Zaloguj się, aby obserwować  
max9931

Problem z Bizonem Z050

Polecane posty

max9931    0

Witam !!!

 

Mam problem. Mianowicie po wrzuceniu obojętnie którego biegu kombajn nie reaguje (czyli nie chce isć). Co może być tego problemem??

 

Jest możliwe że urwał się klin na tarczy sprzęgła, albo poszła tarcza sprzęgła. Przy włączaniu biegu nie zgrzyta. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Czasem w moim jest tak ze trzeba sprzegło do końcca dzwignac bo nie odbiło. Moze tez u Ciebie tak jest


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2

""Przy włączaniu biegu nie zgrzyta. Proszę o pomoc. ""

Czy włączasz bieg na wciśniętym sprzęgle???bo mnie na zagrzanej skrzyni zaraz po ukręceniu półosi biegi przy wrzucaniu bez sprzęgla zgrzytaly jak cholera tzn. sprzeglo ciagnie. Pózniej był tylko dylemat która to poloś ale to juz inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

kolego na 200% urwałeś półoś to przecież normalna sprawa w takich sprzętach :)

 

To raczej rzadzdziej zdarza sie w Bizonach Z050, bo maja węższe opony przez co półosie nie trafia tak szybko szlag :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Bez kitu.My jak mieliśmy bizona to jeżdził taki zbychu i to prawie nie było sezonu bez ukręconej półośki :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max9931    0

orientuje się ktoś ile kosztuje półośka? A mam pytanie bo zdjęliśmy pas ze sprzęgła i jak nim się ruszy to raz słychać jakby się okładzina tarła a raz nic. Jest też mośliwość że puściły nity na tarczy i okładzina lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

wszystko jest możliwe zależy w jakim momęcie ci się to stało bez rozbierania się nie dowiesz nikt ci nie zagwarantuje że na 100% napewno to pół oś albo tarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max9931    0

podniosłem kombajn lewą stronę i okazało się że półośka lewa. (Gdyż po podniesieniu opony i wrzuceniu biegu koła nadal się kręci i grzechocze w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Cena tej półośki to 420 zł ( w Zwoleniu ) do Bizona Z 056. W skrzyni chyba jest przykręcona i trzeba ją wykręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max9931    0

dzięki za pomoc wyjąłem półoś. W skrzyni było zabezpieczenie i nakrętka, wyszło bez problemu. A półoś kupiłem w Strzelcach Wielkich za 300 zł + 15zł( nakrętka i podkładka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez chrobi123
      Witam,  od jakiegoś czasu mam problem ze sprzęgłem w case farmall 75a, a mianowicie sytuacja wygląda tak że gdy jadę ciągnikiem i naciskam pedał to idzie bez żadnego oporu do podłogi i nie wysprzęgla, casem problem sie naprawia jak zgaszę i włącze od nowa silnik ale teraz już coraz rzadziej to pomaga a problem pojawia sie coraz częściej, pomaga natomiast wybicie wszystkich wajch na neutral a potem na siłe wbić pierwszy zakres i pierwszy bieg i rewers do przodu , jak zacznie ciągnik jechać to gaz do dechy i po chwili pedał sie robi twardy, proszę o pomoc co z tym robić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj