tvt

TC5000

Polecane posty

szczewko    33

mnie to najbardziej ciekawi jak one sie beda zachowywały w polu i jak beda awaryjne.wiecej elektroniki czasami znaczy wiekasza awaryjnosc...znam to z doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

ten kombaj n jest bardzo ciekawy

no fakt jest troszke zmian

dodali kilka elektro zaworow

do zalaczania mlocarni wysypu i hederu nowa hydraulika hydrostatyka

doszlo kilka kalibracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

Róznica cen kombajnów nie jest tak wielka np TC56 Hydro plus jest o 20 tys tanszy od TC5080. Osobiscie posiadam TC56 Hydro plusa ale nie zawachał bym sie dołozyc tych 20 tys do tej nowej seriii mój znajomy ostatnio przyprowadził TC 5080 naprawde w kabinie jest duzo wygodniej a takze ogólnie kombajnik wyglada duzo lepiej z zewnatrz. pzdr. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tc też miały comon rally przynajmniej mój ma


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tc5050    0

Od kilku dni mam tc 5050. Jestem na etapie oglądania i oswajania się z nim. W porównaniu do mojego dotychczasowego kombajnu (Z056 81 r.) jest ekstra, a na obiektywną ocenę trzeba poczekać do żniw. Decyzję o zakupie podjąłem w kwietniu 2007 na podstawie tc 54. Zanim doszło do realizacji nastąpiła zmiana na tc5050. Zmieniono kilka rzeczy, ale dealer wespół z Płockiem pozostawili wynegocjowaną wcześniej cenę bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@tc5050

jak mozesz to podaj wyposazenie i cene

wlasnie dostalem oferte na 5050 z hederem 3,9 i szarpaczem ok 330 tys brutto, szerszy heder wycenili jakies 5 tys wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

@tc5050 jesli juz go masz, to zarzuć kilka fotek z wnętrza i wogóle, jeśli tylko możesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tc5050    0

Dla Grzesio31: przed zakupem mówili mi, że do tc 54/5040,5050 można heder 4.5 ale optymalny to 3.9

Mój 5050: 3.9 m.,hydro, silnik 6.7 l. 170 KM, włączanie napędów el/hydr,siedzenie dodatkowe, szarpacz, stół Wągrowiec 2 kosy mechaniczne, opony diagonalne 23.1 Stomil, bez wózka do hedera-255 tys. netto. Cena wynegocjowana była na tc 54 w kwietniu 2007 na dogrywkę SPO. W pażdzierniku wpłacałem zaliczkę- teoretycznie mogłem jeszcze dostać 54, ale dali 5050 bez zmiany ceny. Bardzo na to nalegałem, bo wiadomo, do nadwyżki nie ma dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@tc5050

w porowaniu do oferty jaka dostal moj ojciec masz naprawde dobra cene!

orientujesz sie na ile wycenili Twoj stol do rzepaku? jezeli mozesz to podaj u kogo kupiles ten kombajn i oczywiscie wstaw troche zdjec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

gratuluje dobra maszyna, pomyśl o logistyce bo wywież od t 5050 to nie to samo co od bizona 56. Także większe przyczepy i szybszy rozładunek. Ijeszcze raz gratuluje i życze żeby największym problemem było gdzie zmieścic zboże nakoszone przez ten nowy kombajn Powodzenia


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tc5050    0

Kupiłem go tam, gdzie Ty Grzesiu prawdopodobnie kupisz swojego- Rolmax Świdnik. Do mojej ceny podejdż z rezerwą, bo chyba dostałem ją trochę w promocji po zakupie TL80 (2001) i TS100A (2005) oraz być może w przyszłości TND-A. Stół nie wiem ile, może ok. 12 tys, bo płaciłem za całość. (-em mówiąc jeczcze go nie mam, chociaż zapłacony. Mam nadzieję, że nie na tym polega korzystna cena. Fotki bym dał, ale jako nowy jeszcze nie wiem jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

wielkie dzieki za odp! przyznam ze jak narazie mam oferte z bialegostoku - 330 tys brutto ale ta cena wydaje sie jakos strasznie wygorowana :/ kombajn wymienimy dopiero jak ruszy nowy prow czyli w terminie blizej nikomu nieznanym :angry:

a jezeli chodzi o dodawania zdjec to w dziale ogolnie i szczegolowo o agrofoto masz temat pt instrukcja dodawania fotek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

@grzesio31 moze nie na temat, ale ile ha masz skoro o nowy kombajn bedziesz sie ubiegac?? Co bedziesz we wnoiosku pisać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tunis    0

@tc5050: ja mam do Ciebie pytanko ;) jakie masz ogumienie w swoim TC5050 zwłaszcza chodzi mi o to tylne czy jest to 400/70-20 jaki jest rozstaw tylnej osi szer. czy wąs. a przód 750/65 R26 ???

i jeszcze załaczanie sieczk/młoc jest elektochydr. w standardzie czy w opcji a jak z fotelem pasazera ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@tunis

z tego co mowil mi pewien sprzedawca mechanizmy zalaczane sa elektrohydraulicznie i fotel pasazera jest w serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tc5050    0

Wydaje mi się, że el/hydr. włączanie napędów i siedzenie jest w komplecie z hydrostatem, a w wersji mech. jest jako wyposażenie dodatkowe. Siedzenie może być tylko łącznie z el/hydr. włączaniem napędów, bo zajmuje to samo miejsce co trzy duże dzwignie od mechanicznego włączania napędów. Rozmiar opon sprawdzę jutro i napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tunis    0

@tc5050: aha jak tak to super, wielkie dzieki za odpowiedz ;) czekam jeszcze na rozmiar oponek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tc5050    0

@tunis; u mnie jest: przód-23.1-26 Stomil, dętkowe, diagonalne; tył 13.0/65-18 Good year, bezdędkowe, gładkie (tzn. nie w jodełkę). Rozstaw pomiędzy środkami kół tylnych wynosi ok.1970 mm. Ze specyfikacji wynika, że tylne 400/70-20 występują tylko w 5060, 5070, 5080; natomiast w 5050 zamiast 13.0/65-18 mogą być 16.0/70-20. Przednie 750/65-26 mogą być we wszystkich czterech modelach TC, ale na pewno za dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tunis    0

@tc5050: jeszcze raz dzieki za te dane ;) mówisz że z tyłu zamiast 13.0/65-18 mogą być 16.0/70-20 ale to to samo co 400/70-20 (16 x 2,5) ale mniejsza z tym jesli tak jest to dla mnie git. Czekam teraz tylko az zaczna rozpatrywac wnioski (cos mi sie wydaje ze w te zniwa bede jeszcze starym młócił:D). A tak na marginesie to wybierałem miedzy DF5445, Dominatorem 150 i NH TC5050 zatem bedzie TC mam nadzieje hehe. Bedzie pasował do mojego TS135A i T5040 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@tunis

to my mamy podobny dylemat, ale narazie czekamy na nowa ture przyjmowania wnioskow bo w listopadzie zlozylismy juz wniosek na inne maszyny...

jak mozeszto napisz ile masz ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

Hmmm, moze teraz wypowiecie sie na temat mojej ceny? Podpisalismy umowe wstepna na Nh T5070 fuul wypas ze stolem do rzepaku Bisco, heder 5,18m z poziomowaniem Auto Flow. Kombajn z separatorem i to chyba na tyle. Cena to 363tys netto. A rozwazalismy tego NH i jeszcze Claasa Tucano 320, badz Mediona ale Tucano jest drozszy ok 30tys od Nh. :rolleyes:

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Ale podoba ci się jak kosi ? Czy jak na podwórku stoi?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj