mati492

Zapłon(Rozrząd)Sipmaz224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati492    1

Witam mam problem z prasa kostkująca Sipma z224/1 z 1998 roku. Wychodzą krzywe kostki z jednej strony jest więcej materiału ustawiałem nagarniaczem ale nie widzę poprawy. zauważyłem że mam źle ustawiony tłok względem nagarniacza i nie wiem jak to przestawić;)Dodam że to jest mój pierwszy sezon z prasą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

kolego powinieneś mieć naklejke z ustawieniami jak otworzysz klape od sznurka na kołach tych co łańcuch chodzi powinny być znaki przyglądnij się dobrze ale szczerze wątpie czy może być to przestawione bo wydaje mi się że byś miał problem z wiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati492    1

wiązać wiąże nawet dobrze powiedzmy 199/200 jak nagarniacz położony jest w kącie 90 stopni to tłok jest do połowy zamknięty wiec chyba jest cos nie tak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati492    1

tak tylko ja nie wiem gdzie jest ta zębatka do przestawiania tego zapłonu;)

Edytowano przez mati492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

Wydaje mi sie ze przestwaiła sie na łańcuchu,miałem to w swojej fachowiec mi o 2 ogniwka przestawił i dobrze jest.Pod ta klapa masz tam naciag od łancucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Może to Cię zachęci do skorzystania z podanego linka.

 

, Aby przeprowadzić właściwe ustawienie zespołów roboczych podczas prac

naprawczych lub kontrolnych, należy sprawdzić:

.- ustawienie tłoka prasy względem nagarniacza,

- położenie sprzęgła wału- supłaczy w stosunku do walu przekładni"

- ustawienie igieł wiążących w stosunku do tłoka,

- ustawienie. przytrzymywaczy.

Z uwagi na to, że ustawienia poszczególnych zespołów roboczych wzajemnie

wpływają na siebie, należy je przeprowadzać w wyżej podanej kolejności.

9.1•.ustawienie tłoka prasy względem nagarniacza (rys. 26)

Obracając koło zamachowe, należy tłok przesunąć do położenia przedstawionego

na rys. 26. Jeżeli palce nagarniacza są ustawione pionowo w dół (e = 90°), wówczas

wymiar A, licząc od powierzchni czołowej tłoka aż do tylnej krawędzi ściany

bocznej komory nagarniacza, musi wynosić' 180 +- 190 mm lub powierzchnia

czołowa tłoka będzie widoczna w otworze a na ścianie bocznej komory prasowania.

Dokonanie poprawek jest możliwe przez:

- nowe założenie łańcucha napędu głównego,

- zmianę położenia koła łańcuchowego na wale przekładni nagarniacza (3 rowki

wpustowe' w piaście).

Podczas zakładania łańcucha należy napinać jego dolną część. Po zapięciu

łańcucha napędu głównego należy odblokować napinacz, pokręcić kilkakrotnie

koło zamachowe i zawsze powtórnie sprawdzić' wymiar 180 +- 190 mm. Po naprawie

kątowej skrzyni przekładniowej koła stożkowe powinny być na nowo

doprowadzone do wzajemnego zazębiania się tak, aby przy stojących pionowo

palcach nagarniacza (e = 90°) wymiar B mierzony od tylnej ściany komory

nagarniacza, aż do oznaczonego punktu na kole zębatym, wynosił 70 mm.

Rysunek dotyczący ustawienia znajduje się również' na maszynie.

 

Pod tym linkiem masz katalog i fragment instrukcji. http://chomikuj.pl/habza.m/Dokumenty/Prasa+Z224.katalog+i+fragment+instrukcji,139326845.pdf

Są tam też rysunki do powyższego opisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati492    1

- zmianę położenia koła łańcuchowego na wale przekładni nagarniacza (3 rowki

wpustowe' w piaście).

 

Właśnie nie wiem gdzie ta piasta jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Nóż na tłoku powinien być ostry, a jego odstęp od przeciwnoża nie powinien być większy niż 0,5 mm. Rolki tłoka i szyny nie powinny być zużyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati492    1

oba noże są ostre tylko nie podobuje mi sie tak jak wcześniej pisałe te ustawienie nagarniacza względem tłoka nie jest tak jak ksiązka pisze;0

Edytowano przez mati492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

nie wydaje mi się żebys miał na łańcuchu coś przestawione. Bo przy takim rozregulowaniu po 10 snopkach z igieł została by kupka złomu :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

sądze że jest ok ale spojrze na moją dla pewności. może szybciej jeździj żeby prasa była pelna B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati492    1

właśnie zauważyłem że jak jest duzo słomy to kostki są lepsze a jak jest mało to niektóre to masakra

a i jeszcze jedno jeden sznurek jest ścisło że nie można go zdjąć a drugi jak sie za niego złapie to nieraz sam spadnie a w sianie jest lepiej skrzywienie jest małe:)

Edytowano przez mati492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

- zmianę położenia koła łańcuchowego na wale przekładni nagarniacza (3 rowki

wpustowe' w piaście).

 

Właśnie nie wiem gdzie ta piasta jest;)

 

 

Ta piasta to grubsza część tego koła wokół jego środka, osadzona na wale napędzającym przekładnię nagarniacza. Są w niej zrobione 3 rowki na wpust co pozwala na różne ustawienie tego koła względem wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati492    1

to ta piasta z trzema rowkami na klin co po niej łańcuch chodzi tak? jak tak to w jaki sposób przestawić to aby nie rozregulować ustawień tłoka względem igieł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Kolego skorzystaj z tego linka http://chomikuj.pl/habza.m/Dokumenty/Prasa+Z224.katalog+i+fragment+instrukcji,139326845.pdf

Jest tam katalog części i instrukcja obsługi, a w niej wszystko opisane. Jeżeli z jej pomocą nie potrafisz tego zrobić to, lepiej zleć regulację komuś doświadczonemu.

Edytowano przez roltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli tłok jest dobrze ustawiony względem igieł to nie ruszaj łańcucha bo połamiesz igły. JA bym obstawiał przekładnie zębatą która napędza nagarniacz. Być może poprzedni właściciel to rozbierał i złe tryby złożył.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Dokładnie. Dzisiaj przy czyszczeniu przyjżałem się tej przekładni. Myslałem że jakaś zabudowana skrzynka z olejem a tam na dole nic Tylko przestaw na przekładni tam z tyłu w skrzynce na sznurek a nie czasem z przodu :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati492    1

A wiem gdzie jest ta przekładnia tam są takie tryby i wystaje taka śruba jak to przestawić podpowiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati492    1

ODŚWIEŻAM.. wie ktoś jak przestawić tą przekładnie nagarniacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Sam nagarniacz da się ustawić, ale kilka razy prościej i szybciej ustawić wszystko zdejmując łańcuch, blokując elementy w odpowiednim polożeniu, zalożyć łancuch i ma być.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj