michalbelchatow

Zetor StarY Czy NowY

Polecane posty

tommy66692    2239

No napewno nowe to nowe...Przez pare lat nie bedziesz musiał nic dokładac do niego...A do starego cos trzeba dołozyc.....Choc teraz to różnie jest z tymi nowymi zetorami.....A stare słyną z niezawodnosci...Ale ja i tak był bym za nowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Zależy jak to rozumiesz. Stary jest lepszy pot tym względem, że był robiony lepszymi materiałami i co za tym idzie długo chodził. Ale czy długo jeszcze pochodzi ? A nowe hmm. Tak jak pisał @tommy~ co nowe to nowe, ale czy przeżyje starego zetorka to nie sądze... gdzieś czytałem, że nowe maszyny są robione po to, żeby przeżyły troche ponad okres gwarancji.. no ale dla mnie to bzdura, bo tylko firmy produkujące ciągniki stracą klientów.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Zależy jak to rozumiesz. Stary jest lepszy pot tym względem, że był robiony lepszymi materiałami i co za tym idzie długo chodził. Ale czy długo jeszcze pochodzi ? A nowe hmm. Tak jak pisał @tommy~ co nowe to nowe, ale czy przeżyje starego zetorka to nie sądze... gdzieś czytałem, że nowe maszyny są robione po to, żeby przeżyły troche ponad okres gwarancji.. no ale dla mnie to bzdura, bo tylko firmy produkujące ciągniki stracą klientów.

Nie stracą, bo tak jest naprawdę. Są fundusze z Unii, są chętni, są pieniądze można zaoszczędzic, jak nie materiałach, to na tym itp. A ludzie i tak kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
Nie stracą, bo tak jest naprawdę. Są fundusze z Unii, są chętni, są pieniądze można zaoszczędzic, jak nie materiałach, to na tym itp. A ludzie i tak kupują.

 

Zależy. Wystarczy jeden trefny egzemplarz takiego Zetora np. i już kilku klientow straci, bo nikt nie kupi przeciez ciagnika ze złą renomą.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Stare są chyba lepsze wytrzymalsze od nowszych i wątpie żeby proxima czy forterra wytrzymała 20 lat pochodzi 5 lat może więcej bez awaryjnie a póżniej dokładasz dokładasz dokładasz...


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
Stare są chyba lepsze wytrzymalsze od nowszych i wątpie żeby proxima czy forterra wytrzymała 20 lat pochodzi 5 lat może więcej bez awaryjnie a póżniej dokładasz dokładasz dokładasz...

 

Skarbonka na kółkach ;) No ale do starego też musisz dokładać. Tylko, że koszty napraw będą tańsze w porównaniu do nowych ciągników


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Stare są chyba lepsze wytrzymalsze od nowszych i wątpie żeby proxima czy forterra wytrzymała 20 lat pochodzi 5 lat może więcej bez awaryjnie a póżniej dokładasz dokładasz dokładasz...

 

No nie przesadzaj...Az takiej tragedi to nie ma napewno....5 lat to zdecydowanie za mało ale tak...mysle ze z 10 lat wytrzyma bez powazniejszej awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
No nie przesadzaj...Az takiej tragedi to nie ma napewno....5 lat to zdecydowanie za mało ale tak...mysle ze z 10 lat wytrzyma bez powazniejszej awarii
Arni ma racje zetory starszych wersji wiecej pociagna od tych nowszych bo nowsze so robione na odwal a starsze wersje czeskie są lepsze moze nie w komforcie ale w jakosci tak kupisz takiego zrobisz mu remont kapitalny i wszystko bendze chodziło jak zegarek przez pare ładnych lat!!!!

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
Arni ma racje zetory starszych wersji wiecej pociagna od tych nowszych bo nowsze so robione na odwal a starsze wersje czeskie są lepsze moze nie w komforcie ale w jakosci tak kupisz takiego zrobisz mu remont kapitalny i wszystko bendze chodziło jak zegarek przez pare ładnych lat!!!!

 

Może i są robione na odwal ale pochodzą coś kolo 10 lat, bo 5 to troche zamało.. chyba, że liczymy też drobne usterki


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Stare są chyba lepsze wytrzymalsze od nowszych i wątpie żeby proxima czy forterra wytrzymała 20 lat pochodzi 5 lat może więcej bez awaryjnie a póżniej dokładasz dokładasz dokładasz...

Do wszystkich ciągników dokładasz. W końcu to maszyna. Ale taki jest rynek. Jak są klienci, to producenci zawsze spuszczają z tonu, aby więcej zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Zetor starszy,Zetor lepszy,no ale liczmy się z komfortem(w nowych lepiej),a jeśli chodzi o chodzenie to powiem tak:

Nowy Zetor, będzie chodził jeżeli będziemy o niego dbać,stary zaś będzie chodził ale tylko jeśli kupiłeś go od kogoś kto o niego dbał,wiadomo jak kupisz zetora starego od kogoś, dobitego,intensywnie używanego i nie zadbanego to pożegnaj się z jego długim chodzeniem.

Jaki wniosek?

Jak kupisz nowego to ty się martwisz żeby się nie popsuł a jeśli kupisz starego to licz się z jego wadami.

 

Nie mówię oczywiście że wszystkie stare egzemplarze są do bani bo sam posiadam model z 2002 roku już nie produkowanego i jestem zadowolony z jego pracy ale tylko dlatego że kontroluję wszystko na bieżaco ,po prostu dbam,znajomy kupił niedawno forterrę i wygląda ona gorzej od mojego choć jest nowsza,a dlaczego,? bo koleś nie dba,maszyna wygląda jakby miała z 50 lat,a w środku szkoda gadać,skarżył się ostatnio że ma kłopoty z paleniem(Forterry),a ja się pytam go czyja to zasługa???

 

Wszystko może sie popsuć...nie powiem, ale powiem że jak sobie zadbasz tak sobie najeździsz...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Masz racje ;) Niektórzy jeżdża do momentu aż ciągnik nie stanie. A potem mają wielkie pretensje, że to i to bubel i w ogóle nie kupować. Ja gdybym rozwijał gospodarke i było by cięzko kupił bym bez wachania używke Ursusa/Zetora. A gdyby było inaczej to wszyscy wiedzą jak by to bylo. Niektórzy cenią sobie bardzo wysoko. Ja wybrałbym używke


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

No tak, ale np. awaria nowego ciągnika po 10 mtg, na pewno nie jest winą niedbalstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Kto wie. Jak ktoś ma taki talent to da rade. Zgadzam się z Tobą, że zazwyczaj jest to wada fabryczna, ale znam jednego co w jednym sezonie 3 razy zatarł silnik w bizonie.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

u mnie na wsi jest czlowiek co ma sterego zetora dokladnie 7211 i w tamtym roku kupil proxime i sam mowi ze pod wzgledem komforu to proksima od tego starszego jest jak niebo a ziemia jak narazie to nic mu powaznego nie nawalilo bo koles dba o maszyny ale sam mowi ze prokxima u niego to 15 - 20 lat pochodzi a potem jak to on mowi zlom. ludzie we wsi sie smieja ze ten stary zetor przezyje jeszcze tego nowego a on sam nie zaprzecza


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

To już nie są te same materiały co 20-30 lat temu.. Teraz chodzi o to, żeby jak najmniejszym kosztem zrobić jak najwięcej egzemplarzy.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

kupując nowego trzeba sie liczyc także z drogim utrzymaniem mam na mysli przeglady i serwis. stare nie zawsze znaczy gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
kupując nowego trzeba sie liczyc także z drogim utrzymaniem mam na mysli przeglady i serwis. stare nie zawsze znaczy gorsze

 

Stare to najlepsze jest wino i skrzypce ;) Ale ciągniki też, jeżeli trafisz na kogoś kto o niego dbał, a nie u mnie sąsiadowi nawet nie chce sie hamulców zrobić..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Wiadomo, ze e nowe będą miały lepszy komfort bo są już nowe technoligie i było by dziwne jak by stary był wygodniejszy od nowego.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

trudny wybór, kupić używke w której większość zrobisz sam, ale gorszy komfort, cz nowke z lepszym komfortem ale wiadomo, serwis itp. Ja chyba bym wziął używke


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Stare są chyba lepsze wytrzymalsze od nowszych i wątpie żeby proxima czy forterra wytrzymała 20 lat pochodzi 5 lat może więcej bez awaryjnie a póżniej dokładasz dokładasz dokładasz...

Ale farmazony wypisujecie, to już tylko stare zetory kupować i nic pozatym tak? Tak przeglądam galerie czytam posty i co te niezniszczalne stare zetory nachodziły 6 - 7 tyś mtg bez remontu tylko jakiś tam bieg wyskakiwał tylko sprzegło siadło ale taak są legendarnie wytrzymałe, bez urazy ale te 6 - 7 tyś mtg robiły przez 20 lat a teraz ciągniki pracują 2 - 3 razy więcej poza wyjątkami oczywiście więc to że szybciej coś siądzie jest uzasadnione, to co w nowej proximie remont silnika i skrzyni po 2 tyś mtg trzeba będzie robić bo i takie posty gdzieś się przewijały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas w wsi koleś kupił se w maju nowego zetora 11441 Fortera i po dwóch miesiącach wysiadło mu już sprzęgło :angry: ja mam swojego zetorka 10145 już trzy lata i praktycznie niewłożyłem w niego złotówki nielicząc zmian oleju i płynu do chłodnicy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

ja jestem tego zdania ze im nowsze tym ch...wsze i nie chodzi wcale o to ze nie jestem za nowoczesną techniką tylko o to ze materiały są chyba gorsze a nowe maszyny coraz bardziej delikatne <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

no cóż zetor nie dba o jakość aby sztuka jak najniższym kosztem i tyle, a w sumei czego się spodziewać po odlewniach które odlewają zwolnice zewnętrzne i inne podzespoły de zetorów te same od 30 ponad lat, pozatym najśmieszniejsze jest to że zetor prowadził kontrole jakości w modelach 7341 a w proximach juz nei ma kontroli jakości, do tego co napewno wszyscy mi przyznają zetor niechętnie uznaje wady fabryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj