andrejus

zakup "renówki" Jaki model?

Polecane posty

pawelec    89

nie, zdarzały się także Perkinsy i pewnie jeszzce jakies o których nie mam pojęcia.

Nectra to full wypas elektronika: EHR, półbiegi, rewers HR, klima, amortyzowana kabina, itd.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Sąsiad ma 133,54 wół pociągowy z prawdziwego zdarzenia :D

Teraz tylko sprzęgło robi ;) Licznik jak kiedyś podpatrzyłem 28 tys MTH :blink: I silniczek mruczy :P

Silnik ma MWM ;) Pracuję w pługu Fortschritt b201 + wały i nie czuję go ;) moc 123 km ;) Tylko że on ma wersję Tx czyli prostota bez ehr itd w pełni mechanik ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

wersja nectra miala skore na siedzeniu i elektro-hydrauliczny rewers poza tym to co w innych EHR, kabina TZ, polbiegi

silniki JD zaczeto stosowac od 95r w nowej serii(ceres,itp)

to ze ma kabine TX to wcale nie oznacza ze jest w pelni mechaniczna

oznaczenia te dotycza rodzaju/wyposazenia kabiny

moze ktoras ? http://allegro.pl/renault-155-54-tz-turbo-i1759482680.html

http://allegro.pl/renault-133-54-rok-1994-case-john-deere-zetor-new-i1759593643.html

http://otomoto.pl/renault-133-54-133-54-A83514.html

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Prze ten czas jak mnie nie było pomyslałem żeby jechać do francji sprowadzić model dokładnie taki jak mnie interesuje. czyli min elektryki i min 130 KM do 45 tyś z transportem.

Myslę że tam będzie wiekszy wybór.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

sprowadzić- bardzo dobry pomysł, ale samemu, bo na handlarzy można się naciąć. moją renię sprowadził znajomy handlarz, ale po znajomości sprowadził mi w lepszym stanie, bo resztę to sprowadzi , da do lakierni i sprzedaje , a silniki mają sporo nakręcone w ciężkich warunkach, ale zmiana licznika motogodzin działa cuda na klienta. nie zdziw się jeśli przód będzie siadał w grzęskiej ziemi, bo francuzi lubią wlać wody do dętek, aby lepiej trzymały się na wzgórzach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Zagłebiłem się w historie wszystkich marek, czytałem inne fora, opinie są b. dobre.

Dużo znajomych ma renówkę i z tego co widzę spisują sie świetnie mimo dużego przebiegu.

Budowa ciągnika w porównaniu do johnego dużo prostsza tym samym łatwiejsza w naprawie.

Z MF-a zrezygnowałem ze względu na wrażliwe skrzynie.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

I masz racje...sam mam renówkę z silnikiem john deera i skrzynią MF i nie mogę narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Renault z silnikiem johna i skrzynią mf ? Czy jest w ogóle takie połączenie?

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

koolego we Francji tez ciezko cos znalesc, ale moze cos trafisz

u nas w tej chwili jest martwy sezon na kupno wiec handlarze az tyle nie ciagna gratow co jesienia i zima


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

jest renault ARES 550RZ.... według mnie to jeden z najlepszych i najlepiej wyposażonych modeli reónwek, jakie powstały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

Kolego Piciaj mam taki sam problem z pompą hydrauliczną i zastanawiam się nad kupnem nowej bo podobno szkoda kasy na regeneracje gdyż pompa wytrzymuje tylko rok. Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i każdy mówił to samo. Koszt regeneracji to około 600 lub 700 zł. Renówka 103.14 natomiast nową można kupić już za 1600 zł. także chyba kupię nową. Co myślisz na ten temat?

w tym problem że ja mam pompe złożoną z 3 sekcji i taka pompa nie kosztuje 1600zł a 2700zł :P i tu już są schody.... kolego Izydor" nie trzeba mieć nectry" by mieć to co piszesz mam te wzystkie bajery poza skorzanym fotelem i innymi kolorami lakieru, 3 półbiegi bardzo przydatne, doceniłem to w tym sezonie prasując słome z prasa NH658 którą zreszta bardzo polecam sasiada variant 180 wymiękł przy mnie :P średnia predkość pracy 20 km/h , amortyzowana kabina bardzo sie przydaje,także kolego andrejus " nie masz się co bać bajerów ;)

znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

no wlasnie napisalem ze poza skora i kolorem(o czym zapomnialem) miala to co mozna bylo spotkac w zwyklej wersji

te bajery moze i sa przydatne poki dzialaja dobrze, jesli ktos sie nie boi to wszystko wporzadku, kabina ammo swietna sprawa ale wiadomo nie zawsze mozna kupic to co sie chce/szuka, wiem z wlasnego doswiadczenia tak bylo z kombajnem i tak samo przy kupnie ciagnika

kolego @piciaj a te polbiegi sa pod obciazeniem bez sprzegla???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

tak to są własnie półbiegi pod pełnym obciążeniem przejscia przez poszczególne stopnie przechodzą gładko czy z obciążeniem czy bez , patent czy też cała skrzynia pośrednia zapożyczona bodaj ze steyr'a ;) ja szukałem od lutego do polowy czerwca :D w sumie byłem w 4 wojewodztwach i jak liczylismy z ojcem obejrzelismy 14 sztuk tego jednego modelu tylko :D


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

właśnie...bajery są przydatne

Przydatne jak nowe.

Gdy tylko coś ulegnie awarii pozostaje serwis który za godzine pracy sporo karze płacić. Do tego koszt części.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

chyba że umiesz dużo sam zrobić , w końcu wszystko ludzie robią u mnie mechanika od 7 lat żadnego mechanika nie było do auta też zresztą , tylko trzeb to lubić, ;)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Oj farmazony piszesz. Wytłumacz zatem fakt dlaczego rolnicy wzywają serwis do nowych traktorów?

Gdy padnie jakiś moduł, cewka, byle ustrojstwo będziesz wiedział gdzię szukać? Co zrobisz bez odpowiedniego komputera diagnostycznego i wiedzy potrzebnej żeby śie nim posługiwać?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

rolnicy wzywają serwis do nowych bo są na gwarancji i samemu nic nie wolno ruszać tak było u mojego sąsiada boś tam nie było dopracowane tak jak trzeba trzy razy serwis zabierał ze sobą ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Więc chcecie mi powiedzieć że mozliwa jest naprawa u siebie w garazu bez interwencji serwisu?

w jednym z Mf-ów które oglądałem przestał działać ehr. I od czego tu zacząć?

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

ano z mf , ktorego też miałem, można większość zrobić samemu , i nie pisze tu farmazonów ok... poczytaj forum mf tam szeroki strumien wiedzy łacznie z naprawą modułu ehr , kolega rafik256 ' bardzo sie zna i chętnie się tą wiedza dzieli, a tak na marginesie mowa o ciągnikach używanych jak sam zacząłes więc nie gadaj o nowych :P


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Bez obaw Andrejus za te pieniądze zbyt zaawansowanej technicznie nie kupisz. Dobrze jest troche wiedzieć samemu i umieć zrobić bo jak w nawale pracy coś walnie to można się mechanika nie doczekać. Pozatym jest forum i tu dużo można się dowiedzieć ciekawych rzeczy i porad usłyszeć. Ja coraz więcej rzeczy zacząłem sobie sam robić bo te mechaniki. Przykład fotel pneumatyczny w reni. Mechanika wersja: jakieś membrany coś tam jeszcze, zużycie wilgoć, dwadzieścia innych powodów że nie działa. Po jakimś czasie sam zajrzałem. Pewnie ta łajza wcale tam nie zajrzał tylko bajki mi opowiadał. Kabel masowy skorodował i nie łączył. A ja k.... jak osioł miesiąc jak na desce jeżdziłem bo taka miała być droga naprawa.

A w temacie to musisz się liczyć z tym że tej wielkości ciągnik może mieć koło 15 20 tys nakręcone. Nikt takiego sprzętu 20 lat temu nie kupił żeby go w stodole trzymać bo to wtedy był flagowy statek dla dużych farm dedykowany. Ale jak zadbany to jeszcze pochodzi napewno. W naprawie raczej trudne nie są i stracznie drogie. Za takie pieniądze małe to ryzyko. Moim zdaniem o wiele bardziej ryzykowne jest kupowanie 2,3 latków bo tam kasa duża a jak się okaże poważnie wadliwy a takich nie brakuje to wyniesie z naprawą tyle co nowy a nowy nie będzie. Raczej ehr i rewers e-h to unikaj bo to wtedy były pierwsze próby z tymi systemami i bywają problematyczne. Ja bym brał model 110 bez turbiny bo po tylu latach to z turbiny nie wiele oprócz dawki paliwa zostało a chyba nowej turbiny sobie nie masz zamiaru sprawić. Ogólnie fajny masywny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

silniki 6 bez turbo byly montowane az do modelu 133, bez ehr ciezko znalesc, chyba ze juz po 95r, a rewers eh to w 155 standard


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj