Zaloguj się, aby obserwować  
Gospodarz88

Odgrzybianie ogrodu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gospodarz88    0

Witajcie, jestem nowym użytkownikiem forum, i jeśli już narozrabiałem, pisząc tutaj, to bardzo przepraszam. Można powiedzieć, że rolnikiem jestem od niedawna, bo zaledwie 3 lata. W związku z tym, mam do was profesjonalistów pytanko. Otóż, mam w ogrodzie drzewka owocowe, jabłonie, gruszki, śliwki, czereśnie itp. Niestety, zostały zaatakowane, przez jakiegoś grzyba. Drzewka są stare, jeszcze posadzone za czasów S.P. dziadka.

Czy da się te drzewka jakoś odgrzybić? Czy trzeba je wyrywać i wsadzać nowe?

Może znacie jakąś dobrą substancje, do odgrzybiania ogrodu.

 

Pozdrawiam Łukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

a jesteś pewny że to grzyb? może wirusy?

Niema leku na wszystko ( oprysku w sensie) musisz wiedzieć jaki to grzyb i czy na pewno grzyb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz88    0

Rozumiem, czyli, to może być jeszcze jakiś wirus.

Jak to sprawdzić. Czy jeśli bym wkleił kilka fotek, pomogło by to w rozpoznaniu co to takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz88    0

Oto fotki, dziś zrobiłem:

zdjcie0026p.th.jpg

zdjcie0025v.th.jpg

zdjcie0024ha.th.jpg

zdjcie0023rx.th.jpg

zdjcie0022o.th.jpg

zdjcie0021t.th.jpg

zdjcie0020c.th.jpg

zdjcie0012u.th.jpg

zdjcie0005dw.th.jpg

zdjcie0006zh.th.jpg

zdjcie0013b.th.jpg

zdjcie0015uk.th.jpg

zdjcie0007b.th.jpg

zdjcie0008nk.th.jpg

zdjcie0016k.th.jpg

zdjcie0017ei.th.jpg

zdjcie0009vm.th.jpg

zdjcie0010v.th.jpg

zdjcie0018pp.th.jpg

zdjcie0019j.th.jpg

zdjcie0011p.th.jpg

zdjcie0004l.th.jpg

zdjcie0003z.th.jpg

zdjcie0002lz.th.jpg

zdjcie0001v.th.jpg

 

Jeżeli są nie wyraźne, to przepraszam. Foto robiłem telefonem. :rolleyes:

Czytałem, że jeżeli grzyb wszedł w drzewo, to nadaje się ono już tylko do wycięcia. Nie da się go uratować. To prawda?

 

Chciałem jeszcze bardzo podziękować, za zainteresowanie tematem i pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Z tego co widzę to na niektórych zdjęciach jest żółta huba, a uczono mnie na studiach ze huba wyrasta na zewnątrz dopiero gdy opanuje cale drzewo więc jest ono całe zagrzybione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz88    0

To białe to też pewnie huba. Czyli jedynym sposobem pozostaje wycinka chorych drzew, i posadzenie nowych?

Żadne opryski nie pomogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak do tej pory oprysk nie pomógł i wg mnie na dzień dzisiejszy nie pomoże. Bierz pod uwagę również szkodniki,ale zapytaj też dobrego ogrodnika czy da się jeszcze coś z tym zrobić. Na moje oko tylko wycinka.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj