michalbelchatow

Zetor StarY Czy NowY

Polecane posty

pablo21    29
no cóż zetor nie dba o jakość aby sztuka jak najniższym kosztem i tyle, a w sumei czego się spodziewać po odlewniach które odlewają zwolnice zewnętrzne i inne podzespoły de zetorów te same od 30 ponad lat, pozatym najśmieszniejsze jest to że zetor prowadził kontrole jakości w modelach 7341 a w proximach juz nei ma kontroli jakości, do tego co napewno wszyscy mi przyznają zetor niechętnie uznaje wady fabryczne

 

Może masz troche racji ale przyznaj że każda marka tak robi nie tylko Zetor cięcie kosztów odbija się na materialach. Nawet zachodnie ciągniki nie mają takich materiałów jak kiedyś. Teraz ciągnik ma chodzić 10 gora 15 lat i idzie na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

taa w dzisiejszych czasach ciagniki niczym sie nie różnią pod względem materiałów i awaryjności, tylko im droższy tym droższe przeglądy i droższe częsci w przyszłości, dlatego kupowac co natańsze na rynku i szybko zmieniać na nowe <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

piszcie co chcecie ale ja bym wziol jakiegos uzywanego niestarego kupisz nowego to odrazu dostajesz po d*pie <_< tylko jak dasz pieniadze za niego i tp jaki by niebyl ten ciagnik tyle ze moze najmiej sie dostaje po FENDZIE bo one maja take ceny jakie maja ale tu jest mowa o ZETORZE i dlatego powinienes brac uzywanego STARE JARE :lol: <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

tego to ja niewiem ale zetory to chyba maja swoje silniki bo tak to powinny miec JD chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
przecież zetora to chyba wykupił JD czy to prawda

Zetora chyba nikt nie wykupił jak by go kupił jd to już nie było zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Mój kolega ma takie zdanie że wolał by starego fendta z przebiegiem 12tys mtg niż nowego Zetora, wyśmiałem go. Ja na twoim miejscu kupił bym tą Fortere nowe jest nowe ,a jak kupisz starego to nie wiesz jak był użytkowany , traktor może być wizualnie ładny a silnik może ci po paru mth taki numer zrobić że będziesz żałował swojej decyzji.A przez ile lat byś zrobił tą Forterą 7tys mtg przez 5lat czy przez 15 , my mamy nowego Zetora i jeszcze sie nic nie zepsuło powaznego a drobne usterki się zdazają np:czujnik od paliwa ale to jest drobnostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Siemka jestem tu nowy. Mój ojciec właśnie kupił nowego zetora Proxima 8441. Jeździliśmy za nim przed świętami ale po nowym roku mają go przywieść z turem prawdopodobnie 100. Chciał kupić coś używanego ale jak polatał i zobaczył jakie to złomy np. pojechał do okolic Zambrowa tam facet sprzedawał JD z turem za 70 000zeta i gdy go odpalił i podnosił tura to JD gasł a rocznik to 1999 i za takiego złoma 70 000zeta??? Jednak kupić nowego to jest lepiej niż np. takiego złoma. W starym będziesz siedział nocami aby go zrobić tak jak mojego kumpla z wioski kupił Sama ok. 150KM rocznik może 1980 jak nie starszy ;) i wszyscy z niego się śmieją a jak kupisz nówke to będą gadać że np. ktoś z rodziny ci pożyczył ale lepiej to niż siedzieć i go remontować nocami


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Gratuluje zakupu ;) Mysle ze narazieza wczesnie na porownywanie np starego Fendta z tymi Zetorami nowymi. One zazwyczaj jeszcze malo mth maja nakreconych w porownaniu do takiego JD czy Fendta rocznik 92. Zobaczymy jak one beda smigac przy stanie licznika 10k mth. Mysle ze te stare Fendty przezyja Proximy i Forterry. Nie jestem wrogiem Zetora ale skoro temat o Zetorach to nie bede mieszal innych marek. Ale podobne zdanie mam o Farmerach , farmtrakach i nowych Ursusach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Nowe jak nowe, ale czy są lepsze na dłuższą mete? Raczej tak, ale te stare moim zdaniem były lepiej konstruowane i wiecej wytrzymają.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

wiadomo ze nowy bedzie lepszy,nieważne jaka konstrukcja,ważne jak kto szanuje i dba o maszyne....i napewno jakiś 17 letni fendt nie bedzie żywotniejszy od nowego zetora ;) (wg.mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze za 10 lat sie zobaczy czy lepiej sie trzymaja Fendty rocznik 90 czy Zetroy rocznik 2008 po przepracowaniu po z 10k mth albo wiecej


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6
Jaki jest według was lepszy zetorek Nówka Forterra 11441?? czy jakiś starszy ale mocniejszy??

 

Piszcie i udzielajcie się ;):D

forterra napewno bo proxima to zmodyfikowana 60tka z niepewnym przodem wiem bo moba mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

ciekawi mnie skad wy wiecie jakich zetor uzywal materialow kiedys a jakich dzisiaj. jak czytam ten temat to jak bym slyszal starych chlopow ode mnie ze wsi jakie to wszystko kiedys bylo lepsze hehe pozdr for all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz używkę to nawet w razie jakiejś awarii łatwo naprawić do Zetora części nie są drogie i są łatwo dostępne ale z drugiej strony kupić nówkę i na ładnych kilka lat masz głowę spokojną.

 

"Krzychu" wiadomo że używka będzie dotarta oby nie była tylko zatarta :D taki żart ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak dla mnie tro troche dziwny temat bo jesli kogos stac na nowego Zetora to co tu sie duzo zastanawiac wiadomo ze co nowe to zawsze nowe ty to urzytkujesz od poczatku i wiesz co masz.

A uzywany to zawsze uzywany jest ryzyko ze moze się psuc lub cos w tym stylu.

 

Jakbym miał kase to wiadomo ze brałbym nowy ciągnik i nad uzywanym sie nie zastanawiał ale ze sytuacja na polskiej wsi jes jaka jest to duzo rolników musi kupowac uzywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Jeżeli używka ma mieć 15 lat(mówię o pewnym JD z turem) i ledwo odpala a dodatkowojak podnosi tur to gaśnie to ja za takie h******* dziękuje bardzo i za to jeszcze prawie 80000 zł chce to niech on jego sobie weźmie albo wsadzi w cztery litery


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie trafił się taki felerny egzemplarz John Deere bo za 80tyś to naprawdę można znaleźć dobry ciągnik z turem po 95roku,może po prostu jak odpalił tego Johna który długo stał i olej był bardzo gęsty i pompa miała ciężko.

pozdrawiam ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nowe to jest teraz tak zrobione ze jak ci sie zepsuje to sam juz sobie nie poradzisz musisz jechac do serwisu i tam ci naprawia

A u starego to sobie sam poradzisz / zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie koniecznie bo są ciągniki prostsze nie nafaszerowane elektroniką jest wybór np:Farmer,Belarus,Pronar (nie wszystkie modele) Farmtrack ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Jeżeli używka ma mieć 15 lat(mówię o pewnym JD z turem) i ledwo odpala a dodatkowojak podnosi tur to gaśnie to ja za takie h******* dziękuje bardzo i za to jeszcze prawie 80000 zł chce to niech on jego sobie weźmie albo wsadzi w cztery litery

Jeden egzemplarz przekreśla pozostałe kilka milionów, musiałeś bardzo daleko po niego jechać że odcisnął na Tobie takie piętno ;)

 

Sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje, to że kogoś stać na nowy ciągnik nie oznacza że musi taki kupić, może sensowniej jest wziąć używke, a za reszte wymienić część parku maszynowego bądź przeznaczyć na inne inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
Jeden egzemplarz przekreśla pozostałe kilka milionów, musiałeś bardzo daleko po niego jechać że odcisnął na Tobie takie piętno :)

 

Sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje, to że kogoś stać na nowy ciągnik nie oznacza że musi taki kupić, może sensowniej jest wziąć używke, a za reszte wymienić część parku maszynowego bądź przeznaczyć na inne inwestycje.

W wiosce kumpla ojciec kupił sama 150KM niewiem jaki model i go postawili do stodoły i odmalowali i co niedziela siedzą i go remontują a wydali na niego z 70000zł a gospodarstwo mają nie większe niż 30ha tylko dużo robią u innych ludzi a pozatym mają 2 bizony i 2 koszą. jednym u siebie a drugim na usługach

Do tego sama mają pługi 4 zagonowe i chyba orzą na 4*40 a ziemie mają takie jak ja między IV a VI. kupili by 5 zamiast 4


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

Kiedyś, jeszcze jak nie byłem zarejestrowany na tym forum to przeglądałem sobie galerie zetora, był to pochmurny wieczór. Przeglądałem, przeglądałem i zobaczyłem zegar z zetora 5211, a na tym zegarze 45 tyś. mth. Może ktoś dałby link z tym zegarem bo nie chce mi się teraz szukać. Wniosek: myślę, że nowy zetor nie przebije starego. A może? Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj