tvt

TC5000

Polecane posty

andrejw19    0

Dla ścisłości... zadaniem drugiego bębna w TC 5070 / TC 5060 NIE JEST młócenie, a separowanie (przetrząsanie) słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Właściwie to masz z całą pewnością rację, ale zgodzisz się, że wiele osób potocznie mówi na separator obrotowy "drugi bęben młócący", a nawet "3 bęben młócący" (wliczając odrzutnik słomy) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No napewno będzie droższy o 50tys to będzie cena tak jak tucano 320.Jak spoglondalem na te zdj od nowego nh to nawet nawet będzie wyglondal bo i z wyglondu i z wygodnosci.Ale tak jak mówię cena będzie spora:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tą modernizacje to zapowiadali już ze 3 lata no ale wreszcie zrobili porządne czytelne wskaźniki. Oficjalna premiera ma być jak to zwykle w NH na jesieni razem z czteropasową prasą zmiennokomorową. Tucan 320 jest coś koło 100tysi droższy więc i tak tc5070 będzie sporo tańszy a wydajnością porównywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Drodzy koledzy, zapewne część z was miało już okazję zobaczyć nowy wyrób płockiej fabryki w akcji podczas NH Demo Tour. Odpowiadam na wasze pytania, modernizacja polskich kombajnów nie ogranicza się do zmian w wyglądzie kombajnu, a skupia się przede wszystkim na poprawie komfortu pracy maszyną. Kombajny ruszają na taśmę produkcyjną w drugiej połowie września. Ceny na razie nie są dostępne. Wzrost cen w stosunku do poprzedniego modelu będzie wynosić około 5%. WARTO CZEKAĆ!!! Nowa kabina HarvestSuite, poprawiona widoczność i zmniejszony poziom hałasu w porównaniu do poprzedniego modelu. Nowy wyświetlacz do monitorowania poszczególnych parametrów roboczych. Heder Varifeed, ma możliwość wysuwania się do przodu o 570mm dzięki czemu nie trzeba montować stołu do rzepaku. Nowy, mocniejszy silnik oraz zwiększona pojemność zbiornika na zboże do 6400l. Opcjonalny czujnik wilgotności ziarna, a także sita smartsieve oraz system optifan, czyli ograniczenia strat ziarna na pochyłościach. Heder również jest dostosowywany automatycznie do podłoża. Jak sami widzicie warto czekać!! Chcecie wiedzieć więcej to zadawajcie pytania. Postaram się na nie odpowiedzieć.

Edytowano przez mario_08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

mario_08 w takim wyposazeniu jak wlasnie wymieniles to taki TC5070 bedzie cenowo porownywalny z CX5080, ktory to samo ma w standardzie a wydajnosc troche wieksza. Optifan jest tylko ze smartsive i w dodatku w opcji. Czujnik wilgotnosci blednie mierzy (wg. pana z fabryki NH)- ew. moze by sie oplacalo wziac ta rozbudowana wersje gdzie jest miernik wilgotnosci i wydajnosc zboza na hektar. Pytanie czy za takie bajery oplaca sie wydawac sporo kasy. Heder, o ktorym piszesz - Varifeed- to wydatek 100 tysiecy zlotych, a kopiowanie poprzeczne jest takze za doplata. Taki kombajn trzeba brac na szerokim ogumieniu, ktore tez w standardzie nie jest, tylko trzeba do niego dolozyc.

Wersja, jaka byla pokazywana na demo tour, byla w najlepszym wyposazeniu i moze to Cie zmylilo. Jak dla mnie, poza zwieszonym komfortem operatora nic tam sie nie zmienilo. Wydluzeniu ulegla tylko lista opcji jakie mozna dokupic i oczywiscie w gore pojedzie cena. Szacunkowo - o ok. 50 tys. zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mario a wiesz czy modele tc5040 i 5050 będzie w sprzedaży i czy będzie modernizowany czy nie. Bo wszędzie pisze że zostały zmodernizowane modele 5060 zwyż a co z miejszymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

mariusz: sorki, ze sie wcinam, ale jak gadalem z gosciem z fabryki, ktory sie opiekowal tym tc5070 z demo touru, to powiedzial mi, ze tc5050 jest na testach gdzies tam w Polsce. Wg niego te mniejsze tez beda zmienione, choc nikt do tej pory tego nie potwierdzil. Jak wejdziesz na strone NH najlepiej angielska albo niemiecka, to masz tam juz nowe kombajny TC i ich specyfikacje - poki co od 5060 wzwyz, co potwierdzaloby raczej teze, ze te najmniejsze nie beda zmieniane. Polska strona NH jak zwykle jest opozniona w rozwoju w stosunku do reszty i jest tam nadal stary model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

mario_08 w takim wyposazeniu jak wlasnie wymieniles to taki TC5070 bedzie cenowo porownywalny z CX5080, ktory to samo ma w standardzie a wydajnosc troche wieksza. Optifan jest tylko ze smartsive i w dodatku w opcji. Czujnik wilgotnosci blednie mierzy (wg. pana z fabryki NH)- ew. moze by sie oplacalo wziac ta rozbudowana wersje gdzie jest miernik wilgotnosci i wydajnosc zboza na hektar. Pytanie czy za takie bajery oplaca sie wydawac sporo kasy. Heder, o ktorym piszesz - Varifeed- to wydatek 100 tysiecy zlotych, a kopiowanie poprzeczne jest takze za doplata. Taki kombajn trzeba brac na szerokim ogumieniu, ktore tez w standardzie nie jest, tylko trzeba do niego dolozyc.

Wersja, jaka byla pokazywana na demo tour, byla w najlepszym wyposazeniu i moze to Cie zmylilo. Jak dla mnie, poza zwieszonym komfortem operatora nic tam sie nie zmienilo. Wydluzeniu ulegla tylko lista opcji jakie mozna dokupic i oczywiscie w gore pojedzie cena. Szacunkowo - o ok. 50 tys. zl.

 

W zupełności się z tobą zgadzam. Wszystkie te bajery, jakie pokazano w tym zmodernizowanym modelu są za dopłatą, jedynie nowa kabina jest w standardzie, noi ta nowa obudowa, która jak się okazuje nie wszystkim przypadła do gustu. Początkowo żałowałem trochę, że się pospieszyłem z kupnem swojego TC'a, ale teraz już wiem, że nie mam czego, bo za taką cenę jaką dałem za swojego z całą pewnością nie dostałbym tego "nowego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Póki co zmienione zostają modele od TC5060 w górę, a TC5040 i 50 pozostają w starej wersji. Na demo tour zaprezentowano topowa wersję kombajnu, którego cena będzie oscylować +/- 500 tys. zł. Wiadomo, że każdemu mogą być potrzebne inne dodatkowe funkcje znajdujące się w kombajnie. Nowa kabina to duży przeskok w tc. Jest przestronniejsza, cichsza obecnie 64db i jeszcze bardziej ergonomiczna. Klienci na demo tour pozytywnie wypowiadali się na temat nowego kombajnu. Celem nowego TC5070 jest Tucano 320 oraz Fendt 5220E. Klient, który miał na testach nowy kombajn TC5060 stwierdził, że jest on wydajniejszy o około 20% od kombajnu 5220e, którego miał u siebie dzień wcześniej. Nowy prototyp TC5050 pracuje w polsce i jest sprawdzany. Oprócz kabiny, zwiększyła się pojemność zbiornika na ziarno oraz moc silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w tym roku moim 5060 uzyskałem 15 ton na godzinę wydajność. 14-15 minut zbiornik, a 4 zbiorniki nie wchodziły na przyczepę 14 ton. Sypałem w czasie jazdy oczywiście.

Ale średnio to spokojnie ponad 10 t kosiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Jakim cudem wydajność młócenia miałaby się podnieść w tych zmodernizowanych TC'tach? Całe bebechy są te same (młocarnia, powierzchnia klepiska i sit, itp). Zwiększenie pojemności zbiornika o 400 l na pewno dużo nie zwiększy wydajności tych kombajnów (a dla tych, co wysypują w "biegu" to wcale nie zwiększy). Jedynie mogła wzrosnąć wydajność na terenach górzystych, ale wiadomo, bardzo mała garstka ludzi decyduje się dopłacać do Smart Sieve, a teraz jeszcze do Opti Fan. Po za tym, ten kogo stać na takie dodatki z pewnością wybierze wyższe modele New Hollandów. Za te pieniądze (+/- 500 tys.) to ja zdecydowanie wolałbym CX5080 - nawet jeśli musiałbym do niego trochę dopłacić.

Takie jest moje zdanie, i jeżeli rzeczywiście tak drogo będą se cenić za te ulepszenia to na pewno zmaleje popyt na TC'y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

moj popyt zmalal ze 100% do 0, wiec modernizacja im sie udala :)

Mialem juz obgadane w maju, ze za 330-340 tys netto moze mi sie uda wyciagnac we wrzesniu jakiegos tc 5070, ale niestety juz przepadlo.

Ciekawi mnie jak Fendt 5220E moze miec slabsza wydajnosc skoro ma wieksza powierzchnie sit i wytrzasaczy. Tucano 320 to niestety tez wydajnoscia nie przeskoczy, a najwieksza zaleta starej serii TC byla cena, ktora jak pojdzie teraz sporo w gore to niestety odpedzi troche chetnych na zakup NH. No nic zobaczymy jakie beda ceny w rzeczywistosci.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

Napisales w swoim poscie, ze kosiles swoim tc 5060 a nie tc 5060 RS, a to jest roznica. Jesli chodzi o separator to masz racje, ze zwiekszy on wydajnosc. ale czy az tak by 5060 wykosic 15 ton/h? Raczej ciezko mi jest w to uwierzyc i wystarczy poczytac troche to forum, by sie przekonac, ze 10-11 ton jest wartoscia osiagalna przy dobrym ukladzie pola. Chyba, ze miales wydajnosc z hektara rzedu 10 ton, to wtedy moze bym dal sie jeszcze przekonac do twoich osiagniec.

Jesli zas chodzi o RS to nie jest on w standardzie i swoje kosztuje, wiec jak sobie tak skalkulujesz kolejne dodatki to sie okaze, ze mozesz wziac kombajn o klase wyzej i wtedy wydanosc bedzie sporo wieksza. Mowie teraz o nowym tc i porownaniu do serii CX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Separator, jak wyczytałem na forum, kosztuje coś w granicach 15 tys. Ja swojego TC5060 brałem w lipcu 2013 z RS i wyszedł mnie przeszło 360 tys (wraz z innymi dodatkami). Jak za taką cenę na pewno nie wziąłbym kombajnu o klasę wyższego, więc dużo drożej nie wyszło mi. Co innego będzie z tą zmodernizowaną wersją. Chociaż w Tygodniku Rolniczym pisali, że na razie w Płocku będą produkować obie wersje TC'tów, starą i tą nową. Później, jak już zobaczą jakie będzie zainteresowanie, stopniowo mają obniżać produkcję tych starych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No dokładnie mam RS. Wyszedł mnie 350 w lipcu 2013,na szerokich oponach stół z Tucholi, niby na max wyposarzony.

Normalnie kosiłem tak jak piszesz 10-12 to max, ale miałem na usłudze pszenicę z wydajnością z 6 t/ha ale bardzo lekko szła, ale tylko 15 ha, kosiłem nawet 8km/h i czujniki nic nie pokazywały. Sam byłem w szoku że tak lekko idzie.

Cały kawałek miał 45ha. i na reszcie kosiłem do 4km/h max a sypała z 7.

Nie mam pojęcie dlaczego na tych 15 ha tak lekko szedł.

To było ciekawe, bo jak dalej się przesuwałem to szedł wolniej, a na końcu to max 3,5km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

A na jaką czułość ustawiasz czujniki? Ja jeszcze ich do końca nie wyregulowałem, bo w czasie żniw nie mam czasu aby ciągle patrzeć do tyłu, czy coś gubi czy nie i w ten sposób dobrać odpowiednie ustawienia tych czujników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na jakieś 70-75 % ustawiam pokrętła, sita to reagują, ale wytrząsacze to bardzo rzadko coś pokarzą. Troszkę wylatuję, ale to przeważnie poślad który potem skiełkuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Witam panowie jestem szczęśliwym posiadacze TC 5040 ma już za sobą 4 sezony i jak do tej pory bezawaryjnie. W tym roku pod koniec sezonu coś się stało iż kombajn schodził z obrotów silnika w czasie pracy , szczególnie to było widoczne podczas pracy ze szarpaczem, normalnie go dusiło. Wymienione filtry powietrza , paliwa i nic nie pomaga , serwis sugeruje iż to pompa wtryskowa. Tutaj moje pytanie może ktoś się spotkał z tym problemem bo już sam nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj