił to?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.