andrzej78

wydajność pras rolujących

Polecane posty

andrzej78    579

posiadam prasę rollant 44 z siatką ciągnik 80KM i ciekawi mnie jak szybko zwijacie bele, jakiej wielkości prędkość jazdy i jaki to sprzęt zachęcam do wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Sipma clasic+ Zetor 7745t 30 belek słomy to trzeba sie uwijać. Gdybym miał siatke albo chociaż owijanie na 2 sznurki to pewnie ze 40 by było.

to u mnie tak samo tylko Zetor Proxima 85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

MajsterPopsuj88- wierzyć mi się niechce, że taka wydajnośc masz z tej prasy, wychodzi na to że bele zrobisz w niecałe 2 minuty, chyba że non stop 2000 obr

Ja mam Mccormicka MTX 135 i sipme farmaII owijanie siatką i po bizonie zo56 mam wydajnośc 35 bele. więc niewiem w jaki ty to sposób robisz chyba że ja się obijam i za wolno jeżdże. Choc przy prasowaniu słomy nie daje ostro po garach bo tylko 1500 obr

Edytowano przez kazikrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

welger rp 120 owijanie siatką zetor 7341 prasuje po 3m kombajnie w pszenicy 32 belki

zetorek na 2 biegu szosowym idzie 1800obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Claas Rollant 62 owijanie sznurkiem wielkość beli 120/170 owinięcie sznurkiem trwa minute - długo <_< ale nic nie przyspieszy, zaczepiona przy Ursusie 1002 jazda na 2 szosowej ewentualnie redukcja do 1, przy pięknej słomie na 1 hektarze 11 - 12szt. i to wszystko ponizej godziny, zaznaczam ze bela wazy około 300kg, obroty silnika 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Welger GP 150+zetor 12011 na 4 polowej 2000 obr./min bela 120/150 około 20-25 bel na godzinę owijanie sznurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

vicon rf 130 i renault 120.14 35 belek obroty 2000. w średniej słomie zaczynam od 15 km/h a późnij schodzę do 10 owijanie siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

Ford 4610 + Gallignani RB22. Jak dobra słoma to w godz. ponad 30 belek :D Jeżdże albo 1H albo 4L. Owijanie na 1 sznurek to troche schodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MajsterPopsuj88- wierzyć mi się niechce, że taka wydajnośc masz z tej prasy, wychodzi na to że bele zrobisz w niecałe 2 minuty, chyba że non stop 2000 obr

Ja mam Mccormicka MTX 135 i sipme farmaII owijanie siatką i po bizonie zo56 mam wydajnośc 35 bele. więc niewiem w jaki ty to sposób robisz chyba że ja się obijam i za wolno jeżdże. Choc przy prasowaniu słomy nie daje ostro po garach bo tylko 1500 obr

No ale pisałem, że trzeba sie uwijać. Obr nie rzadko oscylują w granicy 2tys. Słoma musi być tęga a pole długie i bez kolein. Taka jazda nie jest zbyt ekonomiczna i oszczedna ale teraz słoneczny dzień jest na wage złota to niestety trzeba...Normalnie to też tak jak kolega pisał 1500-1600obr i bez przegazówek, mozna w ten sposób zaoszczędzić sporo paliwa. Przy delikatnej jeździe i bez pośpiechu to myśle że 22-25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

New Holland T6070 Plus + Sipma z279/1 rekord to 30 bel na godzinę w pszenżyt-niej słomie z wiązaniem sznurkiem. Obroty na wałku ustawione na 540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

rafal4610 - a dlaczego nie owijasz na 2 sznurki??

bo mam wiązanie na 1 :D

Co do obrotów to ja jeżdże na 1600obr/min bo na tych obrotach na wałku mam 540 obr/min. Myśle że więcej nie trzeba bo po co paliwo marnować ? Przy tych obrotach mam bardzo małe spalanie :D

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

to umnie zetor 5340 + Sipma Farma 2 wydajność 20-25 bel na godziny wiązanie na jeden sznurek to można sobie gazete poczytać w tym roku ta słoma to wydawała 10 bel z 1 hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

rafał4610- ale nie szkoda czasu na tak długie owijanie? a poza tym masz bele z jednej strony gorzej związaną. Ostatnio na 2 ha żytniej słomy zrobiłem 52 baloty w 1godzine 20 minut. obr 1700-1800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

to co zrobie jak mam wiązanie na 1 sznurek ? Przecież nie bd przerabiał... A do ściśnięcia sznurkiem to jest równo zbita ;) Owijanie zaczyna od środka, idzie w prawą strone(jak stać przodem do prasy), potem do końca w lewo i wraca na środek ;) Bela jest bardzo dobrze ściśnięta ;) Zresztą widać na focie. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/295011-gallignani-rb22/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Claas 44s, obroty wom 520-540, max co udało mi się uzyskać to 47-49 bel na godzinę dobijanych do 200-250 barów, owijane siatką. Wszystko zależy od słomy, w dobrym pszenżycie można sprasować dużo ale np. w jęczmieniu jarym na godzinę wyjdzie ze 20 bel. Prędkość jazdy 7 do 13km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jęczmień ciężko sie prasuje, najgorzej jak słoma jeszcze poleży dłużej to mimo, że pokosy są małe to słoma lubi się zapychac bo wtedy jest taka jakby sieczka, w dodatku jak przerwie sie jeden sznurek to snopek rozwali sie cały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

A dla mnie najgorsze co może byc to jak zboże było roundapowane, wtedy słoma jest tak krócha, ucieka z podbieraczy i się źle owija, sipmą to jeszcze jakoś idzie bo walcowo-łańcuchowa, a znajomy ma Metal-fach walcową to się balot niechciał obracac i musiał wywalac nieowinętego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

kazikrol Ja mam krone kr 125 i wcale mi nie szła słoma żytnia mieliło mi przy np. dobijaniu i wypychało musiałem wyrzucać nie owinięte belki a ona jest walcowo-łańcuchowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

hodowca94 krone 125 walcowo-łańcuchowa ? A to nie jest zwykła łańcuchówka ? Ewentualnie ma walce na spodzie ale tak jest w każdej ;) Wiem bo sąsiad miał kr125 i to zwykła łańcuchówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

new holland 644 + mf3070, najwięcej udało mi sie zrobić 42 sztuki w godzinę, ciśnienie ok 200 bar, owijane siatką

Edytowano przez bodzioman18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj