Polecane posty

andrzej2110    535
no to się doczekałeś właśnie rzuciłem ;)

Miałem na myśli fotki z pracy konia w polu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

W naszym gospodarstwie są 2 ogiery zimnokrwiste i 2 letnia klacz.

Ogiery są reproduktorami (wiecie o co chodzi ;) ) i jeszcze, zeby im nie było za dobrze, śmigają trochę w rozsiewaczu KOS, szczególnie wiosną, gdy ciągniki "wmiękają" w grunt. A koń daje radę...


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

fotki zamieszcze jak na wiosnę dziadek żony wyjedzie...

 

ps

heh dziadek by bez konia nie wytrzymał...pozatym lubie KUBĘ tak ma na imię ;) dobre konisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mnie właśnie też interesuje hodowla klaczy narazie mam jedną i jest źrebna może na drugi rok stado sie powiększy o nowe klacze i ogiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

U nas konie to jedynie kartofle redla i jeden drzewo do miasta wozi.A tak to ludzie dla rekreacji trzymaja bo mówia że gospodarstwo bez konia to nie gospodarstwo.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

u mnie dalszy sąsiad koniem robi wszystko a C-330 stoi w stodole przykryta


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5
Miałem na myśli fotki z pracy konia w polu.

 

acha to będziesz musiał poczekać do sezonu :rolleyes:

 

 

a tak nawiasem mieliście jakieś wypadki z końmi ? bo mnie np. wiele razy gryzły i po nogach stawały, a po moim tacie para kobył znajomego przeciągnęła siewnik


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

W sasiedniej wsi to jest pan co wszystko koniem obrabia... ;) A u mnie we wsi jest dwuch rolników co robi końmi tyle że jeden w tym roku kupił traktor a jeden ma już z 5 lat a w tym roku jeden jego koń nużke złamał (a był bardzo ładny)wzią za niego chyba 600zł a takto by wzią z 5tyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jakiś czas temu znajomy sprzedał ogiera za 15tys ;) jakis dobry podobno bo z papierami.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

my mamy koni a właśiwie mój ojciec i niewiem po co tylko żre i zadnego porzydku i raz na rok podepnie go do bryczki i to wszystko. Teraz to koń to darmozjad a kiedyś wszystko nimi uprawiali i siali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

W mojej miejscowości znajduje sie jeszcze jeden koń. Ale kumpel planuje go sprzedac. Bo od dwóch lat nie chce byc źrebna. Natomiat mój wujaszek jeszcze pracuje z koniem w polu. Ale niestety coraz mniej... Cięższe prace wykonuje U c360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

U mnie na wsi jest jeden koń ale rekreacyjny-pod siodło.

Mam 24 lata i szczerze mówiąc nie pamiętam w mojej wsi koni pracujących w polu. Z tego co wiem to w okolicy nikt już od dawna koniem w pole nie jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

W całem mojej gminie raz udało mi się zobaczyć konia w polu. Parę osób ma ale rekreacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0
Jakiś czas temu znajomy sprzedał ogiera za 15tys ;) jakis dobry podobno bo z papierami.

Nie no 15 tyś za konia to przeciesz duża kasa :) no mój sąsiad sprzedał dwa i kupił ursusa c-360 w b.dobrym stanie no to opyla się tylko wszyscy mówia ze na konie to ''nie ma kupców''... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

no konie się bardzo opłacają zwłaszcza jak mają wyrobiony rodowód wtedy cena może dojść nawet do 17 -18 tyś (polski koń zimnokrwisty) wiadomo zależy jeszcze jaki to koń pod względem budowy i charakteru tak więc koń to żaden darmozjad :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie we wsi już tylko jeden koleś obrabia ziemię koniem ale są jeszcze 2 gospodarstwa agroturystyczne i tam mają dużo koni u mnie na podwurku stoi jeszcze pług konny 2 skibowy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Mój kumpel planuje hodowac konie(oczywiście z rodowodem). Ale trzeba miec rękę do koni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
no konie się bardzo opłacają zwłaszcza jak mają wyrobiony rodowód wtedy cena może dojść nawet do 17 -18 tyś (polski koń zimnokrwisty) wiadomo zależy jeszcze jaki to koń pod względem budowy i charakteru tak więc koń to żaden darmozjad <_<

 

Mój sąsiad ostatnio tak sprzedał ogiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie we wsi jest dużo koni, ale to dla hobby mają np. jazda bryczką. A konia do roli ma we wsi tylko mój sąsiad, ale i tak mój ojciec mu wszystko uprawia. W naszej wsi jest jeden hotel dla koni.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

A ja ostatnio widziałem jak ktoś pole bronował! U nas to już rzadkość żeby koń w polu robił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
A ja ostatnio widziałem jak ktoś pole bronował! U nas to już rzadkość żeby koń w polu robił!

 

Moja kobyła ostatnio ziemniaki radliła i bronowała.Poto ją kupiliśmy zeby robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

u nas normalnie konie robią w polu siejemy bronujemy itp normalka a konia ma prawie każdy rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5
u nas normalnie konie robią w polu siejemy bronujemy itp normalka a konia ma prawie każdy rolnik

no to nie jestem sam <_< na jakim areale chodzą u ciebie? bo u mnie na 5 ha a tak nawiasem to szkoda że nie ma konnego rozrzutnika do gnoju :angry:


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo    0

Wpisz na YouTube neil dimmock to jest typ co obrabia kawał ziemi w USA i używa tylko koni. Wydaje mi się ze na czymś innym się dorobił i to jest jego hobby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez panol
      Witam - z gory przepraszam za pytania jakich sam nienawidze czytac:) bo swiadcza o tym ze jest czlowiek nowicjuszem.
      Chce zajac sie uprawa sadzonek agrestu. Uwazam ze to ma przyszlosc przy odpowiedniej selekcji odmian - baaardzo duzo sie na ten temat oczytalem. Ale rzeczywistosc jest taka, ze zalozenie takiej szkolki bedzie dla mnie zupelnie czyms nowym - nie zajmowalem sie wczesniej rolnictwem. Teraz po powrocie z zagranicy chcialbym to zrobic w sposob solidny i profesjonalny. W pierwszym roku na mniejsza skale a w przypadku powodzenia na duza. Mysle o 2ha matecznika 2 do 3 odmian na poczatek. Na pewno bede zasiegal porad praktycznych osob ktore sie tym profesjonalnie zajmuja aczkolwiek podkreslam jestem swietnie oczytany.
      Moje pytanie jest takie - czy uwazacie ze taka skala - 2 ha, moze byc juz dzialalnoscia ktora przyniesie wymierne zyski (wiadomo ze jest wiele nakladow zwiazanych z sadzonkowaniem) czy jest to syzyfowa praca/nauka. Rozumiem ze okres oczekiwania to praktycznie 3 lata, ale po roku moge zwiekszyc inwestycje. Tak sie sklada ze po prostu mam kapital, ktory praktycznie stoi....ale fakt jest rowniez taki, ze ze wzgledu na moj wiek i status, tego kapitalu wiecej juz raczej nie bede mial...
      Zawsze marzylem o malym gospodarstwie sadowniczym ale wiadomo taka decyzja musi byc bardzo przemyslana. A moze ktos z Was moze sie podzielic swoimi doswiadczeniami z poczatkow nowej szkolki? A moze ktos z Was zajmuje sie uprawa sadzonek agrestu jest zainteresowany wspolpraca....Sorka za moje meczace pytania:)
    • Przez koma666
      1. uprawa jakich ziół jest obecnie najbardziej opłacalna i jakie najłatwiej sprzedac ?
      2. jakie zioła najlepiej sie nadaja na ziemie klasy V-VI ?
      3. czy warto obecnie wchodzic w ten ''interes'' ?
    • Przez Dosiunia92
      Witam!
      Ostatnio zainteresowała mnie uprawa szparag. Bo głębszym przeszukiwaniu nic niestety nie mogłam znaleźć konkretnego. Interesuje mnie opłacalność i zbyt. Najlepiej skupy lub przedsiębiorstwa skupujące szparagi.
    • Przez ocean
      Witam, chcialem się dowiedziec jaka jest (o ile w ogole jest) opłacalnosc gosp. rolnego, areal troche ponad 20ha, ile i czego nalezało by hodowac, by w ogole myslec o tym, i ile mozna by bylo hodowac na takim areale? jakies 12 ha to ziemie (slabe, 5 klasa moze) reszta to laki, niewielkie perspektywy na wydzierzawienie wiekszej ilosci ziemii, woj, slaskie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj