azifelek115622

Zetor 7211 podnośnik

Polecane posty

Witam, zabrałem się za skoszenie łąki , zaczepiłem kosiarkę , wszystko git, podniosłem ją, zajechałem na łąkę chce ją opuścić na ziemię ale tak jakby podnośnik nie reaguje na moje polecenie, wajcha w dół, a on ciągle dźwiga kosiarkę, wajchowałem wszystkim i ciągle tak samo, wyłączyłem pompę dalej to samo, opadł może z 15 cm i już 5 godzin sie trzyma z kosiarka w powietrzu, wiecie może co jest grane? nie miałem tego prędzej, pierwszy raz mi sie takie coś przydażyło że ciągle ją dźwiga i za nic jej nie idzie opuścić na ziemię , pomóżcie proszę, co jest grane :blink: :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nunek95    0

Witam, zabrałem się za skoszenie łąki , zaczepiłem kosiarkę , wszystko git, podniosłem ją, zajechałem na łąkę chce ją opuścić na ziemię ale tak jakby podnośnik nie reaguje na moje polecenie, wajcha w dół, a on ciągle dźwiga kosiarkę, wajchowałem wszystkim i ciągle tak samo, wyłączyłem pompę dalej to samo, opadł może z 15 cm i już 5 godzin sie trzyma z kosiarka w powietrzu, wiecie może co jest grane? nie miałem tego prędzej, pierwszy raz mi sie takie coś przydażyło że ciągle ją dźwiga i za nic jej nie idzie opuścić na ziemię , pomóżcie proszę, co jest grane :blink: :mellow:

Sprawdz olej w skrzyni moze sie pompa zapowietrzyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

w c-360 miałem to że się zacięło i nie chciało opadać. pomogło podnoszenie belek i puszczanie. po paru takich puszczeniach oddawało. pompa nie ma chyba nic do tego że opada, tylko rozdzielacz.

miałem tez przypadek że po założeniu nowy rozdzielacz tak zrobił, a później wyszło że na szybkozłącza nie daje oleju. pojechał na gwarancję i dostaliśmy kasę z powrotem.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo on wogóle nie opuszcza, tylko jak ja wyłącze pompę to troche opadnie, a tak jak mam ja włączona, i chociaż dam na dół wajchę to ciągle pompa wpompuje olej ciągle buczy tak aż

 

A jak się ją odpowietrza?

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Według mnie coś się wy haczyło - jakaś dźwignia i gdzieś zblokowała , nie obejdzie się bez zdejmowania pokrywy , inaczej się nie dowiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Rozdzielacz dziala tak: dźwignią ustawiasz sobie jakąś wysokość i na taka podniesie. Jesli wszystko jest szczelne to trzyma, jesli na tłoczysku troche przepuszcza to bedzie opadał. Ale inżynierowie na to znaleźli sposób - gdy położenie ramion nie odpowiada wysokości wyznaczonej przez dźwignię to otwiera się zawór i pompuje olej do tłoczyska. Dlatego jak wyłączysz pompę to opada - tłok Ci przepuszcza, a jak pompa chodzi to na bieżąco podnosi co opadnie.

 

Ja obstawiam że pod pokrywą wysunęła się dźwigienka - podnieść podniesiesz (zauważyłbyś to gdybyś nie podniósł na maksimum, mógłbyś jeszcze trochę teraz podnieść), ale nie opuścisz. Podłoga z siedzeniem myt i trzeba zwalić pokrywę tylnego mostu.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Żadnej pompy się tu nie odpowietrza bo i noby jak ? pompa jest na samym dnie i jest cały czas zalana olejem. miałem coś takiego u siebie że nie opadł i u mnie wypadł klin łączący dzwigienkę zadawania z ośką sterującą sprawdz to bo wszystkie inne odpowiedzi już ingerują do środka podnośika warto zerknąć.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

@mariusz(ZDUN) może mieć rację. bo albo nie ma połączenia dźwigienki z rozdzielaczem, albo rozdzielacz się zaciął

 

@nunek95 może myślał że w nim jest pompa jest z przodu przed chłodnicą. mam tak w farmerze. może wtedy trzeba odpowietrzać, bo olej idzie przewodami.

Edytowano przez SLAWEK1987

KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Też miałem identyczny przypadek (5211) i przyczyną była wypięta dźwigienka, która spadła na dno skrzyni. Dźwigienkę znalazłem, zabezpieczenie kupiłem i jak na razie się nie powtórzyło. Błahostka a roboty trochę jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to we wtorek będe rozbierał, a dla czego mi nie chce wogóle opaść na dół podnośnik? juź ponad dobę stoi z kosiarką i ciągle ją w powietrzu tryma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prędzej nie trzymał tak długo , 2 godziny i na dole maszyna była a teraz jak się to stało to ponad 24h jest w powietrzu i nic w dół nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Musisz to jakoś odłożyć - na przyczepę , wóz itp. i tak jak piszą jest od łączona jakaś dźwignia , pokrywę trza zdjąć i poszukać , znam trochę temat bo w C- 360 miałem co rusz coś z podnośnikiem no i kup uszczelkę pod pokrywę - jutro święto można grzebać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj