5714mf255

"Sanki" pod hederem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
5714mf255    32

witam mam pytanie czy ktoś próbował przerabiać sanki pod chederem zamiast 4 małych dospawać na całej długości-szerokości hedera blachę np trójkę żeby niżej nie opad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko że wtedy ta blacha będzie działać jak lemiesz i wszystko będzie ścinać, każda nie równość będzie niwelowana...

A na czym polega Twój problem z hederem? Rozdzielacz nie trzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

nie wszystko jest z hydrauliką w porządku tylko niemam idealnie równego pola i lubi zaryć. a blachę dorobiłem jest od takiego zagłębienia za kosą do końca sanek i spisuje sie rewelacyjnie tak jak pisałeś niweluje wszystko a nie ryje, i nic nie ścina bo nie ma żadnego zabrzegu od przodu. Polecam wszystkim coś takiego jak ma problemy w czasie koszenia " robieniem za spycha"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

jasne ale zdjęcia zrobie w piątek lub w sobote i wtedy ci prześle napisz domnie na maila a ja ci w odpowiedzi prześle zdjęcia mój email: andrzej542@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja mam stary tym hedera, i pod hedrem na środku mam jedną płozę o szerokości ok 120cm, napewno jest gorsza od kilku cieńszych rozmieszczonych jak w nowszych typach bo działa przy zagapieniu jak "pług spycharki" zawsze w pierwsze dni żniw zdarza się że zaryje, później nie chyba że pole to poligon.... grunt żeby nie zaryć to te płozy muszą się świecić jak odkładnica pługa-czysta srebrna stal, na zime tj. pług trzeba je zasmarować, następnie sprawny amortyzator olejowy lekko unosi w razie potrzeby heder, i oczywiście "pełnosprytny" operator, ja jak zbieram z pola powalone lub niskie zborze to puszczam heder na sam dół aż kombajn przystanie, raptownie szybkim ruchem heder kilka centymetrów do góry i idzie, jak ma się wprawe to się już czuje że coś trzyma kombajn, prawa ręka cały czas na dźwigni od wysokości hedera i co kilka metrów 5-10-15 heder na sam dół i szybko do góry kilka cm wprawa przyjdzie z czasem


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

ja mam z 3 i jest spawana do sanek i pod kosą

 

ogólnie spisuje się rewelacyjnie tylko przy cofaniu trzeba uważać i pamiętać żeby heder do góry widać na zdjęciu skutki :)

od kiedy mam tą blachę nie zdarzyło mi sie zaryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj