tvt

TC5000

Polecane posty

tomek73    579

Zaden kombajn nie powinien mieć więcej niż 4,2 i tak bym radził robić. Ja robiłem na 4,8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy ktoś wie co dokładnie pozmieniali w modelu 5060? Na agrotechu widziałem, że mają już nawet elektryczne włączanie napędów. Czy od 5070 różni się tylko silnikiem i zbiornikiem ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wczoraj przyjechał mi serwis na wymianę oleju.

Serwisant kazał mi dać najmniejsze obroty na bębnie, okazało się że pas jest luźny, a winny jest tego kurz, który blokuję koła przekładni bezstopniowej.

Nie daje do końca zejść im .

Kazał mi pogrzebać jakimś drutem i wydmuchać.

Jak to nie pomogło by to trza rozbierać i czyścić.

Próbowałem grzebać szprychą z roweru, między kołami ale to raczej nic nie dało, nic nie wyczuwałem, tam nie ma miejsca.

Podjechałem do sąsiada na bardzo dużą sprężarkę i wydmuchałem.

Duży tuman kurzu poszedł i po sprawdzeniu pas napięło już dobrze.

Przy rzepaku jeszcze jakoś chodzi, ale przy QQ staje od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Ostatnio nabyłem kombajn TC5060. Mam jednak pytanie w związku z klimatyzacją. Gdy przekręcę kluczyk (do pozycji pierwszej) to wiadomo, test oświetlenia, kontrolek, itp. Ale też włącza się klima i właśnie nie wiem jak ją wyłączyć. Nie mogę więc długo mieć przekręconego kluczyka, bo w końcu akumulatory się wyczerpią. A czasami trzeba przecież, przyświecić sobie światłami, więc po co od razu odpalać silnik?. W instrukcji niby jest napisane, że klima się wyłącza, wtedy gdy przekręci się pokrętło od regulacji temp. na minimum. Ale u mnie, po przekręceniu, klimatyzacja i tak ciągle działa (słychać takie charakterystyczne "buczenie" od strony silnika). Napiszcie jak wy wyłączacie klimatyzację lub jak to jest w waszych kombajnach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@lukasz56612 - to buczenie to nie klimatyzacja tylko elektryczna pąpka paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Aaa, nie wiedziałem o tej pompce. A tak w ogóle to po co ona chodzi? I czy dużo prądu pobiera?

 

 

Pierwsza próbę młócenia TC5060 mam za sobą. Mam jednak kilka pytań odnośnie ustawień kombajnu. Kosiłem dzisiaj rzepak (z pokosu), był bardzo suchy, więc klepisko opuściłem na maxa, obroty młocarni też najniższe (ok 440 obr/min), separator niskie obroty, klepisko pod nim opuszczone, obroty dmuchawy; ok 500 obr/min. Sita wstępne, górne i dolne ustawiłem na najmniejszą szczelinę (tak aby rzepak był dosyć czysty). Jechałem ok 3,5 km/h. Pokosy były stosunkowo wąskie. Czujnikami strat na sitach się nie sugerowałem, bo w rzepaku są nie miarodajne (nasiona lekkie, ciężkie łodygi, itp, poza tym serwisant tak mi radził na pierwszym zapoznaniu się z maszyną). Tak więc, podczas takiego młócenia zauważyłem, że jednak trochę ziaren z tyłu, ze sit wylatuje (stary mierzone metodą podkładania ręki i łapania tego co jest wyrzucane ze sit). Nic jednak nie zmieniałem, bo nie wiedziałem co jest nie tak. Sit nie chciałem znowu otwierać, żeby nie mieć zbyt mocno zanieczyszczonego rzepaku w zbiorniku, dmuchawy też nie chciałem podkręcać żeby znowu nie wywiewało lekkich nasion rzepaku. Powiedzcie mi więc, jak wy młócicie, z jaką prędkością, jak ustawiacie to wszystko, czy pozwalacie sobie na duże zanieczyszczenia, czy te wylatujące nasiona to straty wliczające się do normy? Jednym słowem powiedzcie mi wszystko, co przyda mi się w czasie eksploatacji tego kombajnu (nie tylko w przypadku rzepaku, ale innych zbóż też). Dodam, że dotąd pracowałem pomyślnie na bizonie rekordzie, ale jakoś TC5060 ciężko jest mi prawidłowo ustawić. Nie wiem też, czy bezwzględnie należy wierzyć ustawieniom podawanym w instrukcji obsługi. Czy równoległe ustawienie klepiska przez fabrykę jest prawidłowe? W Bizonie było ustawione tak, że przednia szczelina była większa, a tylna mniejsza?

 

Wszystkie rady i podpowiedzi na pewno się przydadzą i już teraz, z góry za nie dziękuję. pozdrawiam

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, nie wiedziałem o tej pompce. A tak w ogóle to po co ona chodzi? I czy dużo prądu pobiera?

 

 

Pierwsza próbę młócenia TC5060 mam za sobą. Mam jednak kilka pytań odnośnie ustawień kombajnu. Kosiłem dzisiaj rzepak (z pokosu), był bardzo suchy, więc klepisko opuściłem na maxa, obroty młocarni też najniższe (ok 440 obr/min), separator niskie obroty, klepisko pod nim opuszczone, obroty dmuchawy; ok 500 obr/min. Sita wstępne, górne i dolne ustawiłem na najmniejszą szczelinę (tak aby rzepak był dosyć czysty). Jechałem ok 3,5 km/h. Pokosy były stosunkowo wąskie. Czujnikami strat na sitach się nie sugerowałem, bo w rzepaku są nie miarodajne (nasiona lekkie, ciężkie łodygi, itp, poza tym serwisant tak mi radził na pierwszym zapoznaniu się z maszyną). Tak więc, podczas takiego młócenia zauważyłem, że jednak trochę ziaren z tyłu, ze sit wylatuje (stary mierzone metodą podkładania ręki i łapania tego co jest wyrzucane ze sit). Nic jednak nie zmieniałem, bo nie wiedziałem co jest nie tak. Sit nie chciałem znowu otwierać, żeby nie mieć zbyt mocno zanieczyszczonego rzepaku w zbiorniku, dmuchawy też nie chciałem podkręcać żeby znowu nie wywiewało lekkich nasion rzepaku. Powiedzcie mi więc, jak wy młócicie, z jaką prędkością, jak ustawiacie to wszystko, czy pozwalacie sobie na duże zanieczyszczenia, czy te wylatujące nasiona to straty wliczające się do normy? Jednym słowem powiedzcie mi wszystko, co przyda mi się w czasie eksploatacji tego kombajnu (nie tylko w przypadku rzepaku, ale innych zbóż też). Dodam, że dotąd pracowałem pomyślnie na bizonie rekordzie, ale jakoś TC5060 ciężko jest mi prawidłowo ustawić. Nie wiem też, czy bezwzględnie należy wierzyć ustawieniom podawanym w instrukcji obsługi. Czy równoległe ustawienie klepiska przez fabrykę jest prawidłowe? W Bizonie było ustawione tak, że przednia szczelina była większa, a tylna mniejsza?

 

Wszystkie rady i podpowiedzi na pewno się przydadzą i już teraz, z góry za nie dziękuję. pozdrawiam

 

Kolego ja swoim 5070 wczoraj mialem pierwszy start w rzepak. Sita pozamykane, szczelina młocarni to koło 7, obroty 650, wiatr 450 i pieknie czysto młóci, nic nie wywiewa. :)

Edytowano przez DominikKomar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

No ok, już coś niecoś wiem o tym kombajnie (dzisiaj szedł w zbożu). Powiedzcie jeszcze z jakimi prędkościami młócicie (w czym i przy jakiej wydajności)? Poza tym jak mocno spadają wam obroty na młocarni w czasie młócenia i jak maksymalnie duży spadek tych obrotów to jeszcze norma, a nie przeciążanie/zapychanie młocarni (mi po ustawieniu na sucho obrotów, w zbożu spadają o około 30 obr/min)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Witam polecilibyście mi na 50ha pod kose TC 5060 ? Jak tak to co brac z wyposażenia do niego? PIlne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Spokojnie 150-200ha by obrobił a wyposażenia za wiele w nim nie można dobrać w porównaniu do 5070.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Siedzenie pasażera jest na pewno (nie wiem czy w standardzie czy w opcji). Oświetlenia też dużo jest przy nim, chociaż też nie wiem czy to już są dodatkowe światła czy też w standardzie (mojego TC5060 brałem na szybko z placu, taki jaki był, dlatego też nie wiem co jest w opcji, a co w standardzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Rocznik 2013 (w tym roku pierwsze żniwa), brałem (a raczej taki stał już na placu) z separatorem obrotowym, stołem do rzepaku, wózkiem, sieczkarnią, siedzeniem pasażera, lodówką, hederem 4,57 m, ogumieniem o szerokości 620. Cena początkowa 375 tys netto (udało się ją zbić do 367,5 tys netto). Poprzednio miałem Bizona Rekorda i w porównaniu do niego, praca TC 5060 to jak niebo a ziemia. Komfort o wiele wyższy, obsługa codzienna o wiele mniej męcząca, a przede wszystkim wydajność o wiele większa (w stojącym jęczmieniu spokojnie jest w stanie skosić 2 ha/h, w moim przypadku, w poległej pszenicy ograniczała go jedynie bardzo długa, gęsta i wilgotna słoma (co słychać było na młocarni), dlatego za szybko nie dało się jechać, mimo to młócił ją ze średnią wydajnością 1,25 ha/h przy plonie 7,5 t/ ha. Jak na razie wymłócił około 100 ha (głównie na usługach, bo swoich mam tylko 25 ha) i jak dotąd jestem z niego bardzo zadowolony. W tym roku miałem prawie wszystkie zboże wylegnięte, ale mimo to bardzo dobrze pozbierał kłosy. Jak na razie, (odpukać), nie było żadnych awarii.

Dużym plusem jest również możliwość kontroli na zegarze, ciśnienia w siłownikach hederu, dzięki czemu wiemy czy heder dotyka i ślizga się po ziemi i kiedy mamy go podnieść. Według mnie jest do bardzo dobra alternatywa do dosyć kosztownego systemu poziomowania hederu.

 

Co do minusów, jak już pisałem, miałem styczność tylko z Bizonem i może dlatego na razie nie jestem w stanie dostrzec jakichkolwiek minusów w New Hollandzie :)

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Przekonujesz mnie co raz to bardziej :) A jak sobie radzi z tym hederem w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Co do rzepaku dużo ci nie powiem, w tym roku wymłócił jedynie 3 ha z pnia i 4 ha z pokosu. Były to pierwsze wyjazdy w pole nowym TC'em, a więc nie znałem jeszcze jego możliwości, noi musiałem się do niego przyzwyczaić. Poza tym jak się okazało, na początku źle go ustawiłem (m.in. za bardzo zamknąłem sita). Dopiero sąsiad (który już od kilku lat użytkuje podobnego) przyszedł z pomocą :D Mimo to, dobrze sobie radził w rzepaku, średnie zanieczyszczenia to około 0,9-1%. Stół brałem Tucholski z 2 kosami mechanicznymi i nie wiem czy warto dopłacać za inny (z 2 kosami elektrycznymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Młuciłeś nim przez noc też? Światła są efektywne? Jak jest w kabinie; duża jest? jest cicho? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Ja akurat w nocy nie młóciłem (prócz mnie na kombajnie jeździ jeszcze ojciec), ale z tego co mówił to na światła nie narzekał, ja natomiast, z daleka jak widziałem, to ładnie oświetlały heder oraz ściernisko przed i za nim. Kabina rzeczywiście troszkę jest mała, ale nawet we dwóch da się bez problemowo pracować. Cicho jest, ale na pewno nie aż tak jak w traktorze.

 

PS: Nie wiem kiedy masz zamiar kupować nowego New Hollanda, ale nie wiem czy warto poczekać na tego po modernizacji. Obecnie są jego zapowiedzi i prezentacje w polu. M.in. zmieniono całkowicie kabinę, na pewno jest większa i bardziej przestrzenna i bardziej nowoczesna. Dodali też kilka udogodnień. Chociaż z drugiej strony na pewno ta nowsza wersja TC'tów podrożeje, jak bardzo, to nie wiem. Jak chcesz to tu masz link, tam na stronce możesz sobie ściągnąć plik tekstowy, w którym wszystko opisali, co zmienili i dodali. Poza tym są tam też ciekawe zdjęcią zrobione w dużej rozdzielczości (trzeba je jedynie ściągnąć na kompa), na których wszystko widać, m.in. wnętrze nowej kabiny.

http://newhollandpre...5000_POL&s=1225

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

NO właśnie też się o tym dowiedziałem od delera że bedzie modernizacja tych TC.Niewiem właśnie co zrobic czy pomenczyć tym bizonem jeszcze rok czy kupować,muszę to jeszcze wszystko uzgodnic z ojcem.Bo też porównywałem go do Avero 240 z APS wiem że ten jest 5 klawiszowy a ten 4 ale z APS ma ten sam przerób prawie no a w cenie jest duża różnica.

 

Tylko to jest to że nie wiadomo kiedy one dokładniej wyjdą pierwsze z fabryki.Wiadomo coś ci o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Też nic nie wiem, jedynie informacje jaki znalazłem pochodzą z internetu. Teraz nawet nie wiem czy dobrze zrobiłem spiesząc się aż tak z kupnem mojego TC. Chyba że cena tych nowych dużo podskoczy to przynajmniej będę spokojny, że dużo nie straciłem.

 

Co do porównywania 5-klawiszowych TC'tów do Claasa pod względem wydjaności, to powinieneś go porównywać do modelu Tucano 320. Ten Avero z APS'em będzie miał może taki sam przerób (a według mnie mniejszy, szerokość młocarni TC5060 - 1300 mm; szerokość młocarni Avero 240 - 1000 mm) co New Holland, ale nie to jest najważniejsze. Zauważ, że modele Avero mają sita o takiej samej powierzchni co Bizony Rekordy (3 m2 ) i w dodatku mają dużo mniejszą powierzchnię wytrząsaczy od 5 klawiszowych TC'tów. W związku z tym ich wydajność jest dużo mniejsza. W dodatku w New Hollandzie możesz zamówić sobie dodatkowy bęben młócący - separator obrotowy, który też podnosi jego przerób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj