maria70

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maria70    0

Główny twórca projektu poseł PO - Paweł Suski jest hodowcą Związku Kynologicznego w Polsce i w projekcie zawarł założenia polityki tejże organizacji.. Aktualnie ustawa czeka na drugie czytanie w sejmie (18-19.08).

 

W skrócie o ustawie :

 

- zakaz przycinania psom uszu i ogonów oraz innych tego typu zabiegów na zwierzętach;

- zakaz używania do pracy lub w celach sportowych zwierząt zbyt starych lub zbyt młodych;

- zakaz zoofili

- zakaz narażania zwierząt gospodarskich i domowych na warunki atmosferyczne groźne dla ich zdrowia i życia

- zakaz transportu i przetrzymywania żywych ryb przeznaczonych na sprzedaż bez wody

- zniesienie przepisu, że myśliwym wolno zabijać psy i koty

- zakaz stałego trzymania psów na uwięzie ponad 12 godzin i na łańcuchu krótszym niż 3 metry, naruszenie tego jest wykroczeniem karanym mandatem

- wprowadzenie obowiązku puszczania psów poza własnym terenem tylko z oznakowaniem umożliwiającym identyfikację właściciela

- zakaz sprzedaży zwierząt domowych na targowiskach, giełdach itp. a psów i kotów poza miejscami hodowli

- likwidacja pseudohodowli: zakaz hodowli psów i kotów prócz hodowli zarejestrowanych w stowarzyszeniach hodowców psów i kotów rasowych

- obowiązek sporządzania przez gminy corocznych planów opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności

- zakaz odławiania zwierząt bezdomnych jeśli nie ma dla nich miejsc w schronisku

- zwiększenie kar więzienia do 3 lat za znęcanie się lub zabicie zwierzęcia;

- zniesienie ograniczeń grzywny za znęcanie się nad zwierzętami (czyli teoretycznie można będzie dawać nawet kilkaset tysięcy złotych!)

- podniesienie wysokości nawiązki od sprawców przestępstw przeciw zwierzętom na rzecz organizacji pro-zwierzęcych do 100 tysięcy złotych

- wprowadzenie kary zakazu posiadania zwierzęcia do 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tym to sie najchetniej zgodze ;

 

-- zakaz stałego trzymania psów na uwięzie ponad 12 godzin i na łańcuchu krótszym niż 3 metry, naruszenie tego jest wykroczeniem karanym mandatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pomimo że nie jestem zwolennikiem tej partii i na pewno nie zagłosuję na tego pana popieram jego projekt. Może tylko to -zakaz odławiania zwierząt bezdomnych jeśli nie ma dla nich miejsc w schronisku- mi nie pasuje. Lepiej odławiać i usypiać.

@daniel to chyba chodzi o to że niektórzy idioci kupują dziecku maskotkę która później staje się bezpańskim psem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maria70    0

pomimo że nie jestem zwolennikiem tej partii i na pewno nie zagłosuję na tego pana popieram jego projekt.

 

Mam nadzieje, że dobrze rozumiesz ten projekt. Osoba, której oszczeni się suczka można spodziewać się kary w kilkuset tysiącach złotych. Już nie wspomnę jak wielu rolników ma hodowle psów bez rodowodu. Projekt ma na celu pozbycie się całkowicie psów i hodowli bez rodowodu co by oznaczało same psy z rodowodem, których cena zapewne urośnie do niebotycznych sum. Mało prawdopodobne, żeby projekt przeszedł ponieważ już się posypały pisma (w szczególności od posłów PIS, ale nie tylko), ale nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

i bardzo dobrze. Jak wyda trochę grosza albo zanim wyda to nie jeden się zastanowi czy nie lepiej plastikową czy drewnianą zabawkę kupić. A hodowlą nie jest tylko sprzedaż szczeniaków na targu.

A suczka nie jest wiatropylna. Jeżeli ktoś nie umie dopilnować swojego psa to równie dobrze ten pies może kogoś pogryźć

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stepod    0

Witam

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.

Choć kierunek nowelizacji jest słuszny, to jednak pełno w niej niedoróbek.

Do tego stopnia, że zabrałem się za pisanie poprawek.

 

Nagminnie podkreśla się, bez znajomości samego tekstu, że ustawa zaostrza kary za złe traktowanie zwierząt.

Tymczasem:

 

a) pkt 12 otrzymuje brzmienie:

„12) „szczególnym okrucieństwie” – rozumie się przez to przedsiębranie przez sprawcę działań charakteryzujących się drastycznością form i metod zadawania śmierci, a zwłaszcza zadawanie śmierci w sposób wyszukany lub powolny, obliczony z premedytacją na zwiększenie rozmiaru cierpień i czasu ich trwania;”,

 

Czy wszyscy to widzą? Jeśli zatem ktoś będzie tłukł zwierzę, ale utrzyma je przy życiu, nie podlega żadnej karze!!!!!!

 

Polecam też zapisy:

Art. 10a. 1. Zabrania się:

1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;

2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.

3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.

4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

 

Tia, psy i koty wielorasowe odchodzą tym samym w niepamięć. Jedynie przez schroniska je będzie można nabywać. To chyba schronisk nam przybędzie...

 

Pomóżmy posłom i senatorom, bo oni zajęci.

więcej na http://piszeustawe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stepod    0

Podarowanie psa czy kota za darmo jest wprowadzeniem do obrotu, bo jednak następuje przekazanie jakiegoś dobra. Właściwie to organa skarbowe powinny wycenić zwierzę, i otrzymane za darmo odpowiednio opodatkować.

W ten sposób wzrośnie liczba przestępców, zmaleje populacja psów i kotów nierasowych, a znacznie się rozwiną schroniska i wzbogacą się podmioty zajmujące się "odławianiem" bezpańskich zwierząt.

Powtórzę się jeszcze a'propos psów nierasowych, kundli wszelkiej maści. Koniec. Będą tylko psy rasowe nabywane w hodowlach zarejesterowanych.

A jak się komuś przytrafi, że jego kotka lub suczka jakimś dziwnym trafem się zapłodni, pozostaje albo uśpić "ślepy miot", albo do schroniska.

Dla mnie konsekwentnie powinno sie wprowadzić obowiązek sterylizacji. Inaczej w Polsce znacznie wzrośnie przestępczość związana z nielegalnym obrotem zwierzętami.

No i koniec z ogłoszeniami na temat chęci oddania zwierzęcia w internecie. Chyba że ktoś w ten sposób będzie chciał sam na siebie złożyć donos.

Im więcej się tą ustawa zajmuję, odnoszę wrażenie, że nie jest ani ludzka ani prozwierzęca.

Ale, jak pisałem, zapraszam na swój blog, gdzie staram się tę ustawę poprawić www.piszeustawe.blogspot.com

Ale jeszcze nie dojechałem do wprowadzania do obrotu. Na razie jestem przy "zwierzetach kregowych". Bo przecież ustawa dotyczy wszystkich kręgowców, więc i płazy, ryby, ssaki, gady etc. Cała manażeria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale wymyślili. Jak to wejdzie w życie to albo będzie się płacić mandaty albo trzeba będzie się pozbyć psów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stepod    0

UWAGA, UWAGA.

Żeby wszystkim ułatwić lekturę ustawy o ochronie zwierząt i nowelizacji wykonałem tekst jednolity. Tzn na bazie ostatniego dostępnego na stronach sejmowych, czyli z 5 października 2010 tekstu jednolitego naniosłem zmiany, jakie wprowadza nowelizacja z 18 sierpnia 2011. Zapisy zmieniane bądź usuwane są zaznaczone przekreśleniem. Obecnie wprowadzane - na żółto. Na blogu sypnęło się formatowanie, ale - mam nadzieję - wybaczycie. Jest podstawa do pracy.

Mam nadzieję, że ułatwi to wszystkim lekturę i faktyczną ocenę obecnie wprowadzanych zmian.

Ale UWAGA!!!! To nie jest źródło prawa. Jest to dokument przygotowany przeze mnie dla potrzeb prywatnego wykorzystania.

Dostępny na www.piszeustawe.blogspot.com

Mam nadzieję, że Wam się przyda. Będę zobowiązany za jakieś "dziękuję". Bo czuję się jakoś osamotniony w tym, co robię.

Oczywiście polecam lekturę moich starszych wypocin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnolia    0

Witam,

mam pytanie :)

Nie będzie wolno handlować psami bez rodowodu na terenie polski, sprzedawac ich oraz rozmnażać, tak?

W takim razie czy wolno bedzie (kiedy urodzą się szczeniaki) sprzedać je za granicą, np: w Czehach, Słowacji, Niemczech?

Chodzi mi o to, że nie ogłaszając się zupełnie na Naszych polskich stronach internetowych, ogloszenia o sprzedaży takich szczeniąt bez rodowodu byłyby zamieszczane na międzynarodowych stronach, np: niemieckich, czeskich itd... a sprzedaż tych szczeniąt polegała by na tym, że nie sprzedawałabym ich u Nas w kraju, poprostu do transporteru i wystarczy 10 km w innym kraju poza Naszą granica, np: do PIENIN i potem przez granice 5 minut drogi i w Słowacji moge sprzedać, tak?

Czy źle myślę? No bo wkońcu srzedaż nie byłaby w takim razie na terenie Naszego kraju, rozmnazanie w sumie też nie - bo szczeniaki trafiłyby poza Nasz kraj, tak?

I jeszcze jedno, pytanie o sprzedaż w Polsce:

skoro psa nie wolno sprzedac w Polsce, podobno nie wolno tez podarować, tak?

To czy w takim wypadku mozna zamienić na coś? Czy będzie można dac ogłosznie, typu (to jest przykład): "mam spanielka, 4-miesięcznego, córka dostała na prezent urodzinowy, niestety okazało się, że ma uczulenie na siersć i zmuszona jestem ją sprzedać ale sprzedać nie wolno więc chętnie zamienię np.: na nowy telefon komórkowy marki Nokia".

Chodzi mi o to, że skoro nie można sprzedac to może mozna ZAMIENIĆ na coś? Wkońcu jak coś człowiek kupi to zapłaci za to mnostwo pieniażków...

 

A czy np: będzie można z zagranicy przywieźć do Polski szczeniaka bez rodowodu? np; z Niemiec, kupie sobie Maltaczyka dajmy na to i bez rodowodu, przywioze go do Polski i chce go sprzedać za granica, np: w Słowacji dajmy na to, czy tak wolno?

Pytam czy te niezbyt mądre przepisy idzie jakoś obejść?

Ja nie mam jakiejś wielkiej hodowli, szczerze - mam trzy suczki zaledwie (bez rodowodu) i 1 kota (bez rodowodu.

Moje zwierzęta mają bdb warunki mieszkaniowe (mieszkamy w dużym miedszkaniu), komfortowe, cieplutko, suchutko, bdb karmą są żywione - Royal Canin - tylko taką używamy, psy mają po niej piekną siersć i sa zdrowe, sa regularnie szczepione i odrobaczane. Wszystkie psy sa przez Nas kochane :)

Bede wdzięczna za odpowiedzi

Pozdrawiam

Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pies w mieszkaniu i to są dobre warunki? W Austrii jak nie ma domu z podwórkiem to psa nie może posiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnolia    0

Wyobraź sobie, że mamy duże mieszkanie a pieski są 4 razy dziennie wyprowadzane na dwór (w tym jest jeden długi spacer, gdyż mamy blisko przydomowy ogródek, jest ogrodzony i tam sobie mogą biegać do woli. A wiosną, latem i jesienią w ogródku spędzamy dużo czasu!)jedynie kot niestety siedzi w domu, szelek nie lubi a jakbym go wypuściła na dwór to już go więcej nie zobacze ....

Łyso ci teraz???

 

pies w mieszkaniu i to są dobre warunki? W Austrii jak nie ma domu z podwórkiem to psa nie może posiadać

Wyobraź sobie, że mamy duże mieszkanie a pieski są 4 razy dziennie wyprowadzane na dwór (w tym jest jeden długi spacer, gdyż mamy blisko przydomowy ogródek, jest ogrodzony i tam sobie mogą biegać do woli. A wiosną, latem i jesienią w ogródku spędzamy dużo czasu!)jedynie kot niestety siedzi w domu, szelek nie lubi a jakbym go wypuściła na dwór to już go więcej nie zobacze ....

Łyso ci teraz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a co ma być mi łyso. Zwierzę w mieszkaniu to znęcanie się nad nim. Znam takich co jedzą z psami przy stole. Po za tym pies to zwierzę a jego miejsce nie jest w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnolia    0

No wierzę, twój pies z pewnością na łańcuchu przy budzie siedzi,na mrozie, abyć moze i na błotnistym podwórku, biedak... o takim życiu w ciepełku i luksusach jak moje pieski to może sobie tylko pomarzyć...

Małe pieski pokojowe zostały sztucznie wyhodowane przez człowieka właśnie w takich celach, na dworze by zamarzły!

Nie chciałabym cię mocno obrazić, więc nie wygłupiaj się już więcej i tym samym nie poniżaj pisząc takie bzdury, że miejsce psa na dworze jest.

Nie chce tutaj tez rozpisywac się na temat genealogii psa, jego pochodzeniu, użytkowności itd... poprostu w tym temacie mogłabym Cię zniszczyć, a Twoja uszczypliwość wynika z rozchwianego poczucia bezpieczeństwa, rozumię, że "dokuczjąc innym" w ten sposób dowartościowujesz swoje "małe ego" i w psychice próbujesz podnosić swoją niską pozycję w społeczeństwie. Tak czy owak nie będę już z Tobą konwersować, gdyż Twoje rozumowanie zatrzymało się głęboko na poziomie człowieka z epoki kamienia łupanego. Proponuje wizytę u specjalisty w celu zapanowania nad swoimi nerwami i negatywnym nastawieniem do innych ludzi. To forum nie służy "leczeniu główek" lub tez "bitwie na słowa" z innymi forumowiczami, tu się omawia problemy i próbuje się znaleźć rozwiązania, na tym forum ludzie pomagają sobie wzajemnie a nie odwrotnie. Panu już dziękujemy i mówimy: dowidzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

100% racji panie kolego pies w mieszkaniu szczególnie w blokach to znęcanie się to gorsze niż burek na wsi na łańcuchu A tych wlaśćicieli to najlepiej wytarzać w tych obe....ych trawnikach pod blokiem.Ten smród bardziej mnie odrzuca niż wywóz obornika i gnojowicy ;[ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przede wszystkim to jest forum rolnicze a nie o pseudo hodowli psów od których szczeniaki najczęściej można na giełdzie w niedzielę spotkać. I nabywcami są najczęściej rodzice dzieci które akurat chcą nową zabawkę.

Mam owczarka niemieckiego i bernardyna. Mają budę ocieploną i 2,5 ha wybiegu w koło domu. I służą do pilnowania a nie żebym ich po tyłku całował. A sztuczne hodowanie ras a tym bardziej psów niczemu to nie służy.

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Własnie dobrze powiedziane ,, pseudo hodowli psów od których szczeniaki najczęściej można na giełdzie w niedzielę spotkać." bo Nam Rolnikom także nie wolno wprowadzać na rynek zwierząt niezarejestrowanych każdy cielak i warchlak musi być oznakowany zarejestrowany inaczej nie może być wprowadzony do obrotu. Czemu reszta zwierząt hodowlanych ma być inaczej traktowana? jak ktoś chce robić na czymś pieniądze niech robi to legalnie a nie bezczelnie na forum szuka już obejścia prawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia54    0

Chore prawo!!! To jest ochrona nad zwierzętami!!!!! Kastracja??????

 

Ten poseł czy jak mu tam niech sam się wykastruje a nie ból pieskom chce robić!!!! KTO NAPRAWDĘ KOCHA PSY NIE POPRZE TEJ GŁUPIEJ USTAWY!!!!!

Ta ustawa jest Chora!!! CO ZA IDIOTA TO WYMYŚLIŁ!!! Ludzie nie kupujcie psów z rodowodem z zarejestrowanej hodowli tam są psy chore zarażone różnymi wirusami. NIBY prawdziwi hodowcy ale wcale o te psy nie dbają dla nich liczy się tylko duża KASA. Widziałam na swoje oczy wiele takich hodowców niby porobione boksy itd a psy brudne w swoich odchodach, nie szczepione matki szczeniąt-SYF STRASZNY!!! Ci niby legalni hodowcy mają układy z weterynarzami i robią co chcą- pies nie jest zdrowy, nie jest przebadany a mimo to zostaje zaszczepiony!!!! _SKANDAL!!! Kupiłam całkiem niedawno suczkę z zarejestrowanej hodowli z książeczka niby miała być zdrowa- nie dość że miała zapalenie odbytu że całe życie musiałabym jej coś z tyłka wyciskać to jeszcze miała zaraźliwą chorobę KORONOWIROZE -byłam zmuszona psa oddać tej pani!!! Te szczeniaki z legalnych hodowli są tylko z sukami w boksach lub budynkach gospodarczych NIE MAJĄ w ogóle kontaktu z ludźmi, nikt się ze szczeniakiem nie bawi nie przytula i wyrastają na dzikusy, oprócz tego leżą na słomie (śmierdzą). TO JEST NORMALNE!!!

Ale jak pan poseł czy jak mu tam był kiedyś w Związku Kynologicznym to nic dziwnego że wyszła taka idiotyczna ustawa- po prostu zrobił to dla swoich znajomych żeby tylko te psy z rodowodem się sprzedawały. Nie krytykuje wszystkich takich hodowli ale widziałam sporo i bardzo dużo jest takich hodowli jak opisałam że nie dbają o te szczeniaczki!!!

I to ma być ustawa o ochronie zwierząt???

;[

 

Jeżeli ktoś na prawdę znęca się nad zwierzętami (są różni ludzie) kto o nie nie dba w należyty sposób, jeśli na mrozie stoją na łańcuchach to takie psiaki powinny być obdierane bez dwóch zdań!!! A jeśli ja choduję tzn mam 3 suki. Trzymam je w domu. Szczeniaki do 4tyg życia są na poduszce elektrycznej tzw chuchane,dmuchane to dla czego mam nie robić tego co kocham? Kocham psy i u mnie nigdy nie będą miały krzywdy to dla czego nie miała bym ich dopuszczać- z tym że ja do dziś mam kontak z ludźmi którzy odemnie kupili pieski i dostaję od nich zdjęcia itd. Tzn wiem że są w dobrych rękach.

Ci zarejestrowani hodowcy wiecie co robią???... odkupują od nas czyli jak to piszecie pseudo hodowców całe mioty podstawiają pod swoje rodowodowe suki i wyrabiają im rodowody!!! Wiec kupując psa kupujecie i będziecie kupować i tak te same psy wychodowane u nas czyli pseudo hodowców z tym że będą miały rodowód i zapłacicie 4 razy więcej bo przykładowo teraz pies z rodowodem kosztuje ok 2tys zł a założe się że jak zlikwidowali "pseudo hodowle" to te psy podrożeją- bo Związek Kynologiczny musi zarobić kase!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zanim zapłaci 2 tyś to się wcześniej zastanowi czy zaraz się mu nie znudzi. Bo jak na razie po każdych świętach muszę podrzutki do schroniska odwozić i jeszcze za to płacić.

Rodowodu ot tak sobie się nie wyrabia. A jeżeli takie coś przechodzi to od tego jest prokurator bo to nie legalne. A ustawa i różne przepisy obowiązują także i legalne hodowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciekawe czy autor (lub ktoś z jego otoczenia) ustawy nie ma czasami jakieś chodowi psów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj