Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kukum

Coś zgrzyta MTZ 82

Polecane posty

Wojtek987    61

Już całe allegro przejrzałem i nie tylko :mellow: ,nikt z tej strony nie zrobił widocznego zdjęcia, było piękne ale z drugiej. Na szczęście już doszedłem :)

Na przyszłość trzeba skracać czas naprawy to będzie się pamiętać jak było (albo mniej piwa przy robocie) Dzięki za zainteresowanie

seweryn20    573

Nie wiem jak szukałeś ale ja znalazłem w ciągu 30-tu sekund. Firma Grant ma na aukcji eleganckie fotki z oby stron. Jest na niej tylko jeden otwór.

UrsusCzesio    303

No i wszystko sposoby wyprobowane, ciągnik pojechał juz do właściciela lecz i tak zgrzytało. Przypadek bardzo dziwny

Wiadomość z agroFakt.pl

Kisielo    0

Z doświadczenia powiem, że zgrzytanie przy wrzucaniu biegów może być spowodowane założoną na odwrót tarczą sprzęgła, wtedy nity tarczy trzymające wewnętrzną tulejkę haczą o śruby mocujące koło zamachowe efekt jest taki, że docisk się cofa, ale nie na tyle, tarcza odsuwa się od koła zamachowego, ale nie od docisku. Sądzę, że może również tak być przy już nadmiernie zużytej tarczy sprzęgłowej. Poza tym polecam każdemu kto robi remont skrzyni dospawanie do wała sprzęgłowego przedłużenia i podparcia go dodatkowo w kole zamachowym.

UrsusCzesio    303

A ja próbowałem w MTZ odwrotnie ja założyć i nie chciała pasować bo odpychało ją od koła zamachowego

Kisielo    0

Może zależy od producenta tarczy:) Tarcza ma 6 nitów, a koło zamachowe 6 śrub jak się ustawią w mijankę to tarcza dobrze dolega.

krzeniek    5

panowie z tym zgrzytaniem jak puszczamy sprzęgło to może coś być z osią silnika i skrzyni, może to i ta poduszka ,ja miałem to samo do niedawna ale o dziwo zaprowadziłem ciągnik do mechanika na wymiane tulei, sworzni przedniego mostu i uszczelnienie przedniego napędu ,wymieniliśmy także te tuleje gdzie siedzą sprężyny przednij amortyzacji na te z grubszym kołnierzem nowszy typ i sprężyny też nowe, przód ciągnika podniósł się do góry o kilka centymerów i przestało zgrzytać zrobiłem 7 mtg i na razie nic nie zgrzyta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować