Skocz do zawartości
piter125

Ciśnienie oleju

Polecane posty

piter125    0

ostatnio na zegarze zauważyłem lekki spadek ciśnienia oleju stan oleju jest prawidłowy. Jakie powinno być prawidłowe???

Wiadomość z agroFakt.pl

SZYMANOX    376

@piter125@-To zależy albo zużycie silnika,albo panewka ci wypadła ,albo zużycie pompy , albo po prostu tak ma i tyle kiedyś ktoś pisał że ma w nowym 1 bar.Póki nie spada na czerwone to się o nic nie martw mtz-y chyba tak mają i tyle .A powiec mi ono ci spada od razu jak masz zimny silnik ? Czy jak ci się rozgrzeje? Na ile ci spadło to ciśnienie?

Edytowano przez SZYMANOX

seweryn20    575

Na rozgrzanym silniku na maksymalnych obrotach 1-4 bara a na wolnych 0,8 bara. Jak mieścisz się w tych granicach to nie ma powodu do obaw. Mój ma na zimnym ok 3,2 a na rozgrzanym 2,8 do 3,2 na wysokich obrotach. Około oczywiście.

cie.

Edytowano przez seweryn20

piter125    0

@piter125@-To zależy albo zużycie silnika,albo panewka ci wypadła ,albo zużycie pompy , albo po prostu tak ma i tyle kiedyś ktoś pisał że ma w nowym 1 bar.Póki nie spada na czerwone to się o nic nie martw mtz-y chyba tak mają i tyle .A powiec mi ono ci spada od razu jak masz zimny silnik ? Czy jak ci się rozgrzeje? Na ile ci spadło to ciśnienie?

gdy jest zimny ma 3 a gdy się rozgrzeje to około 2,5

seweryn20    575

To wszystko masz w porzadku. obserwój tylko silnik czy z czasem nie obniżają się te wartości za szybko. Tyle.

mrmtz82    0

mi również spadło cisnienie gdy jest zimny ma 3 atm wystarczy że rozgrzeje go przy talerzówce ok 2h i ciśnienie spada na wolnych obrotach do 0,7 (poniżej zielonego) nie mam pojęcia co to może byc pomoże ktoś bo jeżdze aż się cos nie rozsypie. dodam że mtz z 82 roku silnik po kapitalce 5lat temu proszę o szybką odpowieź

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się